Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Çamaşır makinesi yıkama modlarını değiştirmiyor

Çamaşır makinesiyle ilgili bir sorun, tanınmış bir markadan daha pahalı olsa bile, en uygun olmayan anda ortaya çıkabilir. Çoğu zaman, kullanıcılar çalışma koşullarını ihlal ettiğinde veya mücbir sebepler olduğunda teknoloji bozulur. Makine yıkama işlemi sırasında moda geçmiyor – bu, bu sorunlardan biridir. Sebep ne olabilir ve bunu kendiniz nasıl düzeltebilirsiniz, hadi bu soruyu cevaplayalım. Kusurun […]

11 Ocak 2021 - 5:18 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi. A+A-

Çamaşır makinesi yıkama modlarını değiştirmiyor

Çamaşır makinesi mod değiştirmiyorÇamaşır makinesiyle ilgili bir sorun, tanınmış bir markadan daha pahalı olsa bile, en uygun olmayan anda ortaya çıkabilir. Çoğu zaman, kullanıcılar çalışma koşullarını ihlal ettiğinde veya mücbir sebepler olduğunda teknoloji bozulur. Makine yıkama işlemi sırasında moda geçmiyor – bu, bu sorunlardan biridir. Sebep ne olabilir ve bunu kendiniz nasıl düzeltebilirsiniz, hadi bu soruyu cevaplayalım.

Kusurun nedenleri

Sorunu gidermek için yıkayıcıyı sökmeden önce nedenini belirlemeye çalışın. Bunu yapmak için, cihazın nasıl davrandığını dikkatlice izlemeniz gerekir ve belki de bir şeyleri kaçırıyorsunuz. Her şeyden önce, makineyi farklı modlarda çalıştırmaya çalışmanız gerekir, eğer hiçbir şey değişmezse ve çamaşır makinesi durulama ve sıkmaya geçmezse, o zaman bu ciddi bir konudur.

Ayrıca durulamak ve sıkmak için makineyi ayrı çalıştırın. Makine bu işlevi yerine getirirse, kanalizasyon sisteminin tıkanmasını ve pompa arızasını önlemek güvenlidir. Cihazın mod değiştirmemesinin nedenleri şunlar olabilir:

 • Isıtma elemanının hasar görmesi, yıkama sırasında soğuk ambar kapısından anlaşılabilir;
 • Kontrol modülü programlayıcı hatası, program arızasına neden oldu.

Bilginize! Indesit yıkayıcılara bu çamaşır makinelerinde sıklıkla rastlanır ve bunlar çamaşır makinesi “yaralarından” biridir. Üstelik hiçbir hata gösterilmez.

On’u kontrol edin ve değiştirin

Makine, bir sonraki moda geçmeden suyu ısıtmayı ve çamaşırları uzun süre yıkamayı durdurursa, kusur ondan kaynaklanır. Su istenen sıcaklığa kadar ısınmadığı için, kontrol ünitesine sinyal ileten termik sensör çalışmaz, cihazın ya yıkama aşamasında “donduğu” veya soğuk suda birkaç saat boyunca çok uzun bir süre silindiği ortaya çıkar.

Çamaşır makinelerindeki ısıtma elemanı, tankın altında alt kısımda bulunur, ancak bazı modellerde arkada, bazılarında – önde. Yani, örneğin çamaşır makinelerinde Çalı, LG ، Samsung önde, Virpul ve Indesit ise arkada. Kuşkusuz cihazın ön tarafını sökmek, arka kapağı çıkarmaktan çok daha zor. Bunu ilk kez yapacak olan kişi uzun süre ortalıkta dolaşmak zorunda kalacak. Isıtıcının daktilonuzdaki konumundan şüphe duyuyorsanız, önce arka duvarı gevşetin, orada olmadığından emin olun ve sadece ön kısmı gevşetin.

On yıkayıcı

Bilginize! Dikey yüklemeli çamaşır makinelerinde, ısıtma elemanına erişmek için yan duvarı çıkarmanız gerekir.

Kasanın ön tarafında bulunan ısıtma elemanına ulaşmak için ihtiyacınız olan:

 1. Alt plakayı çıkarın;
 2. Üst kasa kapağını çıkarın;
 3. Toz tepsisini dışarı çekin;
 4. Kontrol panelini çıkarın;
 5. Manşet kapağı kaldırıldı.
 6. Çevresinde tutan vidaları gevşeterek kasanın önünü çıkarın.

Ön yıkayıcının arkasında Teng

Kasanın arka veya ön kapağını çıkardıktan sonra, On işaretini veya tellerle arkasını göreceksiniz. Bir ohm ölçer ile bunu performans için kontrol edebilirsiniz. Ampermetre probları terminallere uygulanır ve direnç sonsuzsa, ısıtıcı yanar, değilse, kabloları ayrı ayrı kontrol ederek terminalleri soyun. On kusurlu olanı çıkarmak için ihtiyacınız olan:

 • Isıtıcı tabanının ortasındaki vidaları sökün;
 • Telleri ayırın
 • Gevşetme hareketleriyle ısıtıcıyı kendine doğru çekin.

Ten’i yüklemek soruna neden olmamalıdır. Yeni ısıtıcıya bir sıcaklık sensörü takılır, ardından ısıtıcı koltuğa yerleştirilir ve bir somunla cıvataya vidalanır, ardından teller bağlanır. Sitelerini karıştırmamaya dikkat edin. Değiştirme işlemi tamamlanır, makine gövdesi takılı kalır.

Konsol programcısı nasıl değiştirilir

Makine uzun süre sildiğinde, ancak aynı zamanda su sıcaklığı yükseldiğinde arızanın nedeni kontrol ünitesinin arızalanması olabilir.Bu tür bir hata her zaman yıkama modunun uygulanması sırasında meydana gelebilir veya zaman zaman meydana gelebilir. Bu arıza derhal giderilmeli, çamaşır makinesinin “zihni” sabitlenebileceğinden uzun süre geciktirilmemelidir, aksi takdirde parça tamamen değiştirilmelidir.

Önemli! Kart üzerindeki sigortalar veya sigortalar attığında kontrol ünitesi onarılabilir. Önemli öğelerin çoğu yanarsa, yeni bir tahtanın maliyeti, eskisini tamir etme maliyetinden daha az olacaktır.

Bazı Indesit modellerinde, programcı benzer soruna neden olabilir. Yıkama modunu seçmekten sorumludur. Genel olarak, bu makine düzeneği en güvenilir olanlardan biridir, ancak uzun süreli kullanımda programcı bozulabilir. Bu durumda, değiştirilmesi gereklidir ve programlanmış onarım makalede ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Kontrol ünitesini değiştirmek özellikle zor olmayacak; Ünite çalıştırma teşhisi zorluklara neden olabilir. Böyle bir çalışmayı kesin olarak birliği daha iyi düzeltip değiştirebileceğini söyleyebilecek ustaya güvenmek daha iyidir. Çoğu çamaşır makinesinde, kontrol ünitesi kontrol panelinin iç kısmına monte edilmiştir. Değiştirmek için şunlara ihtiyacınız var:

 • Yıkayıcının üst kapağını çıkarın.
 • Toz haznesini dışarı çekin.
 • Kontrol panelini çıkarın;
 • Üniteyi sökün;
 • Doğru bağlantının fotoğrafını çektikten sonra kabloları kontrol ünitesinden ayırın;
 • Yeni bir kontrol cihazı bağlayın.

Kontrol ünitesi

Önemli! Yeni bir modül satın alırken dikkatli olun ve yalnızca önceden programlanmış modülü satın alın, aksi takdirde bunu kendiniz yapmanız gerekecektir ve bu kolay değildir.

Öyleyse, Indesit makinesi uzun süredir silindiyse ve modları değiştirmezseniz, şimdi on üflenmenin ana suçlu olabileceğini biliyorsunuz. Makalemizin bu sorunu çözmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Çamaşır makinesi çok fazla mı yoksa çok az mı su alıyor? Su seviyesini kendimiz sabitliyoruz! Çamaşır makinesi çok fazla mı yoksa çok ...

Modern koşullarda çamaşır makinesi üreten birçok firma daha verimli ve ekonomik modeller geliştirmek için çalışmaktadır. Daha az elektr...

Çamaşır makinesi sürekli su topluyor Çamaşır makinesi sürekli su topluyor

Yıkama işlemi başlamazken makinenin sürekli olarak tankta su topladığını fark ederseniz, bu oldukça tehlikeli bir arıza olduğunu göster...

Çamaşır makinesindeki santrifüj çalışmıyor Çamaşır makinesindeki santrifüj çalışmıy...

Otomatik çamaşır makineleri çağında, herkes “eski güzel” yarı otomatik yolu ve nasıl çalıştığını unuttu. Bu arabalardan kur...

Çamaşır makineleri için metal ve plastik dolapların tamiri Çamaşır makineleri için metal ve plastik...

Otomatik çamaşır makinesinin bozulmasının nedeni, tankta bulunan bir tank veya hareketli bir eleman ise – bu, cihazı tabana sökme...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ