Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Çamaşır makinesi sürekli su topluyor

Yıkama işlemi başlamazken makinenin sürekli olarak tankta su topladığını fark ederseniz, bu oldukça tehlikeli bir arıza olduğunu gösterir. Hiçbir durumda bunun tesadüfen olmasına izin vermemeliyiz, sebebini hemen bulmanız gerekir. Arızaları bularak ve ortadan kaldırarak sıkarsanız, ısıtma elemanının arızalanmasına ve maliyetli onarımlara yol açacaktır. Bu makaledeki sorunu nasıl hızla çözeceğinizi okuyun. Tipik arıza nedenleri Yıkama sistemi […]

12 Ocak 2021 - 2:43 'de eklendi ve 167 kez görüntülendi. A+A-

Çamaşır makinesi sürekli su topluyor

Çamaşır makinesi suyu alıyorYıkama işlemi başlamazken makinenin sürekli olarak tankta su topladığını fark ederseniz, bu oldukça tehlikeli bir arıza olduğunu gösterir. Hiçbir durumda bunun tesadüfen olmasına izin vermemeliyiz, sebebini hemen bulmanız gerekir. Arızaları bularak ve ortadan kaldırarak sıkarsanız, ısıtma elemanının arızalanmasına ve maliyetli onarımlara yol açacaktır. Bu makaledeki sorunu nasıl hızla çözeceğinizi okuyun.

Tipik arıza nedenleri

Yıkama sistemi sürekli olarak depoya su çekiyorsa, bu sizi harekete geçmeye sevk etmesi gereken “can sıkıcı bir semptomdur”. Öncelikle soruyla ilgilenmeniz gerekiyor ve böyle bir soruna ne sebep olabilir? Öncelikle çok çeşitli sorunları vurgulamanız ve ardından planlanan önlemlerin bir sonucu olarak kademeli olarak bu daireyi daraltmanız gerekir. Dolayısıyla, tipik arıza nedenleri:

 • Yeni yıkayıcı düzgün bağlanmamış;
 • Yıkama tankı ağırlık kaybetti;
 • Su seviyesi sensörü (basınç anahtarı) düzenli değil;
 • Kırık giriş valfi.
 • Elektronik kontrol ünitesiyle ilgili sorun.

Dikkat edin! Çamaşır makinesi yeniyse ve benzer bir soruna neden oluyorsa – bu, yanlış bağlanması gerektiği anlamına gelmez. Araçta fabrika arızası ve arızalı ünite veya elektrik olması mümkündür.

Arıza nedenlerinin ve çözümlerinin açıklaması

Yeni, bağlanmış bir yıkayıcının tankta yalnızca sürekli olarak su toplaması durumunda, bunun en olası nedeni tahliye hortumunun yanlış bağlanmasıdır. Beg: Neden tam olarak drenaj hortumu ve işte burada? Aslında bu sorunla doğrudan bir ilişkisi var.Drenaj hortumu bağlantısı

Çamaşır makinesinin tahliye sistemi düzgün bir şekilde ayarlanmadıysa, bir “sifon etkisi” meydana gelebilir. Bu, kanalizasyondaki tüm kirli suyun depoya geri dönmesine ve tanktaki suyun yerçekimi ile sürekli olarak kanalizasyona dökülmesine yol açabilir. İkinci durumda, cihaz yıkama tankına ne kadar su pompalarsa pompalayamaz, hemen tahliye hortumundan akacaktır. Sonuç: yüksek su tüketimi, ısıtma elemanının sürekli çalışması, kalitesiz şeylerin yıkanması (eğer yıkama başlayacaksa). Bu durumda sen ne yapardın?

Bir sifonun etkisini ortadan kaldırmanın iki yolu vardır. İlk olarak, kanalizasyon borusunu yerden en az yarım metre yükselterek çamaşır makinesini kanalizasyona doğru şekilde bağlayabilirsiniz. İkinci olarak, tahliye hortumuna veya boruya bir anti-sifonlama valfi takılabilir.

Dikkat edin! Hortumun kanalizasyon borusuna doğru şekilde bağlanmasını düzenlemek daha iyidir, çünkü geri dönüşsüz vana üzerinden bağlantı sadece ek maliyetler değil, aynı zamanda periyodik muayene ve temizlik için de zaman gerektirir.

Yıkayıcı tankıSızdıran bir tank, yıkayıcıya sürekli su pompalanmasına neden olabilir. Aracınız elbette bir Su koruma sistemi ile donatılmadıkça, bu nedeni fark etmemek zor. Sızdıran tanktan çıkan su makinenin altından zemine akacak ve bu ana bakarsanız su baskınına yol açacaktır çünkü sistem defalarca tankı gerekli seviyeye kadar doldurma komutunu verecektir.

Bu, sızıntılardan korunan çamaşır makinelerini tehdit etmez, çünkü bu durumda koruma sistemi çalışacak, su akışını engelleyecek ve aynı anda kaynağını kapatacaktır. Tankın değiştirilmesinde veya onarımında böyle bir sorunun ortadan kalktığını görüyoruz; Dahası, bir sızdırmazlık tankına kaynak yapmak her zaman mümkün değildir. Her şey yapıldığı malzemeye bağlıdır.

Makine sürekli olarak su çekiyorsa – bunun nedeni kırık bir su seviyesi sensörü olabilir. Bu sensör çok önemli bir görevi yerine getirir – tanktaki su seviyesini belirler ve makinenin elektronik sistemine bu konuda bilgi verir.Sensör bozulursa, bu, sistemin her zaman tankta yeterli su olmadığını ve onu toplamanız gerektiğini düşüneceği anlamına gelir. Bozuk sensörü tamamen değiştirmek en iyisidir, ancak onarmayı deneyebilirsiniz. Genellikle basınç şalteri kırılır:

 • Membran – sakız sıkılığını kaybeder ve yenileriyle değiştirilmesi gerekir;
 • Sensör kontakları – onları iyice temizlemeniz gerekir, ancak kontakları değiştirmek daha iyidir;
 • Sensör tüpü – Su seviyesi sensör tüpü kırılırsa, cihazı tamamen değiştirmeniz, çatlakları dolgu macunu ile doldurmanız gerekecek ve bu çok mantıklı olmayacaktır.

Basınç anahtarını değiştirmek için ona erişmeniz gerekir. Yıkayıcı üzerindeki baskıyı kontrol etme makalesinde bu konu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Önemli! Pahalı çamaşır makinesi modelleri için bile yeni basınç şalteri çok ucuzdur, bu yüzden tamir etmeye değer – yeni bir cihaz satın alıp kurarsanız, sorunla başarılı bir şekilde başa çıkmak için daha fazla şans var.

Emme valfiDiğer bir neden ise yıkayıcının sürekli su topluyor olmasıdır giriş valfi olabilir. Bu durumda, su yıkama tankına günün her saati akacaktır ve makinenin hangi durumda açık veya kapalı olacağı önemli değildir. Buna göre, su tüketimi büyük ölçüde artacak, arızaya basınç şalteri, tank veya “sifon etkisi” neden olmuşsa, su daha fazla israf edilecektir. Giriş valfini onarmak imkansızdır – yeni bir valf satın almanız ve kurmanız gerekir.

Tanka sürekli su akışının nedeni çamaşır makinesinin kontrol ünitesinde bulunuyorsa ne yapmalı? Uzmanlar bu konuda kesin tavsiyelerde bulunuyor – iletişim uzmanları. Kontrol ünitesinin bağımsız muayenesi, onarımı ve testi arızaya neden olabilir. Bu durumda pahalı onarımlar kaçınılmazdır, bu nedenle iyi bir elektronik ustası değilseniz amatör şovlara katılmayın.

Arızanın nedenini nasıl buluyorsunuz?

Çamaşır makinesinin tankına sürekli giren suyun nedeni nasıl bulunur? Sorunun nedenini adım adım bulmayı sağlayan uzmanlar tarafından geliştirilmiş bir prosedür var. Bir düşünün:

 1. Cihaz kanalizasyona bağlanmışsa, nasıl çalıştığını kontrol edin. Kanalizasyon borusu yere çok yakın yerleştirilmişse – belki de nedeni içindedir.
 2. Yukarıdaki adımların yanı sıra, cihazın altında veya havuz yakınında su olup olmadığını kontrol edin. Yıkayıcı tankında bir sızıntı veya su giriş hortumunun bitmesi olabilir.
 3. Nedeni “sifon etkisi” değilse ve sızdırmazlık tankında değilse, giriş valfini ve basınç anahtarını kontrol etmeniz gerekir. Onlara ulaşmak için çamaşır makinesini sökmeniz gerekir. Çamaşır makinesinin sökülmesi ile ilgili makalede bunun nasıl yapılacağını okuyun.
 4. Giriş valfini, basınç anahtarını ve sensörlerini kontrol edip değiştirmek sorunu çözmediyse ve cihaz tekrar su çekiyorsa, bunun nedeni elektronik aksamdadır. Kontrol ünitesini test etmek için bir uzman davet etmek gerekir.

Önemli! İyi davranırsanız, çıkışlardan birindeki voltaj yoksa veya çok küçükse, basınç şalteri ve giriş valfine bir çıkış frekansı multimetresi takabilirsiniz – sorunun orada olduğunu unutmayın.

Özetlemek gerekirse, çamaşır makinesinin sürekli su kazandığını not ediyoruz – bu, daha fazla çalışma için tehlikeli olan tamamen kusurlu bir ev aleti olarak kabul edilir. Problemi ağırlaştırabilir ve ardından ekipman çöp sahasına taşınabilir. Arızanın nedenini hemen aramaya başlayın, Ev Asistanınız ile her şey yoluna girecek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Çamaşır makinesi çok fazla mı yoksa çok az mı su alıyor? Su seviyesini kendimiz sabitliyoruz! Çamaşır makinesi çok fazla mı yoksa çok ...

Modern koşullarda çamaşır makinesi üreten birçok firma daha verimli ve ekonomik modeller geliştirmek için çalışmaktadır. Daha az elektr...

Çamaşır makinesindeki santrifüj çalışmıyor Çamaşır makinesindeki santrifüj çalışmıy...

Otomatik çamaşır makineleri çağında, herkes “eski güzel” yarı otomatik yolu ve nasıl çalıştığını unuttu. Bu arabalardan kur...

Çamaşır makineleri için metal ve plastik dolapların tamiri Çamaşır makineleri için metal ve plastik...

Otomatik çamaşır makinesinin bozulmasının nedeni, tankta bulunan bir tank veya hareketli bir eleman ise – bu, cihazı tabana sökme...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ