Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Çamaşır makinesi sıkma veya yıkama sırasında vuruyor

Modern bir çamaşır makinesi, ailede büyük bir yardımcıdır! Birçok işlev ve farklı sıcaklık koşulları, her tür ve tipteki kumaşı silmenize olanak tanır. Yardımı ile hem güçlü kirlilikten kurtulabilir hem de çamaşırları tazeleyebilirsiniz. Ancak bozulduğunda, ayrıntılı talimatlar olmadan sorunu her zaman kendi başımıza çözemeyiz. Bu makale aynı zamanda bir talimat niteliğindedir. Ve yıkayıcı yıkama veya sıkma […]

10 Ocak 2021 - 13:17 'de eklendi ve 79 kez görüntülendi. A+A-

Çamaşır makinesi sıkma veya yıkama sırasında vuruyor

Çamaşır makinesi, sıkma işlemi sırasında vuruyor.Modern bir çamaşır makinesi, ailede büyük bir yardımcıdır! Birçok işlev ve farklı sıcaklık koşulları, her tür ve tipteki kumaşı silmenize olanak tanır. Yardımı ile hem güçlü kirlilikten kurtulabilir hem de çamaşırları tazeleyebilirsiniz.

Ancak bozulduğunda, ayrıntılı talimatlar olmadan sorunu her zaman kendi başımıza çözemeyiz. Bu makale aynı zamanda bir talimat niteliğindedir. Ve yıkayıcı yıkama veya sıkma sırasında vurursa, bu giriş yardımcı olacaktır!

Arızanın olası nedenlerini düşünün

  • İlk sebep bir arıza bile değil. Bu, tamburun iç yüzeyinde düzensiz bir keten dağılımıdır.
  • İkincisi, karşı ağırlık sorunudur. Kırılmış. Ayrıca sabitlenen cıvataların gevşeme olasılığı da vardır.
  • Amortisör çalışmıyor veya yay kırılıyor.

Hemen hemen her çamaşır makinesi onarımı başlamalıdır.

Kendini gereksiz tehlikeye maruz bırakmamak ve elektrik çarpmasına maruz kalmamak için bu gereklidir. Bu nedenle, bir arızayı belirlemeye ve gidermeye başlamadan önce fişi prizden çıkarın. Ayrıca bazı durumlarda musluğu kapatmak daha iyidir, böylece cihazımıza su akışı engellenir.

İlk önce en tatsız seçeneği düşünün.

Arızalı amortisörler veya kırılmış yay

Çamaşır makinesinin tasarımındaki amortisör ve yayların kombinasyonu, tankın yarı hareketli bir kurulumunu oluşturmanıza olanak sağlar. Aynı zamanda titreşimleri azaltır ve yıkama sırasında tankın makinenin diğer kısımlarına temas etmesini engeller. Bu, çeşitli mekanik arızaları önler.

Çalışma sırasında yaylar ve amortisörler aşınabilir veya hasar görebilir. Bu nedenle tank eğilebilir. Ve yıkama veya eğirme sırasında vücudun duvarlarına çarpacaktır. Böyle bir vuruş duyarsanız, yıkamayı derhal durdurmanız gerekir. O zaman hatayı bulmanız ve düzeltmeniz gerekir.

Yayların değiştirilmesi (süspansiyon)

Yıkayıcıdan üst kısmı çıkarın. Ardından süspansiyon yayını çıkarın. Çalışırken karşı ağırlığı çıkarmanız gerekebilir. Sonra yayı çalışan bir yayla değiştiriyoruz. Tüm süreci ters sırayla yapıyoruz.

Amortisör değiştirme rondelası

Amortisörü değiştirmek için, aşağıda eklediğimiz video talimatlarını öğrenmeniz gerekir. İngilizce makaralar. Ancak video dizisi yorum yapılmadan anlaşılabilir, bu yüzden bakıp tekrarlıyoruz:

Karşı ağırlık arızası

Ağırlık yıkayıcı

Yıkayıcı, karşı ağırlığın arızalanması nedeniyle de çarpabilir. Karşı ağırlık, makine gövdesinin içine sabitlenen özel bir ağırlıktır. Betondan oluşur ve eğirme ve diğer işlemler sırasında makine titreşimini azaltmak için gereklidir. Uzun süreli kullanım sırasında tutma gevşeyebilir. Bu nedenle, karşı ağırlık vücut ile temas ederek vuruntu oluşturabilir. Genellikle bu, çamaşırların preslenmesi sürecinde olur.

Her şey sırtüstü pozisyondaysa, o zaman cıvataları düzgün bir şekilde sıkmanız yeterlidir. Ancak, makinenin kasasını açtığınızda, kırılmış veya parçalara ayrılmış bir karşı ağırlık görürseniz, cıvataları sıkmanız kaçınılmazdır. Bu sorunu çözmek için yeni bir karşı ağırlık sipariş etmeniz ve kırık karşı ağırlığı değiştirmeniz gerekir.

Sırayla keten karıştırılır

Makine çarparsa, bu mutlaka bir arıza anlamına gelmez. Sorun, çamaşırların yıkama tankının içine eşit bir şekilde yerleştirilmemesi olabilir. Bu durumda tank, yıkama işlemi sırasında gövdenin duvarlarına çarpacak kadar çok yön değiştirebilir. Bu sorun esas olarak uzun zaman önce yapılmış örneklerde ortaya çıkar. Öyleyse eski bir çamaşır makineniz varsa buna dikkat edin.

Yeni modellerde, kural olarak böyle bir sorun oluşmaz. Çünkü silinebilir şeyleri otomatik olarak dağıtır, böylece bu durum olmaz. Eski bir makineye tıklandığında, yıkama işlemini durdurup tambura farklı şekilde yerleştirmek gerekir. Ardından sıkma programını yeniden etkinleştirin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Çamaşır makinesi çok fazla mı yoksa çok az mı su alıyor?  Su seviyesini kendimiz sabitliyoruz! Çamaşır makinesi çok fazla mı yoksa çok ...

Modern koşullarda çamaşır makinesi üreten birçok firma daha verimli ve ekonomik modeller geliştirmek için çalışmaktadır. Daha az elektr...

Çamaşır makinesi sürekli su topluyor Çamaşır makinesi sürekli su topluyor

Yıkama işlemi başlamazken makinenin sürekli olarak tankta su topladığını fark ederseniz, bu oldukça tehlikeli bir arıza olduğunu göster...

Çamaşır makinesindeki santrifüj çalışmıyor Çamaşır makinesindeki santrifüj çalışmıy...

Otomatik çamaşır makineleri çağında, herkes “eski güzel” yarı otomatik yolu ve nasıl çalıştığını unuttu. Bu arabalardan kur...

Çamaşır makineleri için metal ve plastik dolapların tamiri Çamaşır makineleri için metal ve plastik...

Otomatik çamaşır makinesinin bozulmasının nedeni, tankta bulunan bir tank veya hareketli bir eleman ise – bu, cihazı tabana sökme...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ