Çamaşır makinesi neden AC bölmesinde su bırakıyor?

Çamaşır makinesinin yıkama bölmesinde su kalıyorBir sonraki yıkamadan sonra, deterjan çekmecesinde su olduğunu fark ederseniz, çamaşır makinesinin teşhisini daha sonraki bir zamana ertelemeyin, bu prosedürü yakın gelecekte yapmanız gerekir. Bu tür bir sorun, cihazın markası ve modelinden bağımsız olarak kesinlikle her cihazda görünebilir. AC bölmesindeki durgun su, sistemde bir arıza olduğunu gösterir. Sıvının neden dağıtıcıdan akmadığını ve ona neyin bağlanabileceğini anlayacağız.

Neler kontrol edilmelidir?

Öncelikle dikkat etmeniz gereken nüansları biliyorsanız, sistem tanılamasını kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Kabinde sıvı birikiminin birkaç nedeni olabilir.

 1. Su sisteme hangi basınç altında girer? Belki de su temin sistemindeki basınç sırasıyla çok düşük olacak, su basıncı zayıf olacaktır. Yıkayıcının çalışmasını dinleyerek yetersiz basıncı belirleyin. Makine alışılmadık derecede uzun bir süre su çekerse, paslanmaz sesler çıkarırsa, bu, su besleme sistemindeki yetersiz basıncı veya giriş valfinin eksik bir şekilde açıldığını gösterir.
 2. Saç kremi parlatıcı çekmeceye düzgün şekilde döküldü mü? Belki parçaları karıştırıp ürünü başka bir bölmeye dökmek için acele edersiniz.Akış kanalının tıkanmasını kontrol edin
 3. Klima akış kanalında tıkanma var mı? Parlatıcı partikülleri nozülün duvarlarına yerleşir ve boşaltma deliği küçülür. Sonuçta bu, bölmede suyun birikmesine yol açar.
 4. Klima dozunu karşıladınız mı? Bazı kullanıcılar, çok fazla para pompalarsanız, işlerin çok daha yumuşak ve aromatik olacağına inanıyor. Aslında, bu tekrarın etkisi tam tersi olacaktır – durulama kuruyacak ve kanalı tıkayacak ve sisteme girmeyecektir.
 5. Kaliteli parlatıcı kullanıyor musunuz? Saç kremi çok yapışkandır ve tahliye hortumunun tıkanmasına da neden olabilir.

Yukarıdaki faktörlerin tümü çamaşır makinesinde suya neden olabilir. Sisteme verilen su basıncını kontrol ederek, dolum vanası düzgün çalışıyorsa, klimanın tahliye hortumu tıkalıysa ve su sebiline çok fazla parlatıcı pompalanırsa sorunun nedeni ortadan kaldırılabilir.

Filtre ağını kontrol edin ve temizleyin

Yıkayıcının giriş filtresini temizlemem gerekirse ne yapmalıyım? Nitekim bu prosedür oldukça basittir, özel bir hazırlık ve bilgi gerektirmez. Aşağıdaki talimatları uygularsanız, 10 dakika içinde temizletebilirsiniz. Eylemlerin algoritması aşağıdaki gibi olacaktır:Yıkayıcının ağ filtresini kontrol etmeniz gerekir

 • Otomatik cihazın bağlantısını kesin, çamaşır makinesine su sağlamak için musluğu kapatın;
 • Giriş hortumunu muhafazadan ayırın. Tüpte biraz su olduğunu unutmayın, bu nedenle zemine kuru bir bez koymanız önerilir;
 • Filtreyi bulun, doldurma vanası açıklığından çıkarmak için bir pense kullanın;
 • Filtre süzgecini suyla iyice temizleyin. Daha kapsamlı bir temizlik için, içeriği sitrik asit ilavesiyle suya batırabilirsiniz.
 • Filtre ağı kuruduktan sonra orijinal yerine yerleştirin.

Çamaşır makinesinin ek montajı ters sırada gerçekleşir. Giriş hortumunu gövdeye takmak, sisteme serbest su akışından sorumlu olan kapatma vanasını açmak gerekir. Makineye giden hortum bağlantı noktasını kontrol edin ve sızıntı olmadığından emin olun. Bundan sonra, çamaşır makinesini şebekede çalıştırabilir ve yıkama modunu başlatabilirsiniz, böylece suyun depoya engellenmeden aktarıldığını kontrol etmeniz gerekir. Filtre elemanı, yıkamadan sonra klima bölmesinde kalan suyla kirlenmiş olabilir.

Dolum vanası kırılırsa

Bazı durumlarda doldurma valfinin arızalanması nedeniyle su deterjan çekmecesini terk etmez. Parçayı değiştirebilir ve çamaşır makinesini kendiniz onarabilirsiniz. İlk önce, öğenin yerini bulun. Ön yıkayıcılarda, doldurma vanası, dikey tip yüklemeli makinelerde ünitenin üstünde bulunur – aşağıdan. Bir parçayı değiştirme prosedürü aşağıdaki gibi olacaktır:CM doldurma valfi bozuk

 • Cihazı güç kaynağından ayırın, kapatma vanasını kapatın, giriş hortumunu vanadan ayırın;
 • Kendinize parçaya ücretsiz erişim sağlayın; Bunun için ön kapaktan ön kapak, dikey kapılardan yan duvar çıkarılır. Çıkarmak için, sabitleme duvarlarını vidalardan çıkarın.
 • Besleme kablosunu ve tüm açıklıkları doldurma valfinden ayırın;
 • Valfi gövdeden çıkarın. Eleman, plastik el sanatları ile vidalanabilir veya sabitlenebilir. Parçayı çıkarmak için vidaları sökmeniz veya mandalları gevşetmeniz gerekir;
 • Doldurma vanasını döndürün ve sistemden çıkarın.

Tüm kabloları ve hortumları yeni bir parçaya doğru bir şekilde bağlamak için, ilk bağlantı şemasını sökmeden önce fotoğraflamak daha iyidir, bu, sonraki yeniden montaj sırasında hata yapmanıza izin vermez.

Daha sonra, tamir edilebilir bir valf takmanız, gövdeye takmanız, kabloları, boruları bağlamanız ve gövde kapağını tekrar yerine takmanız, yani sökerken yaptığınız her şeyi ters sırada yapmanız gerekir. Kitin sonunda, makinenin güç kablosunu prize takın ve yıkamaya başlayın, böylece makinenin çalışıp çalışmadığını kontrol edin.