Çamaşır makinesi için yedek destek

Yıkayıcı desteği nasıl değiştirilirYatakların yerini alması amaçlanan otomatik bir makine olan rondela tamiri karmaşık olarak sınıflandırılır. Ayrılmaz bir yıkama tankı ile çalışırken değiştirmek özellikle zordur. Ancak, yatakların kumpaslara yerleştirildiği ekipman modelleri vardır ve bu durumda cihazı evde bile onarmak çok kolaydır. Bir ustanın yardımına başvurmadan çamaşır makinesini nasıl değiştireceğinizi öğrenelim.

Sorunun yataklarda olduğundan emin olun

Ekipman sahiplerinin bir arızanın nedenini yanlış teşhis ettikleri, yanlışlıkla sorunun yataklarda olduğuna inandıkları zamanlar vardır. Parçaları değiştiriyorlar, ancak onlarla hiçbir ilgisi olmadığı ortaya çıkıyor. Sistemin hangi parçasını anlamak için, yıkayıcının “iç kısımlarını” kontrol etmek üzere muhafaza duvarını çıkarın. Önden yüklemeli modellerde, arka panel dikey tipte – yan duvar olacaktır. Aşağıdaki genel belirtiler olası hasarı gösterir:Kaliperi değiştirme ihtiyacının kanıtı

  • Yıkanan lavaboda kahverengi lekelerin varlığı (bu, parçadan çıkıntı yapan yağlayıcı nasıl göründüğüdür);
  • Güçlü titreşimlerin görünümü (oyun yatakları);
  • Ekipmanın çalışması sırasında gürültü, gürültü, çıngırak duyulur;
  • Tahrik kayışı kopması (yatak sıkışması nedeniyle meydana gelebilir);
  • Bobin alanında tankın dış yüzeyinde kumpas üzerinde paslı lekelerin varlığı.

Parçanın mümkün olan en kısa sürede değiştirilmesi gerekir, enine kesit arızalanırsa onarım daha pahalı ve emek yoğun hale gelir.

Onarmak için feci bir zaman sıkıntısı varsa, yıkayıcıyı atölyeye iade edin. Başka bir yol – parçayı kendiniz değiştirmeye karar verene kadar açmayın.

Ekipmanı tamir etme talimatları

Zanussi dikey rondela örneğini kullanarak onarım algoritmasını açıklayacağız, çünkü bu model klasik bir kumpas ile donatılmıştır. Çamaşır makinesi desteğini değiştirmek zor değil, asıl mesele ustaların bu tür onarımlar için kullanacağı özel bir anahtar hazırlamak.

Kaliper anahtarı özel mağazalardan satın alınabilir.

Eylem sırası aşağıdaki gibi olacaktır:

Bundan sonra çamaşır makinesi ters sırayla gider. Bir karşı ağırlık yerleştirilir ve zemin bandı, kasanın duvarlarının sabitlendiği duvara yerleştirilir. Çamaşır makinesi normal şekilde tekrar çalışacaktır.