Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Çamaşır makinesi için halı

Yıkayıcınız basıldığında aşırı titriyorsa, yalnız değilsiniz. Bu sorun birçok ev aleti sahibinde bulunur. Hoş olmayan sesler duyabilirsiniz. Bunun nedeni, cihazın yanlış kurulması ve bağlanması olabilir. Düz olmayan zeminler de bu soruna neden olabilir. Cihazınız aşırı derecede titriyorsa, acilen yapmalısınız. Aksi takdirde aşırı salınımlardan tank, tahrik kayışı ve diğer parçalar bozulabilir. Çamaşır makinesi çok titrerse, hemen […]

27 Ocak 2021 - 21:21 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi. A+A-

Çamaşır makinesi için halı

Yıkayıcınız basıldığında aşırı titriyorsa, yalnız değilsiniz. Bu sorun birçok ev aleti sahibinde bulunur. Hoş olmayan sesler duyabilirsiniz.

Bunun nedeni, cihazın yanlış kurulması ve bağlanması olabilir. Düz olmayan zeminler de bu soruna neden olabilir. Cihazınız aşırı derecede titriyorsa, acilen yapmalısınız. Aksi takdirde aşırı salınımlardan tank, tahrik kayışı ve diğer parçalar bozulabilir.

Çamaşır makinesi çok titrerse, hemen bir titreşim önleyici paspas satın almayın ve ev aletlerinizin altına koyun. Öncelikle, artan titreşimin nedenlerini ortadan kaldırmanız gerekir!

Cihazın ne kadar iyi kurulduğunu kontrol edin. Sağlam, düz bir zemin üzerinde durmalısınız. Bu ev aletlerinin sağlamlığını kontrol etmek için cihazı sallamanızı öneririz. Çok az çabayla bile sıçrarsa, yeraltında düzensiz veya ayakları ayarlanmamış demektir. Bacakların boyutunu arttırmak veya azaltmak için bir yöne veya diğerine bükmek gerekir.

Bunu yapmak için eğilin, dokunulacak cihazın altındaki bacağı bulun. Ve doğru yönde bir bükülme. Modeller de var. Ayarlanabilir olmayan bacakların uzunluğu. Bu durumda, çamaşır makinesinin altındaki zemini düzleştirmeniz gerekir. Belki özel bir zemin alanı yapmak istersiniz, çünkü katip ve sadece hizalayın.

Çamaşır makinesini doğru şekilde kurma ve bacakları ayarlama işleminin tamamı aşağıdaki videoda bulunabilir:

Zemin iyi ise, bacaklar ayarlanmışsa ve titreşim kuvveti hala büyükse, çamaşır makineleri için özel olarak üretilmiş bir titreşim önleyici paspas size yardımcı olacaktır. Bu paspasların çeşitli titreşimleri tamamen söndürdüğüne inanılıyor. Sadece ev aletlerinin kullanımını daha konforlu hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda kullanım ömürlerini de artırır. Bu, cihazın iç parçalarının daha az salınım yapmasından kaynaklanmaktadır. Parçalar sallandığında birbirleriyle ve vücutla temas edebilirler. Ve zamanla bu bağlantı, münferit parçaların bozulmasına neden olabilir. Böylece, makine ne kadar küçük titrerse, parçaların çökme olasılığı o kadar azdır.

Bazı insanlar makinenin bacaklarının altına farklı şeyler koymaya çalışıyor. Örneğin: gazeteler, tahtalar, küçük kauçuk parçaları veya kontrplak. Ancak bu yöntem yardımcı olursa, kısa bir süre için. Sonuçta, cihaz titreştiğinde, yavaş yavaş tüm bu küçük yaratıkları kendi kendine iter. Bu unsurlardan dolayı arabayı hizalamak istiyorsanız, bacakları ayarlayarak onu hizalamanın daha iyi olacağı açıktır. Ve eğer bu şekilde titreşimi azaltmak istiyorsa, o zaman bu yöntemler yine de titreşim önleyici paspaslara eşit değildir.

Titreşim önleyici paspaslar nereden alınır?

Bu halıları çamaşır makinesini satın aldıkları yerde bulabilirsiniz. Yani, çeşitli ev aletleri mağazalarında. Bunları satın almak için interneti de kullanabilirsiniz. Artık onunla ilgili çeşitli ekipman ve ürünleri satın alabileceğiniz çok sayıda çevrimiçi mağaza var. Çamaşır makineleri için titreşim önleyici paspaslar dahil. Ayrıca sıhhi tesisat mağazalarında da arayabilirsiniz. Orada da buluşuyorlar.

Böyle bir kauçuğu oluşturmak için, cihazın darbelerinin ve titreşimlerinin kuvvetini söndüren kauçuk kullanılır. Ayrıca bazı halı türleri, titreşimi zayıflatan ve gürültüye karşı koruma işlevini yerine getiren ek bir alt tabakaya sahiptir.

Satın almaya karar verdiğiniz yerdeki halı çeşitleri oldukça genişse, danışman satıcıyla iletişime geçin. Makinenizin ağırlığı ve modeli dikkate alınarak hangi paspası seçeceğiniz konusunda size tavsiyede bulunacaktır. Profesyonel kadromuzdan tavsiye almaktan çekinmeyin. İyi mağazalarda personel, ürünlerinin satın alınmasıyla ilgili tüm konularda size tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyacaktır.

Bu makalenin rehberliğinde, çamaşır makinesinin altında iyi bir paspas seçebilir ve ev aletlerinizin titreşimi konusunda endişelenmeyi bırakabilirsiniz.

  • Fikrinizi paylaşın – yorum bırakın

Dünya inşaat makineleri üreticileri, reklamlarında potansiyel alıcılardan modellerinin en güvenilir ve sessiz olduğunu temin ederim. Ancak bu durumdan uzak değil. Cihazın çok titrediğini fark ederseniz, vaktinden önce panik yapmayın.

Birçok çamaşır makinesi sahibinde aşırı titreşim oluşur. Ev aletlerinin titreşimi titreşime eşlik edebilir. Titreşimli bir sesin oluşmasının birkaç nedeni olabilir. Çamaşır makinesi orijinal olarak sert bir yüzeye yanlış yerleştirilmiş olabilir.

Bir sonraki titreşim nedeni, cihazın durduğu odadaki düz olmayan zeminlerden kaynaklanabilir. Kesinlikle titreşim gibi bir durumda çamaşır makinesi bırakılamaz ve bir an önce cihazın bu durumunun nedeninin araştırılması gerekir. Kesinlikle söylenebilir ki, titreşim kendiliğinden serbest bırakılırsa, tahrik kayışı, tank veya diğer parçalar arızalandı.

Çamaşır makinesinin altındaki emiş önleyici paspas titrediğinde satın alınmaması tavsiye edilir. İlk adım, bu davranışın nedenlerini ev aletlerinden ortadan kaldırmaktır.

Güçlü titreşim sorunu ile karşı karşıya olan tüketiciler, yıkama sırasında titreşim sesini nasıl azaltacaklarını merak ediyorlar.

Yıkayıcının doğru şekilde kurulduğundan emin olmanız gerekir. Bir çamaşır makinesi satın almadan önce kurulacağı yere karar vermelisiniz. Cihazın üzerinde duracağı yüzeyin olduğundan emin olun. Zeminler, yonga ve çukurlar olmadan sağlam ve düz olmalıdır. Çamaşır makinesi için beton zemin veya fayans zemin uygundur. Zemin ahşap ise, yıkarken güçlü bir gürültü odasında duracak ve lastik bir paspas almak bir zorunluluk haline gelecektir.

Öncelikle bağlantının kesilmesi durumunda cihazı farklı yönlerde hareket ettirmeniz gerekir. Çamaşır makinesi biraz bahis oynarsa, bunun nedeni üzerinde durduğu pürüzlü yüzey olabilir. Ayrıca, makinenin ayakları düzgün şekilde ayarlanmamış olabilir. Bacaklar basit bir şekilde indirilebilir veya genişletilebilir – istenen yüksekliğe bağlı olarak saat yönünde veya ters yönde geçirin.

Bükülen bacakların rahatlığı için kolay erişime ihtiyacınız var. İçine bir mutfak seti veya başka bir mobilya yerleştirilmişse, onu çıkarmak en iyisidir. Erişirken cihazı yana doğru eğin ve ayakları istenilen yönde kaydırın. Ev aletleri modelleri var (özellikle eski olanlar için), o zaman tek seçenek zemini düzleştirmek olacaktır.

Yüksek hareket kabiliyetine kadar titreşim, yıkayıcıların dar modelleridir. Güçlü titreşim için, dikey yıkama yükü olan tüm modeller. Bu makinelerin bir dengeleme sistemi yoktur ve sadece daha ağırdan daha ağır olmaları gerekir.

Çamaşır yıkarken makinenin tambur makinesinin içine girmemenizi tavsiye ederiz. Çamaşır yıkarken aynı yoğunlukta olmalıdır.

Cihazı incelerken, bacaklarının doğru takıldığı, titreşim kuvvetinin hala ayarlandığı ve özel bir halı sorunun çözülmesine yardımcı olacağı ortaya çıktı. Ev aletlerinden gelen güçlü titreşimi önlemek için titreşim önleyici paspas çamaşır makinesinden yapılmıştır. Çamaşır makinesinin altında bulunan bu kauçuk paspaslar titreşim sesini tamamen susturur, gürültüyü emer ve servis ömrünü uzatır. Bazı lastik paspaslar köşelerde yastık pedleriyle donatılmıştır. Ev aletlerini daha konforlu hale getirir.

Titreşim önleyici bir paspas ile çamaşır makinesinin uzun süreli çalışacağından emin olabilirsiniz. Tekniğin paspas üzerindeki stabilitesi ve iç kısımları daha az sallanmasından dolayı, vücut ile yıkanırken temas etmeyecektir.

Çamaşır makinesinin ayaklarının altına titreşime karşı çeşitli nesneler (gazete, kontrplak, esmer, kauçuk) kesinlikle yasaktır.

Ayakların altındaki yabancı cisimler sadece çamaşır makinesine zarar verebilir. Sadece çok kısa bir süre için yardımcı olabilir. Sürekli yıkama ile cihaz titrer ve gereksiz şeyleri yavaş yavaş alttan dışarı iter. Daktilo altında ek öğeler kullanılırsa, garanti durumu ihlal edilir ve usta, garanti hizmetini ücretsiz olarak reddetme hakkına sahiptir.

Titreşim önleyici paspasın avantajları

Çamaşır makinesinin titreşim önleyici paspası aşağıdaki avantajlara sahiptir:

  • Altlık, yapının hava kabarcıklarından yapıldığı polimer malzemeden yapılmıştır. Malzemenin benzersiz sönümleme özellikleri vardır ve dış etkilerden kendi kendini iyileştiren küre özelliğine sahiptir.
  • Çamaşır makinesinden gelen titreşim dalgalarını bastırır. Yıkama ünitesinin doğru şekilde takılması ve bacakların ayarlanması için uzmanlar, yıkayıcının altına bir lastik paspas takılmasını tavsiye eder.
  • Titreşim önleyici paspas, pürüzlü yüzeyi pürüzsüz hale getirir.

  • Yer yüzeyine tamamen sabitlenmiştir. Yıkayıcıya sert basıldığında mat stabildir.

Halılar, ev aletlerinin (Obi, Eldorado) satıldığı herhangi bir hipermarket ve mağazadan çamaşır makinesi altında satın alınabilir. Günümüzde bir çamaşır makinesi, bir araba satın almak ve lastik paspas da dahil olmak üzere ürünleri hemen çevrimiçi mağazada ona eşlik etmek mümkün. Emme önleyici paspaslar sıhhi tesisat mağazalarında bulunabilir.

Kauçuk ve polimer malzemelerden yapılmış titreşim önleyici paspaslardan yapılmıştır. Bu malzemeler yıkama ünitesinin titreşim ve titreşimlerinin gücünü azaltır. Renk, malzeme ve boyut açısından birçok farklı paspas bulunmaktadır. Böyle bir ürünü satın almadan önce bir uzmana danışmak en iyisidir. Titreşim önleyici bir paspas seçerken, çamaşır makinesinin boyutlarını, cihazın ağırlığını ve modelini dikkate almak gerekir.

Modern çamaşır makinelerinin tüm avantajlarına rağmen, en yüksek kaliteli teknoloji bile çamaşırların yanı sıra yıkama sırasında titreyebilir. Bu sıkıntılar sadece tüm çevreyi ve hatta bazen komşuları rahatsız etmekle kalmaz, aynı zamanda çamaşırhane yardımcısına da zarar verir.

Yoğun hareket, ana iç parçaların çökmesine, gövde üzerindeki etkilere ve ekipmanın odanın alanı boyunca hareketine neden olur. Bu sorunu ortadan kaldırmanın basit yollarından biri, çamaşır makinesi için özel bir titreşim önleyici paspasdır. Daha sonra özellikleri, avantajları ve dezavantajları hakkında tartışılacak olan budur.

Yeni ev aletleri bile işlem sırasında ses çıkarabilir ve titreşebilir. Bunun nedenleri şunlar olabilir:

  • Cihazın hatalı montajı, nadir görülen bir durumdur.
  • Ve ideal zemin yüzeyi değil, en popüler seçenek.
  • Çamaşırların tambur içinde eşit olmayan dağılımı da en yaygın durum değildir.

Başlangıçta, cihaz seviye kullanılarak kurulmalıdır. Bu konuda zor bir şey yok, ancak bu prosedürü uzman bir uzmana emanet etmek daha iyidir. Zamanla teknoloji kurallarına maruz kalan, düz olmayan zemin yüzeyi nedeniyle yumuşayabilir. Kusursuz bir kaplama bulmak zordur çünkü zemini hizalamak zaman alan ve zaman alan bir işlemdir.

Üretici, benzer bir sorunla başa çıkmak için yıkayıcı üzerindeki ayarlanabilir ayakları kullanmanızı önerir. Çoğu model bu kadar kullanışlı detaylarla donatılmıştır. Her bacağı ayrı ayrı bir anahtarla ayarlayıp özel bir somunla sabitlemek yeterlidir.

Bazı metresler makinenin bacaklarının altına her türlü nesneyi koyarak yüksekliği ayarlamaya çalışabilir. Plakalar olabilir, birkaç kat gazete, lastik parçaları vb. Bu yöntem işe yarıyor, ancak uzun sürmüyor. Sonuçta, titreşim sırasında tüm yastıklı nesneler cihaz tarafından kademeli olarak itilir.

Düzensiz bacaklı ürünler de meydana gelebilir. Bu durumda zeminin yıkama teknolojisinin altına döşenmesi gerekir. Son yıllarda, bu cihazlar gittikçe azaldı.

Sadece cihazı sallayarak kurulumun yüksekliğinin doğruluğunu kontrol edebilirsiniz. Teknolojinin istikrarı bozulmazsa, sağlam durur ve müdahale etmezse prosedürler doğru şekilde gerçekleştirilir. Ancak yine de bacaklar sonunda yumuşayabilir ve gürültülü salınım sorunu devam edebilir.

Tarif edilen nedenlere ek olarak, titreşimin kaynağı, çamaşırların doğrudan yıkama veya sıkma sırasında tambur içinde yanlış dağılması olabilir. Ve bu durum, fatura üzerindeki farklı malzemelerin aynı anda yıkanması durumunda veya yatak çarşaflarının küçük eşyalarla birlikte yıkanması sırasında ortaya çıkabilir.

Örneğin nevresimlerde genellikle açıklıklar daha küçük şeylerdir. Sonuç olarak, tespit edilecek büyük bir yumru durdurulur. Bu durumu önlemek mümkündür. Bunun için tek yıkama döngüsüne benzer kumaşlar seçmek gerekir. Yatak çarşafları, küçük şeylerin içindeki deliklerinden içeri girmeyecek şekilde katlanır.

Yapılan işlemler olumlu bir sonuca yol açmazsa ve makinenin çalışması sırasında titreşim varsa, çamaşır makinesinin altındaki kauçuk paspas dalgalanmaları gidermeye yardımcı olacaktır. Cihazın hareketlerinden ve önleme şeklinde tasarruf edilmesi ve ev aletleriyle birlikte satın alınması tavsiye edilir.

Yıkayıcının altındaki paspas, düz olmayan zeminleri düzleştirmek için özel olarak tasarlanmıştır ve otomatik cihazı titreşime karşı dayanıklı hale getirir. Bunun nedeni, halının arkasında, her koşulda sağlam bir şekilde yerinde tutan özel bir rölyef tabakasının olmasıdır.

Genellikle yapısı birçok hava kabarcığından oluşan kauçuktan yapılır. Bu, polimer malzemeye mükemmel sönümleme özellikleri verir. En güçlü baskıdan sonra bile tamamen iyileşebilir.

Uzmanlar, cihazı kurarken aynı zamanda bir titreşim önleyici paspas döşemenizi önerir. Bu, anında gevşemeden korur ve bu da, ekipmanın ömrünü uzatır. Bu yatakların bazı modellerinde gürültüyü bastırabilen bir katman bulunur.

Boyutlara gelince, bu ürünlerin çeşitleri, yıkama tekniğine uygun gerekli genişliği seçmenize izin verir. Ayrıca mahallelerde kullanılmasına izin verilir, zararsızdır ve -40 ° C ile + 120 ° C arasında değişen sıcaklıklara dayanabilir.

Çamaşır makinesi için titreşim önleyici paspasın özel amacı nedeniyle, bu ev aletlerinin satıldığı mağazalarda aramalısınız. Özellikle mağaza danışmanlarının önerileri, sunulan model çeşitliliğini anlamanıza, cihazın özelliklerine, boyutlarına ve ağırlığına göre bir aksesuar seçmenize yardımcı olacaktır. Tekniğin uzunluğunu ve genişliğini ölçmek, böylece matın aynı olması önemlidir.

Ayrıca, ev aletlerinin çevrimiçi mağazaları çok çeşitli aksesuarlar ve ilgili ürünler sunar. Bu aynı zamanda titreşim önleyici paspaslar için de geçerlidir. Ayrıca satışta bulunabilecekleri iyi bir sıhhi tesisat seçkisine sahip özel mağazalara bakmak da mümkündür.

Bu ürünün fiyatı, ekin boyutuna ve ek katmanların (gürültü bastırma, sönümleme vb.) Mevcudiyetine bağlıdır.

Ağdaki tüketiciler arasında titreşim önleyici paspaslar hakkında farklı görüşler bulabilirsiniz. Çok ve sık silenler, çoğu durumda, böyle bir ek satın almanın olumlu etkisine dikkat ederler. Gürültü ve titreşim tamamen ortadan kalkmazsa, performansı büyük ölçüde azalır. Olumsuz incelemeler genellikle başlangıçta otomatik bir makine olan çamaşır makinesinin yanlış kurulumuyla ilişkilendirilir. Ek olarak, halıların maliyeti ve alıcılar da eksikliklerine göre sıralanır.

Bir çamaşır makinesinin titreşimine karşı bir paspas mükemmel bir çözümdür ve zeminleri tamir etme ve makinenin seviyesini sürekli olarak ayarlama imkanı olmadığında bir çıkıştır. Çalışma sırasında ünitenin hareketini tamamen kaldırmazsanız, yıkama asistanının hacmine kadar seçin, o zaman maksimum sınırlayın. Yatırılan para, çamaşır ekipmanının kalitesi ve hizmet ömrü boyunca geri ödenecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yerli oyun şirketi  rollic games satıldı Yerli oyun şirketi rollic games satıldı...

Zynga, Hızla Büyüyen Hiper Günlük Oyunlar Sektöründe Lider olan İstanbul merkezli Rollic’i Satın Alımını Kapattı En Büyük ve En H...

Havalı tabanca tavsiye Havalı tabanca tavsiye

Basınçlı Hava Tabancaları Havalı tabanca tavsiye Onlar son derece Çünkü kullanımı kolay ve herhangi bir lisans gerektirmeyen kendi kull...

Bebek arabası tavsiye Bebek arabası tavsiye

En iyi bebek arabaları – karşılaştırma ve satın alma rehberi Bebeğiniz için her şey küçük. Özellikle yeni bir ebeveynseniz, bebek...

En iyi bluetooth bileklik En iyi bluetooth bileklik

En iyi 10 akıllı bant: En iyi fitness bilezikleri (2021) 2021’in en iyi fitness bilekliklerini arıyorsanız, bu sizin için mükemme...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ