Çamaşır makinesi için ara parça – DIY onarım

Örümcek yıkayıcıSilindir kesiti, çamaşır makinesinde taşınan elemanların çalışması için temel oluşturur. Herhangi bir çapraz arıza makinenin çalışmasını etkileyebilir ve yataklara, silindire, ısıtma elemanına ve tank gövdesine zarar verebilir. Bu nedenle, herhangi bir şüpheniz varsa veya haçla ilgili sorunları biliyorsanız, derhal onarım işine başlamalısınız.

Haç başarısızlığının nedenleri

Genel olarak, haçın tüm başarısızlık nedenleri, çalışmasını zamanında dinlemeyen çamaşır makinesinin kullanıcısı adına ihmal ve ihmal durumuna indirgenmiştir. Bu durumda, özellikle dinlemenize gerek yoktur, çünkü cihaz tamburun kesişme noktasında bozulduysa, bu, bir süredir korkunç bir gıcırtı ve metal çıngırak ile çalıştığı anlamına gelir. Çapraz arızaya ne sebep olur?

 • Kusurlu yatak.
 • Fabrika hatası.
 • Sert su
 • Başarısız düzeltme.

Tabii ki ana sebep, yatakların aniden değiştirilmesiydi, bu da tamamen tahrip olmalarına neden oldu ve bu da örümcek şaftına zarar verdi.

Dikkat edin! Şaftın dönüşü sırasında tahrip olan yük kafesi ve bilyalar, büyük bir şaftı çizer, bu da bir matkabın ortaya çıkmasına neden olur ve bu da, bu şaft üzerine yeni bir yatak yerleştirmenin artık mümkün olmadığı gerçeğine yol açar, değiştirme zamanında yapılmalıdır.

İtalyan yapımı arabalarda o kadar yaygın olmasa da fabrikada evlilik daha az yaygındır. Bu neden oluyor? Bunun nedeni, alaşımların kalitesi veya bileşenlerin üretiminde yetersiz kalite kontrolü olabilir. Tarih sessiz ama gerçek kalır, haç kırılır.

Örümcek yıkayıcıTamamen işlevsel bir çamaşır makinesinde bile LG veya başka bir şey, çapraz sert suya sürekli maruz kalmaktan bozulabilir. Elbette sert su ikincil bir neden olsa da, silindirin dönmesini zorlaştırır ve bu da örümcek şaftına zaten zarar veren yataklara zarar verir.

Ayrıca, onarımın başarısız olması, çapraz arızanın nedeni olabilir. Bu genellikle ayrı bir tartışma konusudur, çünkü haçın etkisini kaldırmaya ve değiştirmeye çalışan ustalar farklıdır. Bazıları, yatağı bir öğütücü ile çıkarmaya, şaftı kesmeye, diğerleri dişleri yalamaya ve montaj vidasını sökmeye çalışarak, genel olarak anlam açıktır, eğer eller oradan büyümezse, o zaman hiçbir şey söyleyemezsiniz!

Onarıma ihtiyacınız var veya gerek yok mu?

Belki de sadece deneyimli bir usta, kavşağın tamir edilip edilmeyeceğini ve değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirleyebilir veya bir parçayı canlandırmayı deneyebilirsiniz. Kolon üretimini, diş durumunu incelemek gerekir, bu nedenle çok dikkatli olmanızı öneririz ve en ufak bir şüphe bile varsa, şaft tamir edilebilir, tavsiye için servis merkeziyle iletişime geçin. İşlemde asla hatalı bir çarpı işareti bırakmayın.

LG çamaşır makinesinin çapraz yatakları arızalanırsa ve şaft çıkışı küçükse, ARDO servis merkezlerinin temsilcilerinin bize sunduğu gibi, parçayı ve hatta silindirle çapraz geçişi tamamen değiştirmeye gerek yoktur. Bu tür onarımlar bize yeni bir çamaşır makinesinden daha pahalı gelecek, ayrı ayrı yeni rulmanlar koyabilirsiniz. Ancak çapraz şaftta veya elemanlarında (özellikle koltuklarda) bariz bir hasar varsa, parçanın değiştirilmesinden kaçınılamaz.

Onarım mı yoksa değiştirme mi?

Bu nedenle, LG çamaşır makinesinin bu kısmı veya başka herhangi bir parçası ancak depo kapağı yuvasındaki yataklar hasar görmüşse onarılabilir. Ayrı olarak, bazı ustaların, belirli bir yük için tasarlanmamış orijinal olmayan ve uygun olmayan rulmanları yerine koyduğunu belirtmek isterim. Sonuç olarak, yataklar tahrip olur ve onarımların tekrar yapılması gerekir.Bunun olmasını önlemek için, belirli (veya başka) bir LG çamaşır makinesiyle uyumlu rulmanlar satın almanız gerekir.Yataklar yıkayıcıda

Çamaşır makinesinin enine kesitinin yataklarını değiştirmek için ihtiyacınız olan:

 1. Eski yatakları şafttan sökün (şafta yapıştıkça);
 2. Eski yağ keçelerini çıkarın.
 3. Yeni yağ keçeleri yerleştirmek.
 4. Yeni yataklara bastırın.

Ama dedikleri gibi, bunu söylemek yapmaktan daha kolay. Asıl sorun, eski yatakların tambur milinden dikkatlice çıkarılmasıdır. Çoğunlukla hasarlı rulmanlar mil yatağına takılır, bu yüzden onları çıkarmak çok zor olur. Çaba göstermeliyiz.

Yumuşak metalden yapıldığı için, şafta zarar verebilecek kafes ile, kafesi tahrip etmek amacıyla yataklara hiçbir durumda çekiçle vurulmamalıdır.

Yatakları bir keski ile devirmek de çok tehlikelidir, ancak yine de keskiyi kullanabilirsiniz, ancak biraz farklı bir şekilde. Nasıl davranılır?

 • Bir öğütücü veya matkap alın.
 • Her iki taraftaki eski yatakları kesin.
 • Ardından keskiyi kesiklerin yerine takın ve yatağı milden vurun.

Yıkayıcıda çaprazKesiklerle yatakları kırmak daha kolaydır, fazla çaba gerektirmez, bu nedenle şafta zarar verme riski daha azdır. En önemli şey acele etmemek, çünkü acele herhangi bir işletmenin düşmanıdır. Eski yağ keçelerinin de çıkarılması gerekiyor. Dahası, contalar hala çalışacak gibi görünse bile, her zaman ve her durumda kaldırılırlar. Fazladan kuruşları daha sonra yağ keçelerine harcamak, onlar yüzünden, yeni bir LG çamaşır makinesini tamir ettirmek veya yakında başka bir şey yapmak daha iyidir.

Eski yatakları ve yeni contaları koyuyoruz, arabayı topluyoruz ve seviniyoruz. Yatakların zar zor oturması veya hiç oturmak istememesi olur. Bu durumda, çelik ceketi kaynak makinesi ile biraz ısıtabilir ve yataklara hafifçe bastırabilirsiniz – bunlar ölü kalacaktır! Kesit tamburun dış duvarına 6 vidayla sabitlenir ve bazı durumlarda 3 vidayla bu vidaları söküp parçayı çıkarır, yenisini takıp arabayı tekrar monte ederiz.

Önemli! Bazı çamaşır makinesi modellerinde tambura kaynaklı çaprazlar vardır. Haç, silindirden ayrılamaz olduğu için, onu birlikte değiştiriyoruz.

Özetlemek gerekirse, LG cihaz silindirinin veya başka bir şeyin onarımını veya daha doğrusu bir bağlantının değiştirilmesini not ediyoruz, bu çok zaman alan bir iştir. Asıl sorun, haçın kendisinin onarımı veya değiştirilmesi değil, çamaşır makinesinin uzun ve zahmetli bir şekilde sökülmesidir. İşi tamamlamaya kararlıysanız, bu makale tam size göre!