Çamaşır makinesi ekstraktın üzerinde geziniyor

Rotor, dönüşe yorum yaptıÇamaşır makinesi, herhangi bir nedenle dönüş hakkında açıkça yorum yapmıyor, bir şey oldu, ancak tam olarak neyin anlaşılması zor. Genellikle böyle bir durumda, kendi kendine teşhis sistemi bile yetersiz yardımcı olur. “Sıkma sorunu” ve buna ne tür bir soruna neden oluyor gibi bir hata belirir ve çamaşır makinesinin elektronik sistemi bu konuda genellikle sessizdir. Sorunu kendi başımıza halletmemiz gerekecek ve size elimizden gelen yardımı yapacağız.

ne olur

Bildiğiniz gibi bir çamaşır makinesinde yıkama programının başlangıcından itibaren birçok farklı işlem vardır. Çamaşır makinesi önce depoya su döker, ardından ön yıkama haznesine düşen tozu durular ve ardından namluyu yavaşça döndürerek ön yıkama işlemi gerçekleşir. Bundan sonra, çamaşır makinesi kanalizasyon suyunu boşaltıyor ve yeni su alıyor ve tozun ikinci kısmını ana yıkama için kabinden duruluyor. Ana yıkama biter, makine kirli suyu tekrar tahliye eder, ardından temiz durulamayı alır.

Modern çamaşır makinelerinde, bir yıkama programında veya başka bir yıkama programında otomatik olarak durulanabilirler. Bu, çamaşır makinesinin çamaşırları durulayacağı, su ekleyeceği, tekrar alacağı ve tekrar yıkayacağı anlamına gelir.

Yanlış program belirtildiDurulama tamamlandıktan sonra, yıkayıcı suyu tekrar tahliye eder ve son program prosedürüne, yani döndürmeye başlar ve burada sorunlar başlar. Nedense makine silindiri döndürmek yerine anormal davranmaya başlar, kısa bir süre sonra donar. Aynı zamanda sistemde bir hataya neden olması, ana bilgisayarların sorunun nedenini düşünmesini istemek iyidir, ancak çamaşır makinesinin herhangi bir hata vermemesi olur. Bu durumda, mantıklı düşünme ve modern bir çamaşır makinesinin bilgisi yardımcı olacaktır.

Her şeyden önce, teknik arıza ile ilgili olmayan ilk nedenlerin çoğu ortadan kaldırılmalıdır. Alternatif olarak, bu nedenler yanlış kullanıcı eylemlerine bağlanabilir, yani:

 • Tamburlu çamaşır makinesinin aşırı yüklenmesi.
 • Çok ağır veya çok büyük bir şey yüklendi;
 • Yetersiz silindir yüklemesi;
 • Yanlış program yanlışlıkla seçilmiş
 • Silindiri sıkıştıran tanka yabancı bir cisim çarptı ve yüksek hızda dönmesini engelledi.

Tambur yıkayıcı aşırı yüklemeYıkayıcıyı çamaşırla aşırı yıkadığımızda, başıboş tümörü tamburda bir arıza yaratır. Aynı tambur yüksek hızda dönmeye başladığında, başarılı bir şekilde çıkıntı yapan bir yıkama, tahrik mekanizmasına zarar verebilir. Bunun olmasını önlemek için, yıkayıcı acilen çalışmayı durdurur ve tambur doğru şekilde yüklenene kadar dönüş yapılmaz.

Tambur yeterince yüklenmediğinde ve tambur büyük parçalarla yüklendiğinde çamaşır makinesi donabilir. Modern sistem bunu anlar ve dönmeyi durdurur. Hepsinden kötüsü, tankta sıkışan yabancı bir cisim nedeniyle dönüş durursa. Böyle bir şey sadece kazanı sıkıştırmakla kalmaz, aynı zamanda çamaşır makinesi su sızdırmaya başlayacağı için depoya da zarar verir. Çözüm: Hemen ihtiyacınız var Tuhaf bir varlık olsun.

Yukarıdaki nedenler ortadan kaldırıldıktan sonra, teknik bir arıza olduğunu düşünebilirsiniz. Teknik bir arıza bulmanın genellikle çamaşır makinesinin sökülmesiyle ilişkili dolaşım sorunlarına yol açabileceği konusunda sizi hemen uyarıyoruz. Bu süreç sizi korkutuyorsa ve yeteneklerinizde güvensiz hissediyorsanız, konuyu öğretmene devretmek en iyisidir. Para biriktiremezsiniz, ancak kesinlikle zamandan ve sinirlerden tasarruf edersiniz. Bu sorunu mantıklı bir sonuca götürmeye kararlıysanız, bu yazıyı dikkatlice okumaya devam edin.

Uyarıcı ve bağımlılık

Tahrik kayışını bir yıkayıcıya değiştirinPullar çok eskimiş, çok aşınmış ve genellikle yatak sorunlarına neden olur.Hasarlı yataklar nedeniyle, tambur, dönerken metalleri öğütmek için çok güçlü bir ses çıkarır. Tamburun dönüşü zor olduğundan, gerekli hızı elde etmek mümkün değildir ve sonuç olarak rotor basitçe dönerken askıya alınır. Sorunu çözmenin iki yolu vardır: eski yıkayıcıyı atıp yenisini satın almak veya Rulman değişimi. İkinci yöntem çok sabır, güç ve çalışma gerektirecektir.

Yataklar sağlamsa, gürültü olmaz, ancak dönüş hala başlamazsa, yıkayıcının donmadan önce nasıl çalıştığını dikkatlice dinlemeniz gerekir. Hafif bir ıslık sesi duyarsanız ve silindir hızı aniden düşerse, kayışı kontrol etmek iyi bir fikirdir. Tahrik kayışı gerildiğinde, kasnak boyunca, devirlerin düşmeye başladığı keskin bir silindirik devir seti ile kaymaya başlar. Bu durumda kayış derhal değiştirilmelidir. bu nasıl yapılır?

 1. Çamaşır makinesinin arka duvarını, daha önce bağlantısını kesip boş bir koltuğa çektik.
 2. Eski tahrik kayışını çıkarıyoruz, elle tutuyoruz ve namlu kasnağını döndürüyoruz.
 3. Motor kasnağına yeni bir kayış takıyoruz ve ardından makaralı kasnak ile kademeli olarak dönerek kayışı da çekiyoruz.
 4. Kayışın makaralara ne kadar iyi oturduğunu kontrol ediyoruz, ardından yıkayıcıyı ters sırayla monte ediyoruz.

Dikkat edin! Yıkayıcının arka duvarı çıkarıldığı için, fabrikada deformasyon ve kusurlara karşı silindirlerin kendisini kontrol etmek iyi bir fikir olacaktır. En ufak bir tümsek veya bükülme tahrik kayışını olumsuz etkileyerek ona zarar vereceği için makaralı kasnağa özellikle dikkat edin.

Motor ve takometre

Tahrik mekanizmasını kontrol ederseniz ve her şeyin yolunda olduğundan emin olursanız, motoru Hall sensörü ile kontrol etmeye değer. Genellikle kollektör motorunun yıpranmış karbon fırçalar nedeniyle gücünü kaybettiği görülür. Tabii ki, “zayıf” bir motor yıkayıcı tamburunu dönmesi için gereken hıza döndüremez ve sonra yukarıdakilerin tümü olur. Bu nedenle, karbon fırçaları kontrol edin ve değiştirin.

Yıkayıcı toplayıcı motor fırçalarını değiştirin

 • Tahrik kayışının değiştirilmesi durumunda olduğu gibi, yıkayıcının arka kapağını çıkarın.
 • Bizi rahatsız eden tahrik kayışından kurtuluyoruz.
 • Motor kontaklarına giden kablolardan kurtuluyoruz, sadece yerlerini hatırlayarak.
 • Motoru kilitleme kollarına sabitleyen vidaları söküyoruz.
 • Motoru biraz öne doğru bastırın.
 • Ondan sonra motoru hafifçe aşağı çekip kaldırdık.
 • Motor muhafazasının yanlarında karbon fırçaları tuttukça gevşetilmesi gereken küçük dişler vardır.
 • Fırçaları çıkarıp nasıl sildiklerini kontrol ediyoruz.

Yalnızca bir fırça kırpılsa ve ikincisi sağlam olsa bile, her iki fırçanın da değiştirilmesi gerekir.

sırada ne var? Ve sonra salon sensörünü kontrol edeceğiz. Bu sensörler nadiren başarısız olur, ancak yine de bu olur. Çamaşır makinesi devir saati, motor devrini kontrol eder, eğer kırılırsa, sıkma problemleri açıkça ortaya çıkacaktır. Bu sensörün kontrol edilmesi ve nasıl bulunacağı hakkında makalede açıklanmıştır. Çamaşır makinesinde takometre.

Kontrol ünitesi

Yıkama konsolunda hasarElektronik ünitenin arızaları, çamaşır makinesinin en rahatsız edici arızalarından biridir. Elektronik ünite oldukça karmaşık bir bölümdür, neyin keşfedildiğini tam olarak anlamak için elektronikle çalışırken çok fazla bilgi ve pratik beceri gerekecektir. Bu tür bir beceri ve bilgiye sahip değilseniz, o zaman enerjinizi, programın neden birdenbire yoldan sapmaya başladığını ve makinenin hiçbir şekilde çamaşırları atmasını istemeyen iyi bir öğretmen arayışına yönlendirmek daha iyidir.

Bu durumda, kendi kendine onarım yarardan çok zarar verir ve kesinlikle daha fazla çaba, zaman ve para ile sonuçlanır ve sonuç muhtemelen felaket olur. Dikkatli olun ve her zaman “yükü kendiniz taşıyın.”

Sonuç olarak, çamaşır makinesi sıkma işlemi sırasında donarsa, “alarmı çalmak” için acele etmeyin. Programı birkaç kez yeniden başlatın ve çamaşırların tamburda nasıl katlandığını ve ne kadar dolu olduğunu kontrol edin. Arabada kısıtlamalar olup olmadığını kontrol edin, ardından “ev” asistanının neyi bozabileceğini düşünün. iyi şanslar