Çamaşır makinenize kaç kilo yükleyebilirsiniz?

Çamaşır makinenize kaç kilo yüklenebileceğini hiç merak ettiniz mi? Muhtemelen birçok insanın başına da aynı şey geldiği içindir: çamaşırlarınız bir kereden fazla lekeli veya deterjan izleriyle çıkmıştır. Doğru?

Merak etmeyin, konu çamaşır makinenizin kötü yıkaması veya deterjanınızın etkili olmaması değil: En olası neden çamaşır makinenizi düzgün şekilde doldurmamanızdır. Ama bunun için buradayız! Bu yazıda size bazı ipuçları vereceğiz böylece çamaşır makinenize kaç kilo yükleyebileceğinizi bilirsiniz. Bizimle gelebilir misin

Anahtar: davul ve giysiler arasındaki boşluk

Çamaşır makinemizin yük kapasitesi ne olursa olsun, tamburun içine ne kadar çok giysi koyarsak, deterjanın suda çözünmesi için o kadar az yer kaplar. Bu şekilde, giysilerin olması gerektiği gibi yıkamama şansı daha yüksektir.

Bu neden oluyor? Eğer alırsa çok fazla kıyafet çamaşır makinesinde giysiler suyun çoğunu (veya tamamını) emecek, böylece deterjanın tamamen çözülmesi ve işini etkin bir şekilde gerçekleştirmesi için yeterli kalmayacaktır.

Nasıl önlenir? İşte bir ipucu: yaklaşık bir boşluk bırakın Giysiler ile tamburun üstü arasında dört parmak çamaşır makinenizin. Bu, deterjan çözülür ve çamaşırın tambur içinde kolayca hareket etmesi, yıkamayı kolaylaştırır ve çamaşırlarımızın mükemmel olmasını sağlar.

Bu tavsiyeye ek olarak, şunu da dikkate almalısınız: giysiler artı narin ve daha hızlı yıkama döngüleri ihtiyaçları var yük çamaşır makinesinin küçük. Neden? Çünkü bu şekilde çamaşırlar tambur içerisinde daha kolay hareket ettirilebilir. Ancak o zaman uygun şekilde yıkanırlar. Hassas çamaşırlar söz konusu olduğunda, giysiler arasında daha az sürtünme olacaktır ve bu, bu tür kumaşların korunmasını ve bakımını kolaylaştırır.

Her durumda, bir Bosch çamaşır makinesi ile tambor WaveDrum. Bu tür tamburun asimetrik bıçakları, her bir yıkama döngüsünde tambur içinde daha iyi su ve giysi dağılımını garanti eder.

Çamaşır makinesi yük kapasitesi

Bir çamaşır makinesi ne kadar giysi sığabilir?

Çamaşır makinenize ne kadar giysi sığacağını mı merak ediyorsunuz? Örneğin, 8 kiloluk bir çamaşır makinesinde -genellikle en yaygın kapasite- 450 ile 700 gram arasında yaklaşık 14 pantolon, 100-150 gram arasında 36 gömlek veya yaklaşık 40 gram ağırlığında olan 200 çorap sığacak.

Farklı kapasitede bir çamaşır makineniz varsa, üç basit bir kuralı uygulayarak kendi çamaşır makinenizin ne kadar giysiye uyduğunu öğrenebilirsiniz. Örneğin çamaşır makinenizin kapasitesi 4 kilo ise, bu miktarları yarıya indirmeniz yeterlidir.

Çamaşır makinem için ne kadar yük kapasitesine ihtiyacım var

Artık çamaşır makinenize yaklaşık olarak kaç kilo yükleyebileceğinizi bildiğinize göre, merak edebilirsiniz. Yükleme kapasitesi ihtiyacın var. Evdeki ihtiyaçlarınıza göre değişir!

Yaşıyorsan yalnız veya çift olarak kullanılması tavsiye edilir 8 kilo çamaşır makinesi. Neden? Çünkü çamaşır sepetinde çok fazla kıyafet biriktirmeseniz bile yorgan, battaniye gibi yatak takımlarını iyi yıkamak için ideal yük kapasitesidir. Bu şekilde, yıl boyunca kuru temizleyiciye birkaç seyahatten tasarruf edebilirsiniz.

Eğer evdeysen 3 veya 4 kişi ideal olan 9 kg çamaşır makinesi. Haftada birkaç yıkama yapmak için en uygun olanlardır ve ayrıca paradan tasarruf etmek ve her yıkamada kutuyu yeniden doldurmayı unutmak istiyorsanız, i-DOS yıkayıcıları ile birlikte alın. Akıllı Otomatik Dozaj teknolojisi.

Eğer varsa geniş Aile Bizim gibi büyük yük kapasiteli çamaşır makinelerini tercih etmenizi öneririz. 10 kg pul. En yüksek yük kapasitesine sahip pullardır. Onlarla işten, çocuklardan, yatak örtülerinden, perdelerden vb. Tüm lekeli giysileri yıkayabilirsiniz. Ve ayrıca kuru. Yaklaşık 6 kg olan günün çamaşırlarını bile kesintisiz aynı döngüde yıkayın ve kurutun. Bu arada, kesinlikle var çamaşır makinesine koyulabilecek bilmediğin şeyler ve yıkanabilir olduklarını …

Tüm Bosch çamaşır makineleri 6 ila 10 kilo arasında kapasiteye sahiptir, bu nedenle her tür evin ihtiyacına zorluk çekmeden uyum sağlarlar. Ve ayrıca bizim kurutma fonksiyonlu çamaşır makineleri 4 veya 6 kiloya kadar giysiyi yıkamanıza ve kurutmanıza izin verir. Bu şekilde, tek bir cihazda bir çamaşır makinesi ve kurutucuya sahip olacaksınız.

Çamaşır makinenize kaç kilo yükleyebileceğinizi ve çamaşır makineniz için hangi yük kapasitesinin ideal olduğunu zaten biliyor musunuz? Sorularınız varsa, bize yorum bırakabileceğinizi unutmayın. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

Yazar hakkında

'src =