Çamaşır makineniz neden boşalmıyor?

O iyi bakım ev aletlerinin daha uzun süre keyfini çıkarabilmeniz için çok önemlidir İlk günkü gibi. Bazen, örneğin programı bitirdikten sonra çamaşır makinesini açtığınızda ve tamburda su olup olmadığını kontrol ettiğinizde, bakım eksikliği veya küçük arızalar düzgün çalışmamalarına neden olabilir. düzgün boşaltılmadı. Bazen, içerideki su tespit edilerek kapandığı için kapıyı açamazsınız bile. Endişelenme, Bu sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz!

Sıkışma olup olmadığını kontrol edin

Bazen sorun, tıkanmış bir tahliye filtresinden kaynaklanmaktadır. kendini kolayca çöz. Çamaşır makinesini kapatın ve fişini çekin. Ardından su musluğunu kapatın ve altta bulunan filtre kapağının önüne bir havlu yerleştirin. Ardından boşaltma hortumunun kapağını açın ve çamaşır makinenizin içinde kalan suyu boşaltın. İşiniz bittiğinde kapağı ve hortumu tekrar yerine takın. Şimdi çıkarmak için filtreyi çevirmeniz gerekecek, bir miktar su çıkması ve yerleştirdiğiniz havluyu emmesi olasıdır. Filtreyi çıkardığınızda, Sıkışmaya neden olabilecek bozuk para veya tüy gibi nesneleri çıkarır. Filtre temiz haldeyken değiştirin, kapağı kapatın, su girişini açın ve çamaşır makinesini elektrik şebekesine bağlayın.

Sorun çözüldükten sonra artık tıkanma olmadığını kontrol etmek, çamaşır makinesine bir litre su doldurmak ve “boşaltma” programını kullanmak istiyorsanız (yoksa sıkma programını kullanabilirsiniz).

Çamaşır makinenizin suyunun boşalmamasına neden olabilecek diğer nedenler

Önceki adımları uygulamanıza rağmen çamaşır makineniz hala düzgün şekilde boşaltılmıyorsa, sorun evinizdeki bir pompa arızasından veya drenaj borusunda veya borularda bir tıkanmadan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda, en iyisi bizim Resmi teknik servis böylece size yardımcı olabiliriz.

Çamaşır makinenizin doğru şekilde boşaltması için ipuçları

Seni gördüğünde çamaşır makinesi düzgün tahliye yapmıyorsa, tahliye programını sürekli tekrarlamayın, sanki pompa tıkalıymış gibi zorlayabilirsiniz.

Filtreyi çıkarmaya çalışırken çok fazla direnç fark ederseniz, zorlamayın. Sıkışmaya neden olan parça fişi tıkayabilir ve onu zorlayarak kırabilir.

Trafik sıkışıklığını önlemek için filtreyi en az altı ayda bir kontrol edin. Giysileri çamaşır makinesine koymadan önce, çıkarırken kazanı da içinde küçük nesnelerin kalmadığından emin olmak için kontrol etmelisiniz.

Çamaşır makinenizin tamburunun temiz tutulması, tüy bırakmaması veya deterjan izleri kalmaması da önemlidir. Lekesiz hale getirmek için, Bosch çamaşır makinenizin “Tambur Temizleme” programını yüksüz ve normalde kullanacağınız toz deterjan miktarının sadece yarısı kadar kullanarak kullanabilirsiniz. Bu programı kullanamıyorsanız, 60º veya daha yüksek pamuklu programı da sizin için çalışacaktır.

Saklamak için daha fazla ipucu istiyorsanız mükemmel çalışmasını garanti etmek için temiz çamaşır makinesi. Buraya nasıl yapılacağını görebilirsiniz.

Ek olarak, bizim özel bakım ürünleri çamaşır makinenizin her zaman ilk günkü gibi çalıştığından emin olmak için.

Tamamdır! Çamaşır makinenizin tahliye sorunlarını çözme konusunda kesinlikle bir uzman oldunuz. Ancak herhangi bir şüpheniz veya sorunuz varsa, Bizimle iletişime geçin Resmi hizmet ve sana yardım edeceğiz.

Yazar hakkında

'src =