Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Çamaşır makineleri için metal ve plastik dolapların tamiri

Otomatik çamaşır makinesinin bozulmasının nedeni, tankta bulunan bir tank veya hareketli bir eleman ise – bu, cihazı tabana sökmeniz gerektiği anlamına gelir. Üstyapıyı sökerken önce depoyu çıkarmanız, ardından deponun kendisini sökmeniz ve ardından her şeyi tekrar monte etmeniz gerekir. Bu, zaman alan bir iştir, bu nedenle, makineyi yeniden sökmenize gerek kalmaması için onarımların bir kez […]

12 Ocak 2021 - 0:26 'de eklendi ve 215 kez görüntülendi. A+A-

Çamaşır makineleri için metal ve plastik dolapların tamiri

Yıkayıcı tankıOtomatik çamaşır makinesinin bozulmasının nedeni, tankta bulunan bir tank veya hareketli bir eleman ise – bu, cihazı tabana sökmeniz gerektiği anlamına gelir. Üstyapıyı sökerken önce depoyu çıkarmanız, ardından deponun kendisini sökmeniz ve ardından her şeyi tekrar monte etmeniz gerekir. Bu, zaman alan bir iştir, bu nedenle, makineyi yeniden sökmenize gerek kalmaması için onarımların bir kez ve açık bir şekilde yapılması gerekir. Bir DIY onarımını baştan sona doğru şekilde gerçekleştirmek için makalemize göz atın.

Cihaz tankına ne girer?

Indesit yıkayıcı (veya başka bir şey) için tank, içinde bir silindir ve diğer hareketli elemanların bulunduğu ana kısımdır. Su, tankta toplanır ve aslında içinde yıkanır, ancak yıkama tankla değil tamburun duvarlarıyla temas halindedir. İlk bakışta, bir tanktan başka bir şey olmadığı için tankın kendisi kırılamaz gibi görünüyor. Başka bir şey de içindeki hareketli unsurlardır, ancak bu yaygın bir yanılgıdır. Öyleyse, bir makine yıkama tankında ne çatlayabilir?

 • Rulmanlar. Bu, tankın içinde bulunan hareketli elemandır. Yatakların kendileri bir kuruş değerindedir, ancak onları değiştirmek çok çaba gerektirir. Bu durumda mızrak, pim ve diğer unsurlarda büyük hasar riski vardır.
 • alâmet. Yataklar sabitlenmezse deforme olabilir.
 • Tank duvarları. Amortisörler ve yataklar hasar görürse, merkezkaç kuvvetinin etkisi altında silindirle temastan bükülebilir. En kötü durumda, duvarlara zarar verebilir ve bu da sıkılığını ihlal eder.
 • Tankın tahliyesi, deliğin kendisi elbette kırılamadı. Ancak üzerine başarısız olabilecek bir tahliye vanası takılmıştır. Ayrıca tahliye deliği tıkanabilir ve temizlenmesi gerekir.

Dikkat edin! Yatak zamanında tamir edilmezse, bu, geri tepme silindiri tarafından tankın tamamen tahrip olmasına yol açabilir. Bundan sonra, tankın kesinlikle değiştirilmesi gerekecek!

Tankların montajı ve sökülmesi özellikleri

Otomatik çamaşır makinesi tankını sökme prosedürü her durumda benzerdir. Bununla birlikte, tankın ayrılmaz bir “versiyonunu”, en azından katlanabilir bir versiyonunu ele alacağız. Çamaşır makinesi tankını kendi ellerinizle sökmeniz oldukça mümkün ancak çok dikkatli davranmanız gerekiyor. İşlenmesi daha zor olacağı için, tüm süreci ayrılmaz bir tank örneğini kullanarak tanımlamaya karar verdik.

İlk aşamada, tank gövdesini her yönden dikkatlice inceleyin. İşimiz, kaynaklı bağlantının yerini belirlemek ve gelecekteki bağlantı elemanları için nerede delik açacağımızı işaretlemektir. Ardından, aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi bir elektrikli matkap, 3 mm ince bir matkap alıyoruz ve bir daire içinde 15-20 delik açıyoruz.

Tank yıkayıcı arızası

Dahası, kritik anda, tank gövdesinin kaynak dikişini metal için bir demir testeresi kullanarak kendi ellerimizle ikiye bölmek için mümkün olduğunca dikkatli davranmamız gerekiyor. Bu çalışma uzun zaman alacak, bu yüzden sabırlı olun ve yolunuza devam edin. Böylece katlanabilir olmayan tanklar katlanabilir hale gelir.

Önemli! Tank gövdesini keserken, gövdenin duvarları kalın olmadığı için 5 santimetreye kadar çok derine gitmeyin. Testere bıçağı daha derine kayarsa, silindir duvarlarına zarar verme riskiniz vardır.

Tankı kestikten sonra, ön ve arka olmak üzere iki yarıya ihtiyacınız var. Ön kısım, plastikten yapılmış düzensiz şekilli küçük bir halkadır, ortada bir delik ve bir lastik manşet vardır. Gövdenin arka yarısında, artık çıkarılabilen tahrik mekanizması ile birlikte tüm silindir vardır.Tank yıkayıcı arızası

Tankın arka yarısını alıyoruz ve silindirin açılmasıyla birlikte ters çeviriyoruz.Şimdi ana sabitleme elemanına – ortasındaki vidaya zarar vermeden mili sökmemiz gerekiyor. Vidayı sökmek için metal bir çubuk almanız (delik iyi çalışacaktır), vidaya doğrultmanız ve bronz veya sıradan bir çekiçle birkaç kez vurmanız gerekir. Ardından, bir Phillips tornavida alın, vidayı sökün.Tank yıkayıcı arızası

Tankın sökülmesinin bir sonraki aşaması, milin çubuktan doğru şekilde çıkarılmasına indirgenir. Böyle yapılır. Önce küçük bir tahta blok ve iki büyük çubuk alıyoruz. Tankın kenarlarının altındaki büyük çubukları, üzerlerinde az çok sağlam duracak şekilde değiştiriyoruz. Bir çekiç ve küçük bir blok alıyoruz, bloğu çubuğa yönlendiriyoruz ve birkaç kez çekiçle vuruyoruz. Bize şu şekilde vurdu: önce zayıf bir darbe, sonra biraz daha güçlü, sonra biraz daha güçlü. Bundan sonra, silindir tank gövdesinden ayrılmalıdır.Yıkama tankı analizi

Dikkat edin! Tüm gücünüzle, çubuğun içinden oklara basmanıza gerek yok. Stok güvenilir görünüyor, ancak görünüm aldatıcı, bu nedenle parçaya zarar vermemek ve darbe dayanımını ölçmek için güvenli olmak daha iyidir.

Bir sonraki aşama, yatakların tank gövdesinden sökülmesini içerir. Yataklar onarılabilir durumdaysa ve sorun deforme olmuş veya sızdıran bir depodaysa, onarıma müdahale etmedikleri için onlara dokunamazsınız. Ancak arıza yataklar ve contalarla ilişkiliyse, bunların kaldırılması gerekir. Metal çubuğumuzu alıyoruz, yatağın bir ucuna doğrultup çekiçle hafifçe vuruyoruz. Çubuğu yatağın diğer kenarına aktarıyoruz ve tekrar vuruyoruz.Yıkama tankı analiziYatakların sadece bir kenarına ulaşamazsınız çünkü gevşektir ve daha sonra bir matkap adımıyla delinmesi gerekecektir. Tüm yatakları çıkarıyoruz ve yenileriyle değiştiriyoruz. Tüm hasarlı parçaları değiştirip tamir ettikten sonra, tankı ters sırada monte ediyoruz. Aynı zamanda kesilen parçaların kenarlarını mastik veya soğuk kaynak ile yağlayıp birleştiriyoruz ve daha önce açılmış olan deliklerden cıvataları geçip somun ile sabitliyoruz. Vidaların boyutu, kullandığınız matkaba bağlıdır.Yıkayıcı tankı

keşif

Tankı başarıyla söktükten sonra kendinizi onarmaya başlarız. Rulman değişim sürecinden daha önce bahsetmiştik, bu yüzden hemen tank gövdesini onarmaya geçiyoruz. Hasarlı tank duvarlarının onarımı, hasarın niteliğinin incelenmesi ve değerlendirilmesi ile başlar. Çoğu, tankın hangi malzemeden yapıldığına bağlı olacaktır. Plastik ise, içinden suyun sızdığı çatlaklar oluşabilir.

Bazı yerel ustalar çatlakları kapatmayı ve tankı çalıştırmayı teklif ediyor. Bize göre (uzmanlar bizimle aynı fikirde), böyle bir artış uzun sürmeyecek ve bundan sonra cihazı yenisiyle tamir etmek gerekecek. Yeni bir tank gövdesi satın almak ve değiştirmek en iyisidir. Plastik tank gövdesi metalden daha ucuzdur.

Tank paslanmaz çelikten olsaydı ve içinde bir “delik” oluşsaydı, astarlanmış olabilirdi ve bir süre daha çalışmaya devam edebilirdi. Bu durumda, kaynak işini her şeyi hızlı ve doğru bir şekilde yapması gereken deneyimli bir kaynakçıya devretmenizi öneririz. Kaynak yaptıktan sonra, kaynağı su geçirmez emaye ile kaplayın – bu, tankın ömrünü uzatacaktır. Genel olarak, delikli metal tankların onarımı için uygun başka yöntemler yoktur – sadece kaynak veya komple ünite değişimi. Bu durumda hiçbir dolgu macunu veya soğuk kaynak yardımcı olmaz.Yıkayıcı tankı

Bir çamaşır makinesinde kavisli metal dolapları sabitlemek için aşağıdaki sırayla onarımların yapılması gerekir.

 1. Sıradan bir çekiç ve tahta bir blok alıyoruz. Yaşlı küçükse ve tankta delik yoksa, başka hiçbir şeye gerek yoktur.
 2. Bir gaz brülörü kullanarak, tankın dış duvarını ısıtarak bir çukur ısıtıyoruz.
 3. Bandı, dışarıdan bir sarkmaya karşılık gelen ve metal soğuyana kadar tankın çıkıntısına yapıştırıyoruz ve hafifçe çekiçle vuruyoruz. Dent düzeltmeli.

Ardından, hatalar ve sınırlamalar için tahliye vanasını ve tank tahliye deliğini kontrol etmemiz gerekir. Aşağıdakileri yapıyoruz.

 • Tahliye deliğini görsel olarak inceleyin, tüy, saç, bükülmüş kir ve su taşını çıkarın. Bunu ellerinizle yapamıyorsanız, zımpara kağıdı kullanın.
 • Yıkayıcı tankının sızdırmazlık maddesini ve tahliye vanası manşetini kontrol ediyoruz. Lastik “zadubil” zaman zaman sertleşir ve çatlarsa, manşonu ve sızdırmazlık dişlerini değiştirmeniz gerekir.
 • Multimetreyi alıyoruz ve tahliye vanasının kontaklarını kontrol ediyoruz, eğer direnç 1 ise, ünite arızalı. Valfın yeni bir valf ile değiştirilmesi gerekir.

Önemli! Vanayı multimetre ile kontrol etmeden önce dikkatli olun, kontağını iyice temizleyin ve ardından ölçün.

Sonuç olarak, yıkama tankını tamir etmenin zor olduğunu not ediyoruz. Cihazı düzgün bir şekilde sökmek, tankı çıkarmak ve ardından tankı hatasız olarak sökmek ve ancak o zaman tamir etmeye devam etmek gerekir ve bu onarımın hiç yapılması mümkün değildir. Her şey arıza türüne bağlıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Çamaşır makinesi çok fazla mı yoksa çok az mı su alıyor? Su seviyesini kendimiz sabitliyoruz! Çamaşır makinesi çok fazla mı yoksa çok ...

Modern koşullarda çamaşır makinesi üreten birçok firma daha verimli ve ekonomik modeller geliştirmek için çalışmaktadır. Daha az elektr...

Çamaşır makinesi sürekli su topluyor Çamaşır makinesi sürekli su topluyor

Yıkama işlemi başlamazken makinenin sürekli olarak tankta su topladığını fark ederseniz, bu oldukça tehlikeli bir arıza olduğunu göster...

Çamaşır makinesindeki santrifüj çalışmıyor Çamaşır makinesindeki santrifüj çalışmıy...

Otomatik çamaşır makineleri çağında, herkes “eski güzel” yarı otomatik yolu ve nasıl çalıştığını unuttu. Bu arabalardan kur...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ