Cam Seramiği Adım Adım Temizleyin

Evde mutfaktaki en büyük devrimlerden biriydi. Gazlı, cam seramik ve indüksiyonlu ocakların gelişi, tabak hazırlamayı daha rahat ve çevik bir iş haline getirdi.

Daha ileri, geleneksel sobalardan çok daha kolay temizlenirler, mutfağınızın kullanım ömrü boyunca ilk günkü gibi çalışmasını istiyorsanız çok önemli bir şey. Böylece plakada, ısının eşit ve verimli bir şekilde dağılmasını önleyen çizikler veya yiyecek kalıntıları olmayacaktır.

Size tabağınızı temizlemeyle ilgili bazı ipuçları verelim.

İndüksiyonlu ocak nasıl temizlenir

En büyük avantajlarından biri indüksiyon bu mu cam, cam seramiklerdeki kadar yüksek sıcaklıklara ulaşmaz ve ayrıca sadece tencere veya tavanın tabanı ısıtılır. Bu nedenle kaptan düşen yiyecekler yapışmaz.

Bu onu yapar temizlenmesi daha kolayve ayrıca güvenlidir, çünkü ısıyı beze veya elinize iletmesi daha zordur. Ayrıca, sıcak yüzey daha küçük olduğundan, kalan ısının hızla azalmasını sağladığından, kullandıktan sonra çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Bir kez daha, ocağınızı kullandıktan sonra temizlemenizi tavsiye ediyoruz, böylece daha uzun süre optimum durumda kalacaktır. Sistem bir cam seramiğe benzer: bir bezi sabunlu suya batırın, yüzeyi temizleyin, durulayın ve kurulayın.

Bosch olarak mutfağınızı temiz tutmanıza yardımcı olmak istiyoruzbu yüzden size ayrıca bir indüksiyonlu ocaklar için özel ürün. Hareket etmesine izin verin ve bir bezle çıkarın, tabağınızı daha uzun süre temiz ve parlak tutan koruyucu bir film bırakır.

Bu arada, temizlik sırasında kazara ocağı çalıştırma konusunda endişelenmeyin çünkü Temizleme işlevi, risk almadan değiştirebilmeniz için kilitlenecektir.

Seramik ocak nasıl temizlenir

Sıcak yiyecekler tavadan veya tencereden döküldüğünde veya atlandığında, üzerinizde leke bırakabilir. Seramik ocakbu nedenle her kullanımdan sonra temizlemek önemlidir. En iyisi, onu kullandıktan hemen sonra yapmak, tabii ki kazaları önlemek için sıcaklığın düşmesini veya bez veya bez gibi temizlik ürünlerinin bozulmasını beklemektir. Soğuk olduğundan emin olmak için, kalan ısı göstergesi kaybolana kadar bekleyin.

Sabun ve suya batırılmış yumuşak bir bez veya sünger kullanın, ardından su ile durulayın ve kurulayın. kumaş. Kireç lekelerini önlemek için çok kuru olduğundan emin olun.

Yüzeye yapışan kir varsa veya üzerinde bir miktar yiyecek yanmışsa, kullanmanız gerekecektir. kazıyıcı. Plakayı 30 derecelik açıyla çizmemeye dikkat edin. Bu videoda şunları nasıl yapacağınızı görebilirsiniz:

Ardından belirli bir ürünü kullanın ve işlemesine izin verin bunun gibimükemmel sonuçlar sağlayan.

Fırın spreyi gibi aşındırıcı ürünler veya yüzeyi çizebilecek sert bulaşık süngerleri ve süngerler kullanmaktan kaçının.

Gazlı ocak nasıl temizlenir

Son teknolojiden de vazgeçmeden mutfağınızda geleneksel bir dokunuşu tercih edenlerdenseniz, gazlı ocaklarımız () Bunu seveceksiniz.

Ayrı ızgaraları cam seramik, temperli cam veya paslanmaz çelik bir yüzeye yerleştirilirve kolayca çıkarılabildikleri için bunları kolayca temizleyebilirsiniz.

Brülörlerden ve ızgaralardan kiri çıkarmak için sabuna ve suya batırılmış yumuşak bir sünger kullanabilirsiniz. Plakaların geri kalanında olduğu gibi, süngerler veya metal ovucular veya aşındırıcı ürünler kullanmaktan kaçının. Brülörleriniz dökme demirden yapılmışsa, bulaşık makinesinde bile yıkayabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, nemin emayeye zarar vermemesi için brülörleri ve ızgaraları iyice kurutmayı unutmayın.

Ve tüm atıkları çıkardığınızdan emin olmak istiyorsanız, bu ürün Bu da mutfakta hoş bir koku bırakacaktır.

Bu ipuçları ile tabağınız her kullanımdan sonra temiz olacak ve çok daha uzun süre dayanacaktır. İlk günkü gibi. # Evinize bakmanıza yardımcı olmak için Bosch’ta hesap.

Yazar hakkında

'src =