Cam Sehpa Orta Sehpa Modelleri 75 fotoğraf

Cam sehpa (75 fotoğraf)

Küçük bir sehpa bile harika işlevsel bir mobilya parçası olabilir. Yüksek dekoratif niteliklerle donatılmış,zigon 4 , gürses sehpa , sehpa yüksekliği , izmo sehpa , sehpa sahibinden , promek mekanizma , manolya sehpa , doğtaş diamond orta sehpa , sehpam , açılıp kapanan sehpa modelleri , doğtaş mobilya sehpa , akılı sehpa masa yer sofrası cekmeceli tekerlekli , istikbal sehpa modelleri fiyatları , doğtaş diamond yan sehpa , sahibinden zigon sehpa , bellona orta sehpa modelleri 2021 , fiskos sehpa sahibinden , vivense cam zigon sehpa , vogue sehpa , tekerlekten sehpa , açilir kapanir sehpa masa aynı zamanda oda stilinin genel konseptini yeterince tamamlayacak orijinal bir vurgu görevi görecektir. Asla gözden kaçmayacak cam bir sehpayı böyle tarif edebilirsiniz. Bu yazıda bahsedeceğimiz çok çeşitli modellere sahiptir. Ayrıca satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunacağız.

Avantajlar ve dezavantajlar

Öncelikle cam sehpanın temel avantajlarını kısaca anlatmak istiyorum. Bunlar şunları içerir:

– Ürünün yüksek mukavemeti ve güvenliği. Modern şeffaf mobilyalar, kırılması zor olan özel temperli camdan yapılmıştır. Bu gerçekleşse bile, kırıkların güvenli kenarları olacaktır;

– Ürünün dayanıklılığını sağlayan yüksek nem, aşırı sıcaklık koşullarına direnç;

– Bakımın basitliği;Orta Sehpa Modelleri | EIpaRs 2021

– İç mekanda bir dizi işlevi yerine getirme yeteneği – bir cam sehpa, minibar, başucu masası, servis masası, dergiler, gazeteler ve çeşitli önemsemeler için saklama alanı olarak kullanılabilir;

– Sadece formların özgünlüğüyle değil, aynı zamanda farklı boyama, çizim vb. Yöntemlerle elde edilen yüksek dekoratif performans;

– Tabanın ve çerçevenin sıklıkla yapıldığı diğer malzemelerle (ahşap, metal, taş) mükemmel uyumluluk. Ahşap süslemeli veya gövdeli ürünler sağlam ve masif görünür. Tezgahların altındaki dövme bardak altlıkları, atmosfere hafiflik ve zarafet katabilir. Rattan veya hasır kalın dallardan yapılmış destekler, şeffaf masa üstü altında açıkça görülebilen güzel ve orijinal görünüyor;Orta Sehpa Modelleri ve Tasarımları

– Masa, şeffaflığı, yapının hafifliği nedeniyle alanı görsel olarak karıştırmaz;

– Cam mobilyalar, her tarzdaki iç mekanlar için uygundur.

Cam masaların birçok avantajının yanı sıra dezavantajları da vardır. Cam üzerinde kir oldukça net bir şekilde görülebilir – parmak izleri, lekeler, bu nedenle tezgah özel ürünler kullanılarak sık sık yıkanmalıdır. Cam mobilyalar, özellikle tasarımcıya özel ürünler oldukça pahalıdır. Finansal imkanlar sınırlıysa, daha ucuz yerli veya Çin üretim seçeneklerine dikkat edebilirsiniz. Ağır nesnelerin cam bir masa üstüne yerleştirilmesinin ve ayrıca yüzey üzerinde hareket ettirilmesinin tavsiye edilmediğini düşünmeye değer – bu, çiziklere ve talaşlara yol açabilir.

Cam Sehpa - Avantaj ve Dezavantajları
zigon 4 , gürses sehpa , sehpa yüksekliği , izmo sehpa , sehpa sahibinden , promek mekanizma , manolya sehpa , doğtaş diamond orta sehpa , sehpam , açılıp kapanan sehpa modelleri , doğtaş mobilya sehpa , akılı sehpa masa yer sofrası cekmeceli tekerlekli , istikbal sehpa modelleri fiyatları , doğtaş diamond yan sehpa , sahibinden zigon sehpa , bellona orta sehpa modelleri 2021 , fiskos sehpa sahibinden , vivense cam zigon sehpa , vogue sehpa , tekerlekten sehpa , açilir kapanir sehpa masa
Cam Sehpa - Avantaj ve Dezavantajları
Cam Sehpa - Avantaj ve Dezavantajları

Cam sehpa çeşitleri

Bugün çok çeşitli zarif cam masa modelleri var. Daha sonra, ana çeşitleri, belirli özelliklere bağlı olarak koşullu olarak gruplara ayırarak inceleyeceğiz.

Tasarıma bağlı olarak

Ek mekanizmalar sayesinde cam sehpalar birçok işlevi yerine getirebilmektedir. Gibi modeller var:

1. Monolitik – inşaat açısından en basit seçenek, masa üstü ile sağlam bir çerçevenin varlığını ifade eder. Değişiklik yapamaz, ancak mükemmel dekoratif verilere sahiptir;

2. Kaydırma – masa üstü alanını genişleten senkronize bir mekanizma içeren geliştirilmiş bir tasarım. Bu çok kullanışlı bir model, çünkü katlandığında odada çok az yer kaplıyor, ancak konuklar buluştuğunda samimi bir çay partisi için geniş bir masaya dönüşüyor;

3. Katlama – önceki dönüştürme modeline benzer. Farkı, ek elemanların ortaya çıkması nedeniyle yüzeyin artması gerçeğinde yatmaktadır. Bu tip masalar, hem standart simetrik seçenekleri hem de asimetri ile benzersiz şık tasarım çözümlerini tercih edebileceğiniz geniş bir model yelpazesine sahiptir.

Cam sehpa çeşitleri - Tasarıma bağlı olarak
Cam sehpa çeşitleri - Tasarıma bağlı olarak

Bacakların sayısına ve türüne bağlı olarak

Geleneksel tabloların aksine, mevcut tabloların farklı sayıda ayağı olabilir. Aynı zamanda, desteklerin görünümü oldukça orijinal olabilir. Tek ayaklı masa tablaları veya ahşap veya metalden yapılmış yuvarlak bir destek büyük talep görmektedir.

Şık bir seçenek, iç kısımda neredeyse görünmez görünen cam yan kenarlarda kahve tezgahıdır. Ayrıca gerektiğinde kolayca hareket ettirilebilen tekerlekli oldukça kullanışlı masalar.

Bunu veya bu modeli seçerken, iç mekanın genel tarzına odaklanmanız gerekir. Metal çapraz veya cam destekler modern trendler, etnik, rustik tarzlar için ahşap ayaklar için idealdir. Dört ayaklı masalar, her iç mekana uygun klasik bir seçenektir.

Cam sehpa çeşitleri - Ayak sayısına ve tipine bağlı olarak
Cam sehpa çeşitleri - Ayak sayısına ve tipine bağlı olarak

Boyut ve şekle bağlı olarak

Bugün, herhangi bir boyutta cam sehpa satın almak veya özel olarak yapmak zor değil. Seçim, odanın büyüklüğüne ve sahiplerin kişisel isteklerine bağlıdır. Küçük bir oturma odası için bir dönüşüm masası iyi bir seçenek olacaktır. Komodin rolünü üstlenme kaderine sahipse, yatak odasında fazla yer kaplamayacak küçük bir modelde durabilirsiniz.

Şekiller de tamamen farklıdır: normal yuvarlak, kare, dikdörtgenden en kavisli olana. Küçük ve dar odalar için, aerodinamik şekli daha güvenli olan (özellikle evde çocuklar varsa) yuvarlak bir masa üstü tercih edilir. Geniş bir oturma odasında kare veya dikdörtgen bir masa önemlidir.

Ve misafirlerinizi gerçekten şaşırtmak istiyorsanız, devam edin ve siparişe göre hazırlanmış ürünleri arayın. Bunlar, genellikle özel bir işlevsel yük taşımayan kıvrımlı seçenekler veya soyutlama tabloları olabilir. Küp şeklinde veya oval bir, iki katmanlı modeller, özgün bir tasarıma sahiptir.

Cam sehpa çeşitleri - Boyutlara ve şekillere bağlı olarak
Cam sehpa çeşitleri - Boyutlara ve şekillere bağlı olarak
Cam sehpa çeşitleri - Boyutlara ve şekillere bağlı olarak

Cam sehpa tasarımı

Cam mobilyaların temel avantajı, sonsuz sayıda dekorasyon seçeneğidir. Buzlu tezgahlar, iç mekanların modern minimalizmini mükemmel bir şekilde tamamlayan büyük talep görüyor. Buzlu camda parmak izleri ve toz daha az fark edilir olduğundan ve yüzeyin kendisi ışığı nazikçe dağıtabildiğinden, bu seçenek oldukça pratiktir.

Tabloların imalatında genellikle tek tip bir renge sahip renkli cam (lacobel) kullanılır. Bunlar düz tezgahlar veya çiçek desenleri, geometrik çizimler, oymalı süslemeler veya basit çizgiler şeklinde baskılar olabilir.

Yarı saydam kahverengi ve siyah, cam sehpaların moda tonları olarak kabul edilir. Bu tezgahlar krom veya ahşap çerçevelerle donatılabilir. Her durumda, özel bir sunum ve şıklık atmosferi yaratabilirler.

Renkli masalar – mavi, gri, yeşil – iç mekanın rengiyle eşleştirilebilir veya tersine bir vurgu bölgesi oluşturmak için kullanılabilir. Bir akvaryum veya floraryum için iç mekanın düzenlendiği cam yapılar çok sıradışı görünüyor.

Cam sehpa tasarımı
Cam sehpa tasarımı

Satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ağır hizmet tipi camdan yapılmış mobilyaların yüksek maliyeti ile ayırt edildiğini söylemiştik, bu nedenle model seçimine yeterince dikkatli yaklaşmanız gerekiyor. Her şeyden önce, sehpaya hangi fonksiyonel sorumlulukların verileceğine karar vermelisiniz. Küçük bir aile, ek bir raf veya niş içeren kompakt bir tasarımla sınırlı olabilir. Bu, birkaç fincan çayı ve en sevdiğiniz dergiyi yerleştirmek için yeterli olacaktır.

Ailede misafirlerle tanışmak veya aile toplantıları düzenlemek alışılagelmişse, dönüştürme seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca masayı hareket ettirmeye gerek olup olmayacağını da düşünmelisiniz – belki de tekerlekli bir model en iyi seçenek olacaktır. Büyük bir aile için, üzerine birçok şey yerleştirebileceğiniz birkaç raflı bir masa iyi bir seçenek olacaktır.

Özel ilgiyi hak eden önemli noktalardan biri de iç mekanın tarzına uygun bir model seçimi. Klasik tasarımların doğasında basit konfigürasyonlar vardır. Tezgahlar genellikle oval veya dikdörtgen şeklindedir. Destek, tahta, oyulmuş veya dövme olabilen dört ayaktan oluşur.

Art Nouveau tarzındaki bir sehpanın üstü genellikle renkli camdan yapılır ve taban için pahalı malzemeler kullanılır – nadir ahşap, taş ve ayrıca dövme parçalar. Bu tarz doğaya oldukça yakındır, bu nedenle mobilya dekorunda çiçek süsleri, süslü bitki desenleri izlenebilir.

Ultra modern yüksek teknoloji tarzı, basit geometrik veya aerodinamik şekiller sunar. Mobilya tasarımında düz ve eğik çizgiler hakimdir. Paslanmaz çelik çerçeveli bir sehpa uygun görünecek ve ahşap yapılarda oldukça nadirdir.

Sadeliği ve işlevselliği teşvik eden modern minimalizm, gereksiz desenler, süslemeler ve diğer iddialı unsurlar olmadan bir dönüşüm masasını veya tekerlekler üzerindeki bir tasarımı tamamlayacaktır.

Country, Provence gibi kırsal alanların bir özelliği rahatlık ve rahatlıktır. Burada ağırlıklı olarak açık tonlarda doğal malzemeler kullanılıyor ve cam en iyi şekilde iç mekanın hafifliğini ve açıklığını vurguluyor. Masa, oyma veya aşınma unsurları ile doğal ahşaptan yapılmış sağlam bir tabana sahip olabilir. Evde, bu tür masalar dekupaj tekniği ile dekore edilmiştir. Dövme elemanlara sahip veya tekerleklerle donatılmış yapılar daha az çekici görünmüyor.

Cam sehpa - Satın alırken dikkat edilmesi gerekenler
Cam sehpa - Satın alırken dikkat edilmesi gerekenler
zigon 4 , gürses sehpa , sehpa yüksekliği , izmo sehpa , sehpa sahibinden , promek mekanizma , manolya sehpa , doğtaş diamond orta sehpa , sehpam , açılıp kapanan sehpa modelleri , doğtaş mobilya sehpa , akılı sehpa masa yer sofrası cekmeceli tekerlekli , istikbal sehpa modelleri fiyatları , doğtaş diamond yan sehpa , sahibinden zigon sehpa , bellona orta sehpa modelleri 2021 , fiskos sehpa sahibinden , vivense cam zigon sehpa , vogue sehpa , tekerlekten sehpa , açilir kapanir sehpa masa
Cam sehpa - Satın alırken dikkat edilmesi gerekenler
zigon 4 , gürses sehpa , sehpa yüksekliği , izmo sehpa , sehpa sahibinden , promek mekanizma , manolya sehpa , doğtaş diamond orta sehpa , sehpam , açılıp kapanan sehpa modelleri , doğtaş mobilya sehpa , akılı sehpa masa yer sofrası cekmeceli tekerlekli , istikbal sehpa modelleri fiyatları , doğtaş diamond yan sehpa , sahibinden zigon sehpa , bellona orta sehpa modelleri 2021 , fiskos sehpa sahibinden , vivense cam zigon sehpa , vogue sehpa , tekerlekten sehpa , açilir kapanir sehpa masa
Cam sehpa - Satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Cam sehpalar – fotoğraf

Cam bir sehpa, zarif bir iç dekorasyona dönüşerek herhangi bir odaya özgünlük katabilir. Cam mobilyalar her zaman güzel ve şıktır. Fotoğraf galerimizde sehpanın bir oda tasarımını şık ve işlevsel hale getirme yeteneğini gösteren en iyi çekimleri bir araya getirdik. İyi seyirler!

Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
zigon 4 , gürses sehpa , sehpa yüksekliği , izmo sehpa , sehpa sahibinden , promek mekanizma , manolya sehpa , doğtaş diamond orta sehpa , sehpam , açılıp kapanan sehpa modelleri , doğtaş mobilya sehpa , akılı sehpa masa yer sofrası cekmeceli tekerlekli , istikbal sehpa modelleri fiyatları , doğtaş diamond yan sehpa , sahibinden zigon sehpa , bellona orta sehpa modelleri 2021 , fiskos sehpa sahibinden , vivense cam zigon sehpa , vogue sehpa , tekerlekten sehpa , açilir kapanir sehpa masa
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
zigon 4 , gürses sehpa , sehpa yüksekliği , izmo sehpa , sehpa sahibinden , promek mekanizma , manolya sehpa , doğtaş diamond orta sehpa , sehpam , açılıp kapanan sehpa modelleri , doğtaş mobilya sehpa , akılı sehpa masa yer sofrası cekmeceli tekerlekli , istikbal sehpa modelleri fiyatları , doğtaş diamond yan sehpa , sahibinden zigon sehpa , bellona orta sehpa modelleri 2021 , fiskos sehpa sahibinden , vivense cam zigon sehpa , vogue sehpa , tekerlekten sehpa , açilir kapanir sehpa masa
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
zigon 4 , gürses sehpa , sehpa yüksekliği , izmo sehpa , sehpa sahibinden , promek mekanizma , manolya sehpa , doğtaş diamond orta sehpa , sehpam , açılıp kapanan sehpa modelleri , doğtaş mobilya sehpa , akılı sehpa masa yer sofrası cekmeceli tekerlekli , istikbal sehpa modelleri fiyatları , doğtaş diamond yan sehpa , sahibinden zigon sehpa , bellona orta sehpa modelleri 2021 , fiskos sehpa sahibinden , vivense cam zigon sehpa , vogue sehpa , tekerlekten sehpa , açilir kapanir sehpa masa
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
zigon 4 , gürses sehpa , sehpa yüksekliği , izmo sehpa , sehpa sahibinden , promek mekanizma , manolya sehpa , doğtaş diamond orta sehpa , sehpam , açılıp kapanan sehpa modelleri , doğtaş mobilya sehpa , akılı sehpa masa yer sofrası cekmeceli tekerlekli , istikbal sehpa modelleri fiyatları , doğtaş diamond yan sehpa , sahibinden zigon sehpa , bellona orta sehpa modelleri 2021 , fiskos sehpa sahibinden , vivense cam zigon sehpa , vogue sehpa , tekerlekten sehpa , açilir kapanir sehpa masa
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Cam sehpalar - fotoğraf
Orta-Sehpa-ve-Zigon-Modelleri zigon 4 , gürses sehpa , sehpa yüksekliği , izmo sehpa , sehpa sahibinden , promek mekanizma , manolya sehpa , doğtaş diamond orta sehpa , sehpam , açılıp kapanan sehpa modelleri , doğtaş mobilya sehpa , akılı sehpa masa yer sofrası cekmeceli tekerlekli , istikbal sehpa modelleri fiyatları , doğtaş diamond yan sehpa , sahibinden zigon sehpa , bellona orta sehpa modelleri 2021 , fiskos sehpa sahibinden , vivense cam zigon sehpa , vogue sehpa , tekerlekten sehpa , açilir kapanir sehpa masa