Buzdolabınızı nasıl kullanacaksınız – Hayatınız için yenilik.

Kesinlikle kullandığını sanıyorsun Buzdolabıama bilmediğin bazı numaralar olabilir. Görev çok basit görünse de buzdolabınızda yiyecekleri çok daha uzun süre tutmanıza ve daha az enerji tüketmenize yardımcı olacak bazı anahtarlar vardır.

Buzdolabını iyi kullanma

Buzdolabınız ile nasıl enerji tasarrufu yapılır?

  • Buzdolabının kapısını olabildiğince az açın. Menüleri planlayın ve bugün ne yiyeceğinizi düşünürken birkaç dakika açık tutmayın. Bunu yaparsanız, soğuk kaybolacak ve buzdolabının ana görevini zorlaştıracaktır: yiyecekleri daha iyi korumak için sabit bir sıcaklık sağlamak.
  • Buzdolabında sıcak yemek saklamayın. Tüketimi artırmamak veya yiyeceklerin geri kalanını riske atmamak için önce oda sıcaklığına kadar soğumasına izin vermeniz tercih edilir. Unutmayın, içine sıcak yemek koyarsanız etrafındaki yiyecekler de ısınır.
  • Buzdolabını aşırı doldurmayınSoğuk havanın sirküle edebilmesi ve böylece sıcaklığın olabildiğince sabit ve tekdüze olması gereklidir.

Buzdolabında yiyecek nereye koyulur

Yemeğinizin olabildiğince uzun süre taze kalmasını istiyorsanız, her birini doğru yerde saklamalısınız. Nedeni ise buzdolabının içindeki sıcaklığın her alana göre değişmesidir. Ayrıca hatırla son kullanma tarihlerine göre saklayın, en uzun süre dayanacakları en alta yerleştirmek. Bu şekilde her zaman taze yiyeceklere sahip olursunuz ve satın alma faturasından tasarruf edersiniz.

  • Buzdolabının en alt kısmı en soğuk olanıdırbu nedenle, et ve balık çekmecesi. O VitaFresh Pro çekmece 0ºC Buzdolabının sıcaklığı 4ºC olduğu sürece 0ºC’ye ulaşır. Mikroorganizmaları uzak tuttuğundan, taze et ve balıkları mükemmel durumda tutmak için 0ºC’lik bir sıcaklık mükemmeldir. Bu şekilde VitaFresh Pro çekmece 0ºC et ve balık üç kata kadar daha uzun süre taze kalır.
  • Et ve balık çekmecesinin hemen üstünde Meyve ve sebzeler için çekmece, o Nem kontrollü VitaFreh Pro 0ºC çekmece. Burada sıcaklığın düşük olması, ancak et ve balıkta olduğu kadar olmaması gerekir. Doğu Çekmece Ayrıca bir nem kontrolü çekmecenin içindeki bağıl nemi düzenleyen üç katına kadar taze meyve ve sebzeler, kaydedilen ürünlere bağlı olarak kaydırıcıyı bir tarafa veya diğerine konumlandırmanıza izin verdiği için. Eğer onu yan tarafa hareket ettirirseniz sebzelerçekmecenin içeride daha fazla nem biriktirmesini sağlarsınız. Bu, marul, brokoli veya ıspanak gibi sebzeler için uygundur. Aksine, eğer onu simgesinin üzerine yerleştirirseniz meyveler, daha fazla soğuk hava dolaşacak ve daha az nem olacak, bu da çilek, üzüm, kiraz, şeftalinin korunmasını kolaylaştıracak …
  • İçinde buzdolabının orta alanısıcaklıklar biraz daha yüksektir. Bu nedenle burası, önceden pişirilmiş yemekler, taze peynir veya yoğurt gibi süt ürünleri veya pate gibi diğer ürünlerle kapları saklamak için doğru yer.
  • Buzdolabının en yüksek kısmında sıcaklıklar daha da yüksektir, bu nedenle burası çok fazla soğuk gerektirmeyen, örneğin yıllanmış peynirler, tütsülenmiş yiyecekler, kekler gibi yiyecekleri saklamak için mükemmel bir yerdir … Bunlar kışın dışarıda serin bir yerde saklanabilen yiyeceklerdir. buzdolabı.
  • Buzdolabı kapısı Aynı zamanda daha az soğuk bir alandır, özellikle yüksek balkonlar. Burası yumurta, tereyağı, soslar veya çikolata için doğru yer çünkü aşırı soğuklarsa doku ve lezzetlerinin bir kısmını kaybedebilirler.

Süper dondurucu işlevi

Ve ekstra bir numara: taze yiyecekleri dondurduğundaseçmenizi öneririz. Süper işlev dondurucudan. Satın almadan dönmeden 4 saat önce etkinleştirin, böylece sıcaklık daha da düşük olur, böylece yiyecekler daha erken donar ve etraftaki ürünlerin sıcaklığını artırmaz. Ayrıca şunu da kullanabilirsiniz: Buzdolabında süper fonksiyon, büyük miktarlarda yiyeceği oda sıcaklığında saklamak için ve hatta rekor sürede soğuk içecekler.

Yeni buzdolabınızı iyi kullanmak ister misiniz? Şimdi VitaFresh buzdolabı satın almak için, üç kata kadar daha uzun süre taze yiyeceklerin tadını çıkarmanın yanı sıra, blender hediyesi Bu yaz bol bol smoothie yapabilmeniz için son promosyonumuzla.

Yazar hakkında

'src =