Buzdolabının ömrü nasıl uzatılır

Size ilk kez anlatmıyoruz: Buzdolabı kalıcı olarak açık olan tek ev cihazıdır. O mu merkez üssü ev hayatının ve en azından bir kez içine bakmaya gelmediğin bir gün yok. Öyleyse, 3 veya 4 kişinin yaşadığı bir evde kaç kez açılıp kapandığını hayal edin!

Teslim ediyoruz Buzdolabı çok fazla egzersize ve bu nedenle ihtiyacı olan şımartmaya karşılık vermeliyiz. Özellikle eğer istiyorsan faydalı ömür olabildiğince uzun ve verimli olun. Bunu başarmak için, cihazın bakımını düzgün bir şekilde yapmanız ve bazı alışkanlıkları hatırlamanız yeterlidir.

Kurulum yerini iyi seçin

Aldın mı buzdolabı yeni? Nereye gideceğini düşün Yüklemek. Fazladan ısı çalışmasını ve daha fazla tüketmesini sağlayacağından, fırın veya ocak gibi ısı kaynaklarından uzaklaştırmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca ayrılmayı unutma 10 santimetre hava sirkülasyonu için buzdolabı ile duvar arasındaki mesafe.

Buzdolabınızdaki yiyecekleri sipariş edin

Talep yiyecekleri düzgün organize etBu şekilde soğuk dengeli bir şekilde dağıtılacaktır. Ve koymamayı unutma sıcak yemek Buzdolabına, çünkü sıcaklığı artıracak ve çalışmanızı ve dolayısıyla daha fazla tüketmenizi gerektirecek.

Buzdolabınızı temizleyin

Bir temizlik her biri iç ve dış 2 ay. Contalar, buzdolabının içini izole ederek soğuk tuttuğu için özellikle önemlidir. İyi durumda değillerse, sızıntılar meydana gelebilir, sıcaklık ve dolayısıyla daha yüksek enerji tüketimi… ve faturada daha fazla para! Derzleri temizlemek için suyla yapabilir ve ardından bir bezle kurulayabilirsiniz.

Bosch buzdolabı ekranıBilmek ister misin hile her şeyin yolunda olup olmadığını bilmek için? Arasına bir fatura koyarak buzdolabı kapısını kapatın. Kapandıktan sonra çıkarmayı deneyin. Mücadele ederseniz ve direnç hissederseniz, bu demektir ki Mühürlü mükemmel kalır.

O zaman sıra yılan gibi kondansatör. İlk bakışta ne olduğuna düşmemeniz normaldir. Ama göreceksin, buzdolabının arkasına git. Bu tüp Bobin bükülen şeydir ve motorun soğutulmasından sorumludur, buzdolabının verimliliğini sürdürmesi çok önemlidir. Bobin tozla dolduğunda çalışma kapasitesi azalır, bu nedenle her iki ayda bir temizlemenizi tavsiye ederiz. Bir toz bezini geçmek yeterlidir.

Damlama tepsisini de temizlemelisiniz. delik tahliyesu, bakteri, yiyecek artıkları vb. biriktiren Kötü kokular ortadan kalkacak ve yiyeceklerin daha hijyenik ve güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayacaksınız.

Buzdolabınızı düzleştirin

Buzdolabınızın kapının düzgün bir şekilde kapanması ve iyi bir şekilde yalıtılması için dengede olması gerekir, aksi takdirde motorun yıpranmasına neden olabilecek bir titreşim meydana gelebilir. Bu nedenle, kontrol etmenizi öneririz. bacaklar öyle mi seviyeli. Bunu yapmak için, bir marangoz terazisini kullanın ve terazileme balonu ortalanana kadar ayarlayın.

Bosch buzdolabı

Buzdolabınızın buzunu çözün

Buzdolabınız döngüsel ise, yapmalısınız buzunu çözmek o dondurucu sık sık. Duvarların 0,5 ile 2 cm arasında bir buz tabakasıyla kaplandığını gördüğünüzde bunu yapmak için iyi bir zaman. Ve eğer buzdolabınız Buz tutmaz, iyi haberler! İşlemden geçmek zorunda kalmayacaksınız.

Sahip olanlar amerikan buzdolapları Karakteristik buz dağıtıcısı ile su filtresini altı ayda bir değiştirmeniz gerektiğini unutmayın.

Buzdolabınızı uzun ömürlü nasıl hazırlayacağınızı zaten biliyorsunuz!

Yazar hakkında

'src =