Buzdolabının kapısı açılmıyor, ne yapmalıyım?

Bu muhtemelen kendinize sorduğunuz sorulardan biridir buzdolabının önünde. Sık sık başına bir şey çıkarırsın ve kapıyı kapattıktan bir saniye sonra… oh, bir şeyi unuttun! Buzdolabının kapısını tekrar açmak istiyorsun ama yapamazsın. Bu imkansız.

daha pratik ve etkili çözüm ne zaman buzdolabı kapısı açılmıyor dır-dir boş efektin kaybolması için birkaç dakika bekleyin.

Buzdolabı kapısı açılmazsa ne yapmalı?

Buzdolabımın kapısı kapanmadığında ne yapmalıyım?

Vakum etkisi, buzdolabının kapısını açtığınızda ortaya çıkan fiziksel bir olgudur. Dışarıdan gelen sıcak hava, içerideki soğuk havanın yerini alır. Bu nedenle kapıyı kapattıktan sonra açamazsınız. Bunun nedeni, buzdolabının içindeki havanın sıcak ve daha fazla hacme sahip olmasıdır. Havanın soğuması için birkaç saniye beklemeniz gerekir, böylece fazla hacim kaplamaz. Bu sürenin sonunda boş efekt oluşturmadan kapıyı yeniden açabilirsiniz.

Fark etmemiş olabilirsiniz, ancak yaz aylarında çoğu zaman buzdolabının kapısını açamadığınızı fark edersiniz. Bu tamamen normaldir, çünkü ısının gelmesi ile sıcaklık daha yüksektir ve buzdolabının dış ve iç sıcaklığı arasında daha fazla fark vardır.

Buzdolabının kapısını kapattıktan hemen sonra bile daha kolay açabilmeniz için, bizim buzdolapları Basınç Dengesi Teknolojisi ile. Kapıyı bir daha asla başarısız bir şekilde çarparken bulamayacaksınız.

Bosch buzdolabı tutacağı

Zaten buzdolabınız hakkında bir “sır” daha biliyorsunuz, gerisini buzdolabını iyi kullan, enerji tasarrufu yapın ve taze yiyecekleri uygun şekilde koruyun Doğru yapıyorsun?

Yazar hakkında

'src =