Buzdolabını tatile nasıl bırakırım

Yaz geldi ve onunla birlikte Bayram. Valizler, bikiniler, havlular, güneş kremi … her şeyiniz hazır mı? Sigorta? Buzdolabını tatile nasıl bırakacağınızı da düşündünüz mü? Çoğu zaman buzdolabını tatil moduna aldığımızı hatırlamıyoruz ve döndüğümüzde açık buzdolapları, eskimiş yiyecekler, kötü kokular gibi sürprizlerle karşılaşıyoruz … ama endişelenmeyin! Bu yazıda açıklayacağız buzdolabını tatile nasıl bırakırım, yani sürpriz yok.

Tatile gidiyorum. Buzdolabımı nasıl terk ederim?

O Buzdolabı Evde kalıcı olarak açık olan tek cihazdır, bu nedenle tatile giderken ona özel dikkat göstermeliyiz.

Dikkate alınması gereken ilk şey, evden uzakta olacağın zaman. Sadece gidersen hafta sonu veya bir haftadan az, buzdolabı ayarlarını değiştirmeye gerek yok veya onunla özel bir şey yapın. Tabii ki, yiyeceğin son kullanma tarihine bakın. Döndüğünüzde son kullanma tarihi geçmiş ürünler varsa, bunları seyahatten önce yemeniz, tatile götürmeniz veya tanıdığınız birine vermeniz önerilir.

Gıdaların doğru şekilde saklanması konusunda endişeleriniz varsa ve bir Bosch buzdolabınız varsa, şanslısınız. Buzdolaplarımızda VitaFresh teknolojisi, yiyecekleri koruyabildikleri ve özelliklerini üç kata kadar daha uzun süre koruyabildikleri için. Bu nedenle evden sadece birkaç gün uzak kalacaksanız, meyvelerinizi buzdolabında bırakıp dönüşte tüm lezzet ve özellikleriyle tadını çıkarabilirsiniz.

Bir haftadan fazla tatile gidersenbunu aklınızda tutmalısınız buzdolabında herhangi bir şey bırakılması tavsiye edilmez. Orada olmadığınızda gücün gittiğini hayal edin! Hepsi boşa gider, değil mi? Bu nedenle buzdolabının boşaltılmasını tavsiye ederiz. Bununla birlikte, buzdolabınızda Home Connect seçeneği varsa, bu sizin başınıza gelmek zorunda değildir, çünkü güç kesilirse uygulama size buzdolabının bağlantısının kesildiğini bildirir ve birini görmek için evinize gelmesini bildirebilirsiniz. ne olduğunu ve ağda bir mikro kesik olduğu için ışık geri gelirse, siz de bileceksiniz.

Sahip olduğunuzda boş buzdolabıŞimdi tam zamanı temizle! Böylelikle arzu ettiğiniz ve hak ettiğiniz tatilden döndüğünüzde kötü kokuların önüne geçmiş olursunuz. Çekmeceleri ve tepsileri çıkarmanızı, nemli bir bez ve yumuşak sabunla temizlemenizi öneririz. Kapı contası için su kullanabilir ve ardından bir bezle kurulayabilirsiniz.

Ekstra tavsiye ister misin? Buzdolabında ikiye kesilmiş limon, kahve telvesi veya kabartma tozu içeren bir kap bırakın. Bu, tatillerinizde buzdolabınızın kötü koku üretmemesini sağlayacaktır. Buzdolabınızın her zaman hazır olması için daha fazla ipucu istiyorsanız şu makaleyi okuyun: buzdolabı nasıl iyi durumda tutulur.

Buzdolabı açık ve kapalı

Bir buzdolabı fişi çekilirse bozulmayacak olsa da, tatilde buzdolabınızın fişini çekmeyin. Neden? Buzdolaplarının çalışması için kullandığı gazın istikrarı bozulur ve tekrar prize taktığınızda, önceki verimliliğini geri kazanmanızın maliyeti olacaktır. Bu nedenle, uzun süre ayrılmayacaksak ideal olan, tatile çıkarken buzdolabının fişini çekmemektir.

Kullanmanızı tavsiye ederiz. buzdolabınızın tatil fonksiyonu Evde olmayacağınız az çok uzun dönemlerde enerji tüketimini kontrol etmek için mükemmel olan Bosch. Bu fonksiyon ile buzdolabının sıcaklığı 14ºC’de kalır, bu nedenle içeride yiyecek bırakılmamalıdır. Ancak, buzdolabını tamamen boşaltamadıysanız, yiyecekleri dondurucuda saklayabilirsiniz, çünkü tatil fonksiyonu ile dondurucunun sıcaklığında veya çalışmasında herhangi bir değişiklik olmaz.

Ek olarak, Bosch buzdolapları şu teknolojiye sahiptir: Home ConnectTatilinizin tadını çıkarırken istediğiniz zaman buzdolabınızın performansını cep telefonunuzdan kontrol edip fonksiyonlarını çeşitlendirebildiğiniz sayesinde.

Buzdolabınızı tatile nasıl bırakacağınızla ilgili sorularınız mı var? Bize bir yorum bırakın veya sosyal ağlarımızda ne istediğinizi sorun! Ekibimiz, özel durumunuz için en iyi seçenek konusunda size tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyacaktır. Mutlu tatiller!

Yazar hakkında

'src =