Buzdolabı sürekli ses çıkarıyor mu? Olası nedenleri keşfedin

Belki hiç düşünmedin, ama Buzdolabı 24 saat çalışan bir ev cihazıdır. Yiyeceklerinizi taze ve iyi korunmuş halde tutmak için her zaman oradadır. Bazen bazı sesler çıkarabilmesine rağmen, genellikle sessiz bir arkadaştır. Panik yapma! Çoğu zaman bunlar kendi işleyişinin sesleridir, bu yüzden bir şey duyarsanız ellerinizi başınıza koymayın. Önemli olan normal sesler ile olmayanlar arasında nasıl ayrım yapılacağını bilmektir. Yapmanıza yardım edelim.

Buzdolabınızın kılavuzunda, tipik çalışma şekli olan “ortak sesler” olarak kabul edilebilecek sesleri bulacaksınız.

. Kompresör çalışma sesleri.

. Küçük buzdolabı fan motorundan veya diğer alanlardan hava hareketi sesleri geliyor.

. Gurgling, kaynar su gibi.

. Otomatik buz çözme sırasında tıklamalar.

. Kompresörü başlatmadan önce tıklar.

. Buz küpleri buz yapıcıdan hazneye düştüğünde çıkan sesler.

. Su pompası tuşuna basılırsa ve su pompası etkinleştirilirse, çalışma sırasında hafif bir ses çıkar.

Genellikle, duyduğunuz şey bu listede varsa, hiçbir şey için endişelenmenize gerek yoktur. Şimdi, bazı özel soruları cevaplayacağız.

Buzdolabım No Frost ve ses çıkarıyor

Bildiğiniz gibi buzdolabı No Frost otomatik buz çözme teknolojisini birleştirerek verimliliğini ve çalışmasını iyileştirir. Ve buz çözme başladığında ve bittiğinde duyabileceğiniz gürültüyü üreten tam da bu süreçtir. Bu yüzden endişelenmeyin ve korkmadan tadını çıkarmaya devam edin.

Buzdolabım soğumuyor ve gürültü yapıyor

Bu durumda, duyduğunuz gürültünün yukarıdaki listede olmaması ve gerçekten de cihazda bir arıza olduğunu göstermesi çok olasıdır. Buzdolabı soğutmayı durdurduysa, en olası nedenlerden biri havalandırma sistemindeki bir arızadır. Uygun olmayan şekilde durdurulduğunda veya çalıştığında, fan, çalışan bir motorunkine benzer bir ses çıkarır. Duyduğun buysa, hatayı tanımladın.

Her durumda, buzdolabınız soğumuyorsa, en iyisi, Bosch Teknik Servisi böylece size yardımcı olabiliriz.

Buzdolabım yeni ve çok gürültü yapıyor

Buzdolabınızı yeni satın aldıysanız ve ilk kez çalıştırdıktan sonra sesler duyuyorsanız panik yapmayın, bu normaldir. Cihazın “esnetilmesi” gerekir, bu nedenle Tıklayınateşleme döngüsüne başladığında termostatın, buzdolabının duvarlarının genişlemesinden kaynaklanan küçük darbeler veya soğutucu akışkan soğutma sisteminin borularından akarken gürlemesi.

Doğru çalışıyorsa ve herhangi bir hata mesajı görünmüyorsa, tüm bu sesler başlangıçtan kaynaklanmaktadır, sorun yoktur.

Kapıyı kapattığımda buzdolabım gürültü yapıyor

Sadece buzdolabının kapısını açtığınızda veya kapattığınızda ses duyuyorsanız, bunun nedeni bölgeden geçen soğutucu akışkanın sirkülasyonu olabilir ve siz de endişelenmemelisiniz.

Aynı zamanda düz olmadığı için, bir su terazisi kullanarak ve dişli ayakları ayarlayarak kolayca çözebileceğiniz bir şey olabilir.

Açılırken veya kapatılırken seslerin diğer olası nedenleri, buzdolabının mobilyalara veya diğer nesnelere çok yakın olması ve bunları kapının hareketiyle ovuşturmasıdır; veya çıkarılabilir parçalar (tepsiler, çekmeceler …) gevşek veya sıkışmış olabilir. İkisini de kontrol edin, böylece birbirlerini duymazlar.

Gördüğünüz gibi, çoğu durumda buzdolabınızdan gelen ses, çalışmasında herhangi bir sorun olduğu anlamına gelmez, bu nedenle endişelenmenize gerek yoktur. Her neyse, herhangi bir sorunuz varsa, Resmi Teknik Servisimizle iletişime geçmekten veya yorumlarda bize sormaktan çekinmeyin.

Yazar hakkında

'src =