Buzdolabı çekmecelerinin nasıl çalıştığını anlamak için hızlı kılavuz

Şüphesiz birden fazla durumda merak ettiniz buzdolabınızın çekmeceleri nasıl çalışır ve bize sunabilecekleri ekstra özellikler. Şüphesiz oradalarsa, bize sayısız avantaj sağladıkları içindir, ama bunlar nedir?

Buzdolabı çekmecesi çeşitleri

Yiyecekleri Buzdolabıherkes bilir ki düşük sıcaklıklar buna yardımcı olur koruma daha uzun sürer. Ancak herkes bunun farkında değil nem meyve ve sebzelerin ömrünü uzatan bir diğer önemli faktördür.

Ve biz sadece birkaç saatten bahsetmiyoruz. Örneğin, bizim VitaFresh buzdolaplarıDaha kararlı bir sıcaklık ve nem elde etmek için soğuğu dağıtan yenilikçi bir sisteme sahip olan, koruma modele bağlı olarak değişir:

  • VitaFresh: Yiyecekler standart bir buzdolabında olduğundan daha uzun sürer.
  • VitaFresh Plus: Yiyecekler iki kat daha uzun sürer.
  • VitaFresh Pro 0ºC: Yemek üç kat daha uzun sürer.

Gıda koruması

Ve hepsi, nem düzenlemesi sayesinde çekmeceler. Daha fazla bilgi için, işte kısa bir kılavuz, böylece hiçbir şeyi kaçırmazsınız:

Nem çekmeceleri nelerdir?

Vitafresh çekmece

Buzdolabının içinde sabit bir hava sirkülasyonu vardır. Bu bağlamda, nem çekmecesi, kontrol etmenizi sağlayan özel bir bölmedir. hidrasyon seviyesi çekmece ile buzdolabının diğer alanları arasındaki hava geçişine izin veren veya engelleyen iç kısım.

Buzdolabı Yüksek Nem Ayarları

Sebzeleri buzdolabında saklamak

Yüksek nem ayarları, yüksek nem oranına sahip sebzeler için idealdir. çok yaprak, çünkü hidrasyonu kaybetmeye yatkındırlar. Bu nedenle, çekmecede bu sebzelerin “strese” maruz kalmaması için tasarlanmış bir nem seviyesi vardır. Bu yüksek seviye, varken kullanılmalıdır. birkaç meyve ve sebzeler içeride.

Çekmece çok sık açılmadığında ve bu nedenle hava değişimi olmadığında hem çekmecenin içindeki hava hem de nem bölmede tutulur. Bu, içeride depolanan meyve ve sebzelerin kalmasını sağlar taze ve daha uzun süre ıslak.

Kuruluk ayarını kullanın

Vitafresh çekmece fonksiyonları

Kuruluk ayarı kullanılmalıdır. bir sürü meyve ve sebze çekmecede, onları bozan olası aşırı nemi önlemek için. Nem çekmecesi hava değişimini kolaylaştıracak şekilde ayarlandığında hava ve nem bölmeden kaçabilir.

Hangi meyve ve sebzeler soğutulmuyor?

Meyveleri buzdolabında saklamak

Bu her zaman bir nem sorunu değildir, ancak bazı meyveler buzdolabında tutulmamalıdır. Bazı menşe tropikal ve subtropikalBazı sebzelerin yanı sıra soğuğa karşı çok hassastırlar. Bu nedenle, özelliklerinin ve lezzetlerinin mükemmel bir şekilde korunması için dışarıda 8º C ile 12 outside C arasında saklanmaları gerekir. Başlıca olanların hangileri olduğunu biliyor musunuz? Not alın:

  • Meyveler: ananas, muz, avokado, papaya, narenciye, mango ve karpuz.
  • sebzeler: salatalık, patlıcan, biber, yeşil fasulye, kabak, domates ve patates.

Yazar hakkında

'src =