Bulaşıklarınızın camında kireç oluşumunu önleyin

İster kırmızı şarap ister su, hiçbir şey ne içtiğinizi temiz, berrak bir bardaktan daha iyi gösteremez. Ve bu şekilde kalmasını sağlamak için Bosch bulaşık makinesi büyük bir titizlikle ilgileniyorlar. Öyle bile olsa birçok kez yıkandıklarında parlaklığını kaybedebilirler.

bulaşıklarınız için maksimum koruma

Bosch bulaşık makineleri, maksimum koruma Bulaşıklarınızın, örneğin ısı eşanjörü gibi ani sıcaklık değişikliklerine neden olan termal şokları önleyen. Bununla birlikte, basit bir şekilde daha fazla koruma için de yardımcı olabilirsiniz.

aşınma cam geri döndürülemez bir hasardır. Kalitesiz cam ve aşırı yumuşak su, korozyona neden olan faktörlerdir. Bardaklarınızı ve kadeh takımı bulaşık makinesindeyken korumaya yardımcı olacak ipuçlarımıza bir göz atın.

Suyun sertliğini ölçün

su sertliği

Camın aşınmasını önlemek için seviyesi su sertliği (sudaki mineral konsantrasyonu) belirleyici bir faktördür. Örneğin, yumuşak su, mineral besinleri camda çözebilir ve sert sudan daha hızlı “soyulmaya” neden olabilir. Onları kullan su sertliği ölçerler Bosch’tan bölgenizdeki suyun sertliğini hızlı ve kolay bir şekilde belirlemek için. Bu, bulaşık makineniz için doğru kireç çözme ayarını seçmenize ve bardaklarınızı düşük pH seviyelerinden korumanıza olanak tanır.

Daha ileri, 8 Serisi bulaşık makinemiz dahil etmek GlassProtect Plusoptimum derecede su sertliği sağlayacak şekilde hareket eden bir valf.

Parlatıcı: son dokunuş

bulaşıklarınız için durulama yardımı

Mükemmel parlaklık ve kurutma sonuçları için bardaklardan ve bardaklardan suyun en iyi şekilde tahliye edilmesini sağlamak için Bosch bulaşık makineniz şunları ekler: parlatıcı son durulama döngüsünde. Bu şekilde sabun nötralize edilir ve kireç tortularının oluşması önlenir.

Ekstra koruma için düşük bir sıcaklık kullanın.

bulaşıklarını koru

Yavaşça yıkayarak bardaklarınızı güvende tutun. O hassas program 40ºCCamın kırılmasını önleyerek, bir düğmeye dokunarak mükemmel ve tamamen hijyenik sonuçlar sağlar. Peki ya Zeolitler? Bu mineral, bulaşıkların daha iyi bakımını ve plastik üzerinde bile mükemmel kurutma sonuçlarını garanti etmek için daha düşük bir sıcaklıkta kurur.

En hassas cama özel özen gösterin

narin cama dikkat

Gözlük Bulaşık makinesinin içinde yüksek sıcaklıklar özellikle hassastır. Ayaklar çok ince olduğunda yıkama döngüsü sırasında düşürülür veya devrilirse kırılabilir. Güvende olduklarından emin olmak için, bizim gözlükler için özel tutucu sadece yırtılmalara karşı değil aynı zamanda çizilmelere karşı da olabilecek en iyi korumayı sunarak ekstra destek oluşturur.

Yazar hakkında

'src =