Bulaşıkları bulaşık makinesinde yıkamak mümkün mü?

PMM'de pan yıkamaTavayı bulaşık makinesine koymak ve yıkama programını başlatmak zor görünüyor mu? Ancak gerçekte, bu basit işlemin bile akıllıca yapılması gerekiyor. Öncelikle, tavanın boyutunu PMM’deki bulaşık sepetinin boyutuyla doğru bir şekilde ilişkilendirmeniz gerekir, ardından bulaşık makinesinde hangi tavaların yıkanabileceğini ve hangilerinin yıkanamayacağını bilmeniz gerekir. Son olarak, tavayı sepete nasıl düzgün bir şekilde takıp mükemmel bir şekilde yıkayacağını bilmeniz gerekir. Nitekim, tüm bunlar makalemizde tartışılacaktır.

Ana şey sığmak

Birçok bulaşık makinesi kullanıcısı, tencere en azından bulaşık makinesine yerleştirilirse yıkanabileceğini savunuyor. Ama bu elbette öyle değil. Tava mutlaka üst veya alt sepete gitmeli ve üst püskürtücüye kenarlarıyla dokunmamalısınız. Fritözü bulaşık makinesinin içine yanlış yerleştirmek:

  • Sprinkler arızası
  • Kendi kendine teşhis sistemini geçersiz kılın ve etkinleştirin;
  • Kötü yıkama kalitesi.

Kaliteli bir lavabo, fritözün doğru şekilde kurulmasını sağlayabilir.

Nasıl kurulur?

Şimdi bulaşıkları bulaşık makinesine nasıl koyacağımızı öğrenelim. Sepetlere saksı koyamayacağınıza zaten karar verdik. Gerçek şu ki, makineli tüfekler yukarı ve aşağı “vuruyor”. Tava yana durursa, deterjanlarla karıştırılmış su kirli yüzeylere temas etmeyecek ve tava kirli kalacaktır.

Ayrıca tavayı baş aşağı da koyamazsınız çünkü yıkama sırasında hızla su ile dolacak ve makine programı sonuna kadar uygulamadan donacaktır. Herhangi bir tavayı, hatta büyük, en azından küçük, sadece baş aşağı yerleştirebilirsiniz. Bu durumda, üst püskürtücünün güçlü bir fıskiyesi tavayı dıştan yıkar ve alt püskürtücünün daha güçlü bir jeti bile tavayı içten yıkar.

Tencere küçükse birbirine yakın bir sepete baş aşağı yerleştirilebilir. Tavanın dibine küçük bile olsa bulaşıkları koymayın. Sonuç olarak, tava ve üzerine koyduğunuz eşya yıkanmayacaktır. Böylece yıkamaya başlarız.

  1. Bulaşık makinesini açın ve çamaşır odasının kapısını açın.
  2. Yemek artıkları tenceresini dezenfekte edip alt sepete baş aşağı yerleştiriyoruz. Kızartma tavası büyükse, daha fazla alan yaratmak için üst sepeti çıkarabilirsiniz.

Tavanın bulaşık makinesinde yıkanabilen malzemelerden yapıldığından emin olmanız gerekir.

  1. Bir yıkama programı seçin. Yoğun bir yıkama programı en uygunudur; Diğer programlar görevlerini yerine getiremeyebilir. Bulaşık makinesini veya başka bir “önceden ıslatma” özelliğini döndürürseniz, etkinleştirin. Bu durumda işe yarayacaktır.PMM'deki tüm site
  2. Diğer bulaşıkları tavanın yıkanmasına engel olmayacak şekilde düzenliyoruz.
  3. Deterjan ve parlatıcı ekleyin, PMM kapısını kapatın ve programı başlatın.
  4. Temiz bulaşık alıyoruz.

Bulaşık makinesine hangi kaplar konulmamalıdır?

Bir kez daha, tüm bulaşıkların bulaşık makinesinde yıkanamayacağını hatırlatıyoruz. Bulaşık makinesinde ilk kez yıkıyorsanız, bunların paslanmayan ve deterjanlarla etkileşmeyen bir malzemeden yapıldığından emin olun. Örneğin, PMM’de alüminyum bulaşıkları yıkayamazsınız. Alüminyum tavada yıkandıktan sonra koyu lekeler kalacaktır. O zaman bu lekeleri ortadan kaldırmak çok zor hatta imkansız olacaktır. Kase atılmalıdır.

Ayrıca metalden oluşan tavalar pası yıkamaz. Bu özellikle halihazırda hafif pas izleri olan kaplar için geçerlidir Deterjanlar çok agresiftir ve metallerin bozulmasını defalarca hızlandırır, bu nedenle en iyisi paslı kaseleri elle yıkamak ve ardından “bunları genel olarak hurdaya yazmak”.

Bu yüzden, PMM’de mutfak eşyalarının nasıl düzgün şekilde yıkanacağı hakkında konuştuk. Birkaç basit kuralı hatırlamak önemlidir ve bundan sonra bu tür sorunlarla asla karşılaşmayacaksınız. iyi şanslar