Bulaşıklar ne zaman bulaşık makinesinden çıkarılmalıdır?

Elbette size de olur: programınızın bulaşık makinesi bitti ama olup olmadığından emin değilsin almak için doğru zaman çanak çömlek. Genellikle ortaya çıkar Şüpheler yanacaksa, tamamen kuruyacaksa veya hemen çıkarmazsanız kötü koku olacaksa üzerine.

Zeolitli Bulaşık Makinesi

Hiçbir şey için endişelenme! Bu mineral mükemmel kuruma sonuçları sağlar. Önerdiğimiz tek şey, dışarı verdiği sıcak havayı önlemek için açmadan önce birkaç dakika beklemektir. Ama daha fazlası değil!

Zeolit ​​içermeyen bulaşık makinesi

Şu anda açmamanızı tavsiye ederiz. Neden? İçeride Hala var daha fazla kurutabilecek sıcak hava yük, böylece bundan yararlanabilirsiniz. Bulaşıklar hala sıcak olduğundan, bulaşık makinesinin içi, farklı mutfak eşyaları tarafından verilen ısı ile hala kurutulabilir.

İşte bekleme zamanı önemli ve önerilen süre 30 dakikadır. Söylediğimiz gibi bulaşıkların biriktirdiği ısı, bulaşık makinesinin içinde kurumasına yardımcı olur. Zamanla sıcaklık düşer ve yarım saat sonra bulaşıkları kendiniz yakmadan çıkarmak mümkündür. Öte yandan, bulaşık makinesini açtığınızda hiçbir yoğunlaştırılmış sıcak hava, çevredeki mobilyaların ahşabının olası bozulmasını önleyen.

Sıcak yemeklerin daha çok olduğunu unutmayın şoka duyarlı. Yani önerilen süreyi beklerseniz, kendinizi birden fazla hayal kırıklığından kurtarmış olursunuz.

Ama çok fazla beklemeyin!

Saatler geçerse ve bulaşıklar hala içeride ise, küçük damlalar görünebilir Bulaşık makinesinin içinde hala su olduğundan ve yük sıcak olduğundan, bulaşıklar soğurken su ısıdan buharlaşacaktır.

Artık biliyorsunuz, bulaşık makinenizin bittiği andan boşaltana kadar yarım saatten yararlanarak hiç vakit bulamadığınız egzersiz masasını yapabilirsiniz 😉

Yazar hakkında

'src =