Bulaşık yıkamakla ilgili 5 efsane

Her zaman bir sürü efsane olmuştur. bulaşık makinesi. Bu nedenle, bu yazıda bazılarını açıklığa kavuşturmayı önerdik. Oynamaya başladık: efsane mi gerçek mi?

ön durulama

Ön durulamayı atlayabiliriz

Elbette! El ile yapılan bir önceki durulama, gereksiz olmasının yanı sıra, harcama enerji, su … ve zaman. Büyük yemek kalıntılarını çıkarmak için çatal yardımı yeterlidir. Bulaşık makineniz diğer her şeyi halleder.

El yıkama daha çevre dostudur

Bir şey değil. Aslında, bulaşık makinesi Bulaşıklarınızı elde yıkamaya kıyasla% 81’e kadar su ve% 72’ye kadar enerji * tasarrufu sağlarsınız. Elbette unutmayın: Bu tasarrufun gerçekleşmesi için bulaşık makinesinin dolu olması gerekir.

bulaşık makinesinde çatal bıçak takımı

Bulaşık makinesinde yıkanabilir paslı çatal bıçak takımı

Hata! Aslında, oksidasyona neden olan gümüş eşyalarınız değil, hızlı oksidasyon adı verilen bir fenomendir. Bu, metallerin nemli bir ortamda karıştırılmasıyla üretilir. Bu, bulaşık makinesine patates soyucu gibi paslanmaz çelik olmayan bir nesneyi koyduğunuzda, pasın yıkama sırasında çatal bıçak takımının geri kalanına iletileceği anlamına gelir. Bir şey öneriyoruz: çatal-bıçak sepetine bir parça alüminyum folyo koyun. Tüm pası nasıl çekeceğini göreceksiniz.

Büyük tavalar ve tencereler bulaşık makinesinde yıkanabilir

Etkili bir şekilde. Bunları alt sepetin yan taraflarına yerleştirin, böylece püskürtme kolları tıkanmaz. Bu sayede tüm bulaşıklarınız pırıl pırıl çıkacaktır.

fiyat-deterjan

Deterjanın fiyatı önemli değil

Evet ve hayır. En önemli olan mutlaka fiyat değil, ürünün kalitesidir. Uzun bir süre sonra, deterjanın kalitesizliği çatal bıçak takımının rengini değiştirebilir ve hatta çirkin kahverengi bir renge dönüşebilir. Bunun nedeni, genellikle ucuz olan, düşük kaliteli deterjanlarda bulunan tuz çözeltisi kalıntılarıdır. Çatal bıçak takımınızı orijinal renginde tutmak için Bitiş, yüksek kaliteli bir deterjan.

* Elde tam yük yıkamaya kıyasla 50 ° C’de su ile Eko programını kullanma. Veriler modellere ve markalara göre değişiklik gösterebilir.

Yazar hakkında

'src =