Bulaşık makinesinin kullanımıyla ilgili şüpheler

İlk bulaşık makinelerinin mutfaklarımıza girmesinin üzerinden 50 yıldan fazla zaman geçti. O zamandan beri hayatımızda vazgeçilmez hale geldi.

İster aşina olun, ister ilk önce satın alın bulaşık makinesi, kullanımıyla ilgili ortaya çıkabilecek tüm şüpheleri çözmenize yardımcı olmak istiyoruz.

Sana yardım etmek istiyoruz onu kullan ve ondan en iyi şekilde yararlanın, çünkü nasıl çalıştığı hakkında hala bilmediğiniz şeyler var.

Bulaşık makineleri hakkında en sık görülen şüpheler

  • Yayınlamadan önce hangi adımları izlemeliyim?

Çalıştırmak için gerekli ayarlamaları yapın. Cihazın kullanım kılavuzunda daha fazla talimat bulacaksınız.

  • Bulaşıkları bulaşık makinesine koymadan önce durulamak gerekli mi?

Bulaşıkları bulaşık makinesine koymadan önce önceden durulamak gerekli değildir. Sadece yapışan kalın yiyecek kalıntılarını çıkarmanız gerekir.

  • Bulaşıkları nasıl yerleştiririm?

Bulaşık makinesine bulaşık koymanın bazen aynı şey olduğunu biliyoruz. tetris oyna. Bunları aşağıdaki gibi yerleştirmenizi öneririz:

  • Bulaşıkların sabit konumda kaldıklarından ve devrilmediklerinden emin olun.
  • Bardak, kupa ve tencere gibi kapları ters çevirin.
  • Parçaları çok derine yerleştirirseniz, kuruma sırasında suyun akabilmesi için bunları bir açıyla yerleştirin.
  • Bulaşıkların kolların serbest hareketini engellemediğini kontrol edin.
  • Ön yıkama ne için?

Ön yıkama, bulaşıkları mükemmel sonuçlarla yıkamaya hazırlayan kısa bir programdır. Çok kirli olup olmadığı veya bulaşık makinesinin her gün kullanılmadığı durumlarda belirtilir. Bunun için bulaşıkları yerleştirdikten sonra ön yıkama programını seçerek bulaşıklardaki kiri temizleyin ve bulaşık makinesinde kötü koku oluşumunu ve kalıntı birikmesini önleyin. Ön yıkama yapmak, bulaşıkları elle yıkamaktan daha etkilidir çünkü kullanım başına sadece 4 litre tüketir.

Hangi bulaşık makinesi programını kullanmalıyım?

Programı bulaşık türüne ve ayrıca kir türüne göre seçin. Bu nedenle, hassas olmayan tencere, tava, çanak çömlek ve çatal-bıçaklar için yoğun şekilde gömülü veya yanmış kalıntılar için 65 ve 75 ° ‘nin üzerinde yüksek sıcaklıklara sahip otomatik programları tavsiye ediyoruz, aksi takdirde içlerinde çok fazla kir varsa, seçilecek program Süper 60 ° C Bulaşık makinesinde her zamanki gibi yapışan kahvaltı kabını ve öğle ve yemek tabaklarını koyduğunuz normal bir gün için en uygun program Eko 50ºC’dir. Daha uzun sürdüğünü unutma ama daha az su ve enerji tüketir. En hassas ve taze yiyecek kalıntıları için en çok tavsiye edilen 35 – 45 ° ‘lik Otomatik programıdır.

  • Tencere ve tavaları bulaşık makinesine koyabilir miyim bilmiyorum.

Evet yapabilirsin. Tencerelerinizin kaplaması yapışmazsa özellikle dikkat etmeniz gerekir çünkü bulaşık makinesinin içinde oluşan sıcaklıkların kontrastı ile özelliklerini kaybedebilirler.

¿Bulaşık makinesine tuz eklemek gerekli mi?

Ve parlatıcı? Ve ne sıklıkla?

Tuz ve parlatıcı, ikmal için gösterge ışıkları bunu gösterdiğinde yeniden doldurulmalıdır. Parlatıcı için olan bir yıldız işaretidir ve tuz için olan, aralarında dönen iki oktur.

Bardak ve bulaşık yıkarken mükemmel sonuç almak için bulaşık makinenize parlatıcı ilave etmeniz gerekir çünkü bu su ve kireç lekelerinin oluşmasını engeller.

Ve suyun sertliği Bulunduğunuz bölgede 21 exceed dH’ı geçmeyen deterjanlar ile cilalar kullanabilirsiniz. Daha yüksekse, ek parlatıcı kullanmanız gerekecektir.

Özel tuz olması durumunda, kireç oluşumunu önlemek için değiştirilmesi gerekir. Tankı bir yıkama döngüsünden önce doldurun, çünkü bu şekilde eğer tuzla taşarsa, tankta olası korozyonu önlemek için suyla seyreltilir ve boşaltılır.

Bulaşık makinesi tableti parçalanmayacak

Bunun farklı nedenleri olabilir, belki bir çatal bıçak takımı üst bıçağı tutuyor veya bulaşık makinesi çekmecesi zamanında açılmıyor veya sıkışmış. Farklı nedenlerden dolayı olabilir ancak genel olarak hepsinin kolay bir çözümü vardır. Bulaşık makineniz için kullandığınız deterjan bile uygun olmayabilir.

Bulaşık makinenizde kullanabileceğiniz deterjanlar tablet, toz veya sıvı olabilir. El ile fırçalamak için her zamanki gibi kullanmayın.

Mevcut tabletler, kalan kiri temizlemek için zaten yeterli miktarda bileşen içermesine rağmen, deterjan miktarını kir seviyelerine uyarlama seçeneğiniz vardır.

Tercih ederseniz, parlatıcı içeren deterjanları kullanmayı tercih edebilirsiniz. İyi bir sonuç elde etmek için, deterjan kapları üzerindeki ve üreticiler tarafından sunulan talimatlara dikkat edin.

Bulaşık makinenizle ilgili tüm sorularınızı yanıtlamak için hizmetinizdeyiz.

Yazar hakkında

'src =