Bulaşık makinesinin kullanım ömrü nedir ve nasıl uzatılır

O bulaşık makinesi mutfağınızdaki en kullanışlı cihazlardan biridir. Senin yardımın olmasa bize ne olur? Bulaşık yıkamak için saatler harcardık ve ayrıca su israf ederdik.

Bulaşık makinenizin uzun yıllar dayanmasını istiyorsanız, bunu başarmanız için mükemmel bir tavsiyemiz var. Cihaz üzerinde düzenli bakım yapın. Bu şekilde arızaları önlemeye yardımcı olacak ve bulaşık makinesinin kullanım ömrünü uzatarak daha uzun süre doğru çalışmasını sağlayabileceksiniz. Burada size ipuçlarını veriyoruz, böylece nasıl yapılacağını bilirsiniz.

Düzenli bakım yapın

Bulaşık makinenizin daha uzun süre düzgün çalışması önemlidir temiz tutun. Bulaşıklarda bulunan katı kalıntıların giderilmesi gibi kolay işlemler, filtrenin bakımına yardımcı olacaktır. Ayrıca, filtreyi ve dönen kolları periyodik olarak temizlemeyi unutmayın. Bu şekilde yiyecek artıkları nedeniyle tıkanacaktır. Bu durum meydana gelirse, bulaşık makinenizin ekranı, hata E22. Burada bulaşık makinenizin filtresini nasıl temizleyeceğinizi görebilirsiniz.

Salıncak kolları, cihazınızın çok önemli bir parçasıdır. Yıkama sırasında suyu dağıtan küçük delikleri vardır. Tıkanmalarını önlemek, suyun doğru bir şekilde dağılmasına ve bulaşıklarınızın temiz kalmasına yardımcı olacaktır. Bulaşık makinenizin ömrünü uzatmak için dönen kolları temizlemek çok kolaydır. Bu videoda hazırladığımız talimatları izleyin.

Bulaşık makinenizi her 30 yıkamada bir temizleyin

Sürekli yıkama yiyecek, yağ ve kötü kokular bulaşık makinenizde. Bosch modellerinin çoğu, kötü kokuları gidermek ve kanalları temizlemek için mükemmel olan “Tankı temizleme” programına sahiptir. Her 30 yıkamada bir, cihaz boşken etkinleştirin ve her zamanki makine temizleyicinizle. Bulaşık makinenizde bu program yoksa, bulaşık makinenizi 60ºC’nin üzerinde başka bir programla temizleyebilirsiniz.

Ayrıca bir toz temizleyici bulaşık makinenizi iyice temizlemek için. Bu durumda, bu eylemin altı ayda bir yapılması önerilir.

Yılda bir kez kireç çözme

Bulaşık makinenizden su akması, zamanından önce bozulmasına neden olabilir. Bunun nedeni sert veya çok sert sulardan gelen kireçtir. Bu sizin durumunuzsa, bunu tavsiye ederiz bulaşık makinenizin kirecini giderin yılda bir kez. Bunu yapmak çok kolaydır, sadece uygun kireç çözücüyü cihaz boşken bir yıkamaya koymanız yeterlidir.

Bulaşık makinenizin ömrünü uzatmak için başka ne yapabilirsiniz?

Tüm bu hilelere ek olarak, bulaşık makinenizi her zaman hazır hale getirmek ve kullanım ömrünü uzatmak için daha fazlasını yapabileceğinizi unutmayın. İşte ipuçlarımız:

Dışarıda da temizlik

Bulaşık makinenizin dışını da temizlemeyi unutmayın. Paslanmaz çelikten yapılması durumunda, klor veya ağartıcı gibi aşındırıcı ürünler kullanmayınveya çeliğin dış katmanını etkileyebilecek ve ona zarar verebilecek metal ovucular. Nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin temiz paslanmaz çelik aletler.

Daima kaliteli ürünler kullanın

Hem bulaşıkları temizlemek hem de bulaşık makinesini yıkamak için kullandığınız ürünlerin kalite, cihazın daha uzun süre düzgün çalışmasına yardımcı olacakları için. Bizim Online mağaza cihazınız için en uygun temizlik ürünlerini bulacaksınız.

Bir bulaşık makinesi kaç yıl dayanır?

Muhtemelen kendinize bu soruyu soruyorsunuz. 2020 yılında yapılan bir OCU araştırmasına göre bulaşık makinesinin kullanım ömrü 11 ​​yıldır. Ancak, tavsiyemizi uygulamaya koyarsanız, daha uzun süre uzatabilirsiniz.
Bu ipuçlarının, bulaşık makinenizi yıllarca ailenizden biri haline getirmenize ve #LikeABosch keyfini çıkarmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Hala sorularınız varsa, bizi arayabileceğinizi unutmayın. Resmi Bosch Servisi 976 305 713’te.

Yazar hakkında

'src =