Bulaşık makinesinin ilk kullanımı? 4 önemli adım

Eve geldin yeni bulaşık makinesi ve gerçekten ilk kez kullanmak istiyorsun. Bulaşık makinesinin en başından doğru çalışması için, yapmadan önce bu 4 adımı izlemelisiniz. bulaşık makinesinin ilk kullanımı.

İlk kez bulaşık makinesi kullanmak

1. Bulaşık makinesinin saatini * ayarlayın

Tarafından gerçekleştirilen ilk ayarda Resmi teknik servis, zamanlayıcı varsayılan olarak << 12.00 >> saatleri gösterir. Saati ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Manuel bulaşık makinenizin. Her zaman elinizin altında olmasını istiyorsanız, MyBosch’a kaydolun.

2. Dili seçin

Bulaşık makinesini ilk kez bağlarken, varsayılan ayarların olduğunu göreceksiniz. Bulaşık makinesini kullanmanızı kolaylaştırmak için fabrikada yapılırlar.

Değişiklik çok basit, sadece kılavuzdaki talimatları izlemeniz gerekiyor.

Bulaşık makinesinin ilk kurulumu

3. Kireç çözücüyü ayarlayın

Bir bulaşıkları yıkarken mükemmel sonuçbulaşık makinesi yumuşak, kireçsiz su gerektirir. Bu nedenle, şebeke suyunun özel bir tuz ile kirecinden arındırılması ve bulaşık makinesinde su sertlik değerlerinin ayarlanması önemlidir.

Verilere yerel su tedarik şirketine danışarak bölgenizdeki sertlik derecesi hakkında bilgi vermenizi veya bizimle iletişime geçmenizi öneririz. Teknik servis.

Tanıştığında su sertliği derecesiKılavuzdaki talimatları izleyerek bulaşık makinesindeki değeri ayarlamanız yeterlidir.

Eklenecek kireç çözücü tuz miktarı 0 ila 50º dH aralığında ayarlanabilir, ancak 0-6 değerini ayarlarsanız bulaşık makinesinde kireç çözücü tuz eklemenize gerek olmadığını unutmayın.

Kireci bulaşık makinesinden çıkarmak için su sertliğini ayarlayın

4. Parlatıcı dozaj seviyesini ayarlayın

Bulaşık makinelerinde parlatıcı dozajı 9 ile 6 arasında ayarlanabilir. Tavsiyemiz şu: bulaşık makinesini ilk kez kullandığınızda Mükemmel derecede kuruluk ve parlak tabaklar elde etmek için dağıtıcıyı 5 konumuna ayarlayın. Bu, bulaşıklarda peçe veya kireç lekesi görürseniz değiştirebileceğiniz önerilen ayardır.

Bulaşıklarla ilk yıkamayı gerçekleştirmeden önce, cihaz boşken yüksek sıcaklıkta yıkama yapmanızı öneririz. Fabrikada, bulaşık makinesi normal çalışma koşullarında ciddi kontrollere ve testlere tabi tutulmuştur, bu nedenle lekeler kalmış olabilir. Onlar için endişelenmeyin, ilk yıkamadan sonra kaybolurlar.

Ekstra! Eğer sen bulaşık makinesi akıllı ve sahip Home Connect Bu ayar seçimini cep telefonunuzdan uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Değilse, kılavuzdaki talimatları izleyerek manuel seçim çok rahat ve sezgiseldir.

Home Connect bulaşık makinesini ayarlamak için ne yapılmalı

Bulaşık makinelerimiz de kurur!

Bulaşık makineniz hazır! Sofra eşyalarınızın çıktığını görünce şaşıracaksınız her zamankinden daha kuru ve serbest bırakmadan önce deterjan veya parlatıcı satın almanız gerekmeyecektir, çünkü onu size veriyoruz.

Yapmanın tadını çıkar bulaşık makinenizin ilk kullanımı ve herhangi bir sorununuz varsa, onunla iletişime geçmekten çekinmeyin Bosch Teknik Servisi. İhtiyacınız olan her konuda size yardımcı olacağız.

* Cihazın donanım seviyesi ve modeline bağlıdır.

Yazar hakkında

'src =