Bulaşık makinesinin döngüsü ne kadardır?

Döngünüzü seçersiniz bulaşık makinesi ve yardım edemezsin ama bak Görüntüle Bitip bitmediğini öğrenmek için ara sıra. “Bu sefer kaç dakika olacak?”, “Neden bu kadar uzun sürdü?”, “Evden çıkmadan önce bulaşıkları toplamak için zamanım olacak mı?” bunlar kendimize sıkça sorduğumuz sorular.

Son zamanlarda duydunuz enerji etiketi ev aletleri, değil mi? Ve sahip oldukları sınıflandırmaya göre, çevreyi az ya da çok etkiliyorlar. Bulaşık makinelerinde, döngünün süresi doğrudan Enerji ve Su ne harcar. Demek istediğim, daha çok ekolojik program ne kadar uzun olursa olsun, o kadar uzun sürecektir. Belki de bizi günlük olarak sıklıkla istila eden bu telaşları yeniden düşünme ve eylemlerimizle bıraktığımız iz hakkında düşünmenin zamanı gelmiştir.

Bulaşık makinesinin yıkanması ne kadar sürer?

Size bir örnek veriyoruz: Bosch 8 serisi bulaşık makineleriaralıklarımızın en yüksek olanı A +++ olarak etiketlenmiştir. Normal döngünüz * sürer 225 dakika önünde 195 sonraki en iyi 6 serisine ait bulaşık makinesi ve ayrıca enerji sınıfı A +++. Ve her biri ne kadar harcıyor? İlk, 211 kWh yıl**. İkinci, 237. Önceliklerinize göre dikkate alınması gereken bir fark.

Bosch bulaşık makinesi

Hızlı bulaşık makinesi programları

Ama ihtiyacın olan zamanlar olduğunu biliyoruz hız. Çamaşır makinelerinde olduğu gibi bulaşık makinemizde de bu durumlara zamana karşı yanıt verecek şekilde tasarlanmış programlar bulunmaktadır. Arttırmak Basınç ve sıcaklık su, bulaşık makinesi kiri daha çabuk çıkarabilir. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi enerji maliyeti daha yüksek olacaktır. Aşağıdaki hızlı programlarımızı keşfedin:

  • 1 saatlik program: 6, 4 ve 2 serisi bulaşık makinelerinde bulabilirsiniz. 60 dakika sofra eşyalarınızı temiz ve kuru alacaksınız.
  • Hızlı Program: Sadece sürer 30 dakika özellikle Orta Yük ve hafif kirli bulaşıklar için uygundur.
  • Prelavado programı: Tek başına 15 dakika deterjan veya parlatıcı olmadan soğuk program. Bulaşık makinesini azar azar doldurmak ve kalıntıların kurumasını önlemek için idealdir.
  • Otomatik Program: Bulaşık makinesinin kendisi, süre, sıcaklık ve su miktarını makineye göre ayarlar. kir bulaşıkların.

Zeolitlerle bulaşık makinesinde kurutma

Bulaşık makinelerimizi en pratik seçenek yapan başka bir özellik daha var: Zeolitlerle kurutma. Program bittikten sonra bulaşıkların tamamen kurumasını beklemeyi veya elle kurutmayı unutun. Nemi ısıya dönüştüren bu mineral bileşen sayesinde bulaşıklarınız tamamen kuruyacak ve bir saniye bile harcamadan doğrudan dolapta saklayabileceksiniz.

Zeolitler

Ve uygun programı ve buna karşılık gelen zamanı seçtiyseniz, yemekler olması gerektiği gibi çıkmazsa, kesinlikle bir pişirme meselesi olacaktır. temizlik böylece optimum çalışmaya geri döner. Merak etmeyin, uzun sürmez.

Artık bulaşık makinenizin nasıl çalıştığını biraz daha iyi bildiğinize göre, programı seçmeye gittiğinizde kesinlikle daha iyi plan yapabileceksiniz.

* ECO 50ºC, normal kirli bulaşıkların yıkanması için uygun ve kombine enerji ve su tüketimi açısından en verimli olan, etiket ve kart üzerindeki bilgilerde belirtilen normal yıkama döngüsüdür.

** Güç tüketimi, düşük güç modlarında soğuk su ve tüketim kullanılarak 280 normal yıkama döngüsüne dayanmaktadır. Gerçek enerji tüketimi, cihazın kullanım koşullarına bağlıdır.

Yazar hakkında

'src =