Bulaşık makinesini seçmek ve satın almak hangi şirket daha iyidir

Bulaşık makinesi markalarıBulaşık makinesini hangi marka ve firma seçmeli? Elleriyle bulaşık yıkamaktan sıkılan herkes bu soruyu sorar ama herkes doğru seçimi yapamaz. Modern alışveriş merkezleri “gözbebeklerine” çeşitli ekipmanlarla tıkanmış ve bu modelle bu model arasındaki farkın ne olduğunu, her uzman değil, ortalama tüketici anlayamayacak. Firma seçimi, bulaşık makinesi modelinin sorunlarını çözmeye ve bu yazıyı bilginize getirmeye karar verdik.

Bir “bulaşık makinesi” seçerken nelere dikkat etmelisiniz

İyi bir bulaşık makinesi seçmek ve satın almak için önce markaya ve görünümüne değil, özelliklerine dikkat etmelisiniz. Modern bir bulaşık makinesinde birçok “cips” türü oluşturulur, talimatlardaki açıklamayı okusanız bile her şeyi anlamanız olası değildir, ancak genel olarak buna gerek yoktur. Önemli olan, en önemli yer işaretlerine dikkat etmektir.

 1. Boyutlar. Bulaşık makinesi mağazasına giderken önce içinde olacağı ölçüleri hayal etmeli, cihazı mobilya içinde inşa etmeniz gerekiyorsa hemen “bulaşık makinesinin” ölçülerini en yakın santimetreye kadar belirlemelisiniz.
 2. çeşit. Bulaşık makineleri, bağımsız, yerleşik, kısmen yerleşik bir masaüstü bilgisayardır. Bağımsız bulaşık makineleri, kural olarak, en geniş, ancak aynı zamanda en evrensel olanıdır ve masaüstü en kompakt, aynı zamanda en az geniştir. Mini bulaşık makineleri ile ilgili makalede ankastre bulaşık makineleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
 3. Sepetler ve tepsiler. Sepetlerin ve tabak tepsilerinin hangi malzemeden yapıldığına dikkat edin. Paslanmaz çelik en iyisidir, eğer plastik sepet izin veriyorsa, plastiğin kalın ve güvenilir olduğundan emin olun. Alt sepet, büyük bulaşıkları tutacak kadar derin ve geniş olmalıdır.
 4. ücret. Birçok tüketici için en önemli parametre. Ancak, fiyatı çok fazla takip etmemeye özen gösteriyoruz. Cazip fiyat etiketleri bazen düşük kaliteli malları gizler. Ekipmanı büyük bir indirimle satın alırsanız, çok dikkatli bir şekilde kontrol edin.

Bilginize! Tanınmış alışveriş merkezleri çok sayıda mevsimlik ekipman satışları düzenlerse, korkacak bir şey yoktur. Bu durumda, bir kuruş karşılığında iyi bir bulaşık makinesi satın alınabilir.

 1. gürültü. Çoğu zaman, tüketiciler bu parametreyi ancak üniteyi satın alıp kurduktan sonra dikkate almaya başlar. En iyi modern bulaşık makineleri 40-54 dB aralığında gürültü yaymalıdır, eğer güçlü dış seslere tolerans göstermezseniz, 40-45 dB gürültü doğal olarak tolere edilecektir.
 2. dizayn. Bu parametre yalnızca satın aldığınız bulaşık makinesi masa üstü veya ayaklı tip ise dikkate alınmalıdır. Ankastre bulaşık makinesi, ön taraf da dahil olmak üzere her taraftan kapanır, böylece nasıl göründüğü önemli değildir.
 3. Bulaşık yıkama programlarının sayısı ve bileşimi. Düzinelerce yıkama programı olan bulaşık makinesi modellerini kovalamayın. Aslında, sadece 3-4 programa ihtiyacınız var, asıl mesele bu programların uygulanmasının işarete ulaşması ve bunun için müşteri yorumlarını okumak zorunda kalacaksınız.
 4. Hızlı kuruma fonksiyonuna sahiptir. Bazı modern bulaşık makinelerinde turbo kurutma işlevi bulunur. Depoya verilen sıcak hava sayesinde içlerindeki tabaklar çok çabuk kurur. Bu işe ihtiyacınız olup olmadığına kendiniz karar verin, ancak bunun için ödeme yapmanız gerekeceğini unutmayın.

Üretici “bulaşık makinesi” genel bakış

Bulaşık makinesi üreten birçok şirket var, ancak henüz en iyi ürünleri üreten çok fazla şirket yok. Şimdi listeleyelim ve kısaca anlatalım.

 • AEG – bu Alman şirketi uzun yıllardır Avrupa’da ev aletleri (bulaşık makineleri dahil) üretimi ve satışında liderlerden biri olmaya devam ediyor. Rusya’da da lider konumlardan birini işgal ediyor. AEG bulaşık makineleri, yüksek kaliteli parçalar ve montajlardır, ancak tüketici fiyatı çok yüksektir.
 • ARDO, düşük maliyetli bulaşık makineleri de üreten popüler bir İtalyan üreticisidir. ARDO makineleri basit bir tasarıma ve düşük maliyetli bileşenlere sahiptirBuna rağmen şirket, ürünlerinin kalitesini yüksek düzeyde garanti etmeyi başardı.
 • BOSCH, üst üste birkaç yıldır bulaşık makinesi üretiminde lider olan bir başka Alman şirketidir ve Almanya’da Bosch ekipmanları bugüne kadar en çok satın alınan ekipman olarak kalmıştır. Alman meclisinin Bosch “bulaşık makineleri”, düzgün bir şekilde çalışarak birkaç on yıl boyunca çalışabilir.
 • ELECTROLUX aslen İsveç’ten tanınmış bir şirkettir, ancak üretim şu anda Rusya dahil birçok ülkede yapılmaktadır. Electrolux şirketinden bulaşık makinesi seçerken montaj yerine dikkat etmeniz gerekir.. Avrupa meclisi daha iyidir ve Çin “bulaşık makinelerini” hiç satın almamak daha iyidir.
 • INDESIT – bu İtalyan markası çok sayıda farklı bulaşık makinesi üretiyor. Kalitesi, montaj yerinden değerlendirilebilir. Aynı parçalar görünüyor, ancak Avrupa Meclisi, örneğin son zamanlarda Çin’de olumlu eğilimler olmasına rağmen, Çin’den çok daha iyi.
 • Mil – Genel olarak bu şirketin yalnızca özel ekipman ürettiği kabul edilir. Aslında şirket, özellikle orta ve düşük olmak üzere diğer fiyat segmentlerinde de yer alıyor. Makinelerin kalitesi çok yüksek, malzemeler en iyisi ve tasarımı çok havalı. İyi bir kompakt bulaşık makinesi arıyorsanız, Miele markası altında üretilen ürünlere dikkat edin.

Sitemizde bulaşık makinesi seçimi ile ilgili başka faydalı makaleler var. Bunları ilgili bölümde bulacaksınız.

En iyi 5 bulaşık makinesi

Hangi bulaşık makinesi daha iyidir, hangi şirket en iyi bulaşık makinesini yapar? Tüm imalatçı firmalar rekabetçi bir ortamda ve farklı pazar sektörlerinde faaliyet gösterdiği için bu soruyu cevaplamak çok zor. Öyle ya da böyle, uzmanlardan ve tüketici incelemelerinden gelen verilere dayanarak en iyi beş bulaşık makinesini içeren bir derecelendirme derledik. Değerlendirmemizin en iyi “bulaşık makinesini” seçmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Bosch SPV40E40RU. Almanya’dan gelen bu rahat, dar birim sıralamamızda birinci oldu. Bu model için yapılan testlerin bir sonucu olarak, uzmanların bir kat şişmiş çay içeren üç kirli bardağı seçmesi, ardından yıkama tabletlerini seçmesi (tüm testlerde aynı kaplar kullanıldı – Eonit 5’i 1 arada) ve testi yıkamaya başlaması gerekiyordu. Bu testle makine başkalarıyla daha iyi başa çıktı, ayrıca bulaşıkları ve tavaları taze ve yanmış yağlardan yıkamak daha iyi oldu.

Ayrıca Gürültü seviyesi ölçüldü – cihaz, üreticinin 48 dB söylemesine ve sonucun mükemmel olmasına rağmen maksimum 49 dB gösterdi. Kişisel duygulara göre, “bulaşık makinesi” çok sessiz çalışır (tek başına test edilmesine rağmen). Bosch SPV40E40RU kutusunun duvarlara ve kabin kapısına yapıştırılacağını hayal ederseniz, daha az gürültü olacaktır.

 • 44,8 x 55 x 81,5 cm bulaşık makinesinde 9 takım farklı tabak bulunur.
 • Yıkama programları en popüler olanıdır, bu arada kırılgan bulaşıkları yıkamak için bir program var.
 • Cihaz, su kalitesini değerlendirebilir ve ilgili bilgileri kontrol panelinde görüntüleyebilir.
 • Sızıntılara, çocuklara ve gecikmeli çalışmaya karşı koruma vardır.
 • Ayrıca çok düşük su tüketiminin, modelin ortalama fiyatının 25.000 ruble olduğunu da not ediyoruz.

Bilginize! Tüketiciler, en yüksek puan 100 olmasına rağmen bu modeli 99,6 olarak değerlendirdi. İncelemelerin büyük çoğunluğu olumlu.

Bosch SPV 40E 40RU

Hotspot / Ariston ELTF 11M121C EU Saygın bir üreticiden ultra sessiz tam boyutlu kompakt bulaşık makinesi. Tüketicileri test için bu modeli seçmeye teşvik ettik. 4 test yıkaması gerçekleştirdi. Önce bir çay tabağı olan kirli kaplar, sonra kuru muhallebi olan tabaklar, sonra yeni bir yağlı tabak ve yanmış yağlı tavalar ile tabaklar. Araba fincanları, tabakları ve tabakları tamamen yıkıyordu ama tavalarla ilgili bazı şikayetler vardı ve sonuç olarak dört katı çıktı. Eonit 5’i 1 arada bulaşık tabletleri kullandım.

Aynı zamanda tüketici, biberonları bulaşık makinesinin iyi yıkadığını iddia ediyor. Test mükemmel bir sonuç gösterdi, ancak tablet yıkamadaki kimya çocuk için yararlı olmayacak. Üretici, gürültü seviyesini ölçmenin 41 dB’de 43 dB gösterdiğini duyurdu.

 • 59,5 x 57 x 82 cm ölçülerindeki makine, 4-5 kişilik bir aile için fazlasıyla yeterli olan 14 set tabak tutar.
 • Mevcut 11 program vardır, ancak bunların çoğu 6’sını gerektirmiştir: Islatma, Nazik Yıkama, Hızlı Yıkama, Hızlı Yıkama, Cam Yıkama, Standart.
 • Cihaz, sıcak suyla temas etme yeteneğine sahiptir ve ayrıca su saflığı göstergelerini belirler.
 • Sızıntı koruması var.
 • Su tüketimi bu sınıftaki en düşükler arasındadır – bir tam yüklü lavabo başına sadece 9 litre. Modelin ortalama fiyatı 28.000 ruble.

Bu bulaşık makinesi, test sonuçlarına ve müşteri incelemelerine göre sıralamamızda ikinci sırayı aldı – 98,8 puan.

Hotspot Ariston ELTF 11M121C AB

Bosch SKS41E11RU. Tanınmış bir üreticiden kompakt ayaklı bulaşık makinesi için üçüncü sıraya layık görüldük. Önceki durumda olduğu gibi, test modeli tüketicilerin seçim yapmasına yardımcı oldu. Bardaklar, tabaklar ve araba plakalarıyla yaptığımız testler mükemmel gitti, ancak yağ yakan büyük kızartma tavası buna uymadı. Orta boy bir kızartma tavası iyice yıkandı (Eonit 5 in 1 kullanıldı).

Uzmanlar ana dezavantajı kaydetti – gürültü. Üreticinin 54 dB’lik beyanıyla, bulaşık makinesi her 60 dB’de bir çıkış yapar ve bulaşık makinesinde gürültü çıkarır. Avantajlar: yüksek kaliteli set, kompaktlık, yüksek kaliteli bulaşık yıkama, su tasarrufu.

 • 55,1 x 50 x 45 cm boyutlarındaki bu bulaşık makinesi 6 tam takım tabak alır.
 • 4 ana yıkama programı vardır – her şey basit ve basittir.
 • Cihaz, bulaşıklarla tank yüklemesini belirleyebilir ve 3’ü 1 arada araçları tanıyabilir.
 • Bulaşık makinesi sızdırmazdır.
 • Çok az su tüketir – sadece yaklaşık 7-7,5 litre. Modelin ortalama fiyatı 22.500 ruble.

Dikkat edin! Tüketiciler Bosch SKS41E11RU bulaşık makinesini 95,4 puanla derecelendirdi.

Bosch SKS41E11RU

Bosch SMS 53N12. Uzmanların oybirliğiyle verilen görüşüne göre, derecelendirmemizde dördüncü sırada yer alan tam boyutlu bağımsız bir bulaşık makinesi. Bu modele tüketiciler yardımcı oldu. 4 araçtan 2’si mükemmel dayandı ve ikisi başarılı oldu. Araç 1’de Eonit 5’i kullandı. Gürültü ölçümleri 46 dB gösterdi, üretici de aynı rakamı söyledi ve 24 saate varan başlatma gecikmesi de avantajları vurgulayabilir.

 • 60 x 60 x 84 cm boyutlarında, 13 takım tabak barındırır.
 • 5 yıkama programı vardır ancak en önemli ve en önemli programlar seçilir.
 • Çocuklara ve sızıntılara karşı tam koruma vardır.
 • Su tüketimi yaklaşık 10 litredir. Ortalama fiyat 58.000 ruble.

Tüketiciler BOSCH SMS 53N12 bulaşık makinesini 92.1 puanla derecelendirdi.

Bosch SMS 53N12

Miele G4960SCVi. Bulaşık makinesine tam entegre, sıralamamızda 5. sırada. Tüketicilerin bir model seçmesine yardımcı olun. Testler sonucunda makine muhallebi ve yağı tamamen temizledi, ancak şaşırtıcı bir şekilde çay tabağıyla kötü bir iş çıkardı.. Gürültü ölçümleri, üretici tarafından beyan edilen parametrelere tam uyum gösterdi – 46 dB. Arabanın birkaç avantajı vardır:

 • Yüksek kaliteli metaryeller
 • Karlılık üstündür ve bu hem su hem de elektrik için geçerlidir.
 • 14 takım kapları tutar.
 • Başlatma gecikmesi var – 24 saat.

Ana dezavantaj olarak, tüketiciler model fiyatının 70.000 ruble olan benzersizliği. 89.9 puan müşteri değerlendirmesi.

Miele G4960SCVi

Gördüğünüz gibi, derecelendirmemize tek bir Rus bulaşık makinesi dahil değil. Birincisi, Rusya’da çok az ev tipi bulaşık makinesi olması ve ikincisi, kurulumlarının kalitesi arzulanan çok şey yapıyor!

Sonuç olarak, “bulaşık makinesi” ni seçen firmanın bu soruya bir cevap bulmasının zor olduğunu not ediyoruz. Verilerimize göre, bulaşık makineleri bugün en iyisidir, Almanya’da Bosch markası altında üretilmiştir, bu test sonuçları ve tüketici incelemeleri ile onaylanmıştır. Bunu kesin olarak tanımlamaya çalıştık.