Bulaşık makinesini koymak ne zaman daha ucuzdur

Kullanın ev Aletleri Günün belirli saatlerinde elektrik faturanızda tasarruf etmenizi sağlayabilir. Nasıl olduğunu biliyor musun? Yeni saatlik elektrik oranı sayesinde. En iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı bilmeniz ve bilmeniz için size anahtarları söylüyoruz bulaşık makinesini koymak ne zaman daha ucuzdur devam ediyor.

Bulaşık makinesini koyarak nasıl tasarruf edilir

Saatlik elektrik ücretinden yararlanmak için öncelikle bir akıllı sayaçveya aynısı, dijital ve uzaktan yönetilen. Elinizde olup olmadığından emin değilseniz, elektrik şirketinize danışın, ancak tüm evlerin birkaç yıl içinde buna sahip olacağını bilmelisiniz.

İle saat başına ışık oranıFiyat toptan elektrik piyasası tarafından belirlenir, yani her zaman var olan talebe göre belirlenir. Gün içinde talep çok daha yüksek olduğu için, fiyat belirli zaman aralıklarında yükselir, sabahın erken saatleri gibi bazılarında düşer. Burada danışabilirsiniz gerçek zamanlı elektrik fiyatı.

Bu nedenle, faturanızda görünen miktar, o aydaki toplam tüketiminize göre değil, her saatteki tüketiminize göre hesaplanır. Hesaplama aşağıdaki gibidir:

  • 1 saatte kullandığınız ışık miktarı x O saatteki elektrik fiyatı.
  • Son olarak ayın tüm saatlerinin fiyatı eklenir.

Bulaşık ve çamaşır makinenizi programlayın

Cihazlarınızı programlayarak keşfedin ve kaydedin.

Bu oran sayesinde bilin bulaşık makinesini koymak ne zaman daha ucuzdur sizi faturadan kurtarabilir. Fiyat sürekli değişse de, genel bir kural olarak elektrik maliyetlerinin daha az olduğu zaman dilimi sabah 2 ile 6 arası. Bu saatlerden nasıl yararlanılır? Yataktan kalkmayacağını bilsek de kendine biraz kızarmış yumurta yap, Evet yapabilirsin bulaşık makinenizi programlayın ve senin çamaşır makinen böylece gidiyorlar sen uyurken. Tasarruf etmenin yanı sıra, bu, tam kalktığınızda giysilerinizi veya bulaşıklarınızı hazırlamanıza olanak tanır. Bu, örneğin bir çamaşır koymak zorunda kalırsanız çok kullanışlıdır, çünkü temizlendikten sonra çamaşırların çamaşır makinesinde saatlerce ıslak kalması iyi değildir.

Çamaşır makinenizi ve bulaşık makinenizi nasıl programlayabilirsiniz? Bazı modellerde, tek yapmanız gereken bir tuşa basmaktır, ancak bunu her zaman kullanım kılavuzunda kontrol edebilirsiniz. Her zaman elinizin altında olmasını tavsiye ederiz Bosch cihazlarınızı buraya kaydedin.

Ayrıca, bizimkilerden birine sahipseniz kurutma fonksiyonlu çamaşır makineleriYıka & Kurut 60 dak programını seçerek tek seferde yıkayın ve kurutun 1 kg’a kadar çamaşır. Ve seni endişelendiren gürültüse, bunu unutma bulaşık makinemiz ve çamaşır makineleri O kadar sessizler ki, onları fark etmeyeceksiniz bile.

Yazar hakkında

'src =