Bulaşık makinesini koyarken yaptığınız hatalar

Cihazlarınız, görevleri sizin için yapmaktan sorumludur, ancak onları başlatmak söz konusu olduğunda her şey gitmez. Örneğin, cihazınızdaki başlat düğmesine basmadan önce bulaşık makinesi Performansından en iyi şekilde yararlanmak ve ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz birçok şey var. Daha doğrusu, yapmayı bırakabileceğiniz birçok şey var. İşte bazıları Kötü alışkanlıklar her zaman sahip olabileceğin. Ama değiştirmek için asla çok geç değildir!

Bosch bulaşık makinesi

Bulaşık makinesi daha ucuzdur

  • El yıkamak Daha derine inmeden önce, bulaşıklarınızı hala elde yıkıyorsanız, açıklığa kavuşturmak gerekir. suyu boşa harcıyorsun. Yani, harcadığın elle yıkamak 30 litre * bir bulaşık makinesi döngüsünden daha fazla.
  • Önce lavaboya gidin: Girilmemeleri gerektiği doğrudur kalıntılar Bulaşık makinesinde yiyecek var, ancak bu bulaşıkları koymadan önce musluk altında temizlemek için zaman ve su harcamanız gerektiği anlamına gelmez. Tabaktan atılan atıkları çöpe attığınız sürece yeterlidir.

Bulaşık makinesinin doldurulması

  • Yükünü doldurmayın bulaşık makinesi… ya da çok doldur: İlk durumda, diğer bulaşıklar ve çatal bıçak takımlarının bu yıkamadan yararlanmak için hala yer olacağından su ve enerji israf etmiş olursunuz. İkinci durumda, bazı şeyleri diğerlerinin üzerine bindirdiğinizi kastediyoruz. Bir tabak bir kaseyi örttüğünde, bunların tamamen temizlenmeyeceğini unutmayın. Bu yüzden suyun ve deterjanın her köşeye ulaştığından emin olun.
  • Bulaşıkları yanlış yerleştirmek: Unutmayın ki kaplar plastik Direnişten olabildiğince uzağa üst bölgeye gitmeleri gerekiyor. Bu durumuda büyük kaplarsu musluğunu engellememeleri için bunları alt tepsinin yanlarına veya altına yerleştirin. Ayrıca, Gözlük serpme şişleri üzerinde. Aksi takdirde çip yapabilirler.

Yavru durumundabenertos, onları sepete şu şekilde yerleştirmelisin: bıçaklar kolu yukarıdayken Çatallar kolu aşağıdayken ve kaşıklar çatal bıçak takımının geri kalanını örtmemesi için bazıları yukarı ve diğerleri aşağı doğru. Ve çok önemli: paslanmaz çelik çatal bıçak takımını ve ödeme. Ek olarak, kurutma işlemi başlamadan önce ikincisinin bulaşık makinesinden çıkarılması gerekecektir.

  • Ahşap eşyaları koyun: Sonuçlar ciddi olmasa da, cihazın içinde oluşan nem ve ısı bulaşık makinesi ahşabın şişmesine ve çatlamasına neden olabilirler.

Bulaşık makinesinde tava yıkama

  • … Ama tavaları koymayın: Yıllar önce, tavanın yapıldığı malzemeye bağlı olarak her zaman mümkün değildi, ama bugün çoğu izin veriyor. Üretici genellikle bunu kızartma tavasının tabanında gösterir. Bu durumda, tavaları fırına koymayı unutmayın. alt tepsi.
  • Hayır doğru deterjanı kullanın: Bulaşıkları temizlemek ve dezenfekte etmek için basit sabun ve sıcak su yeterlidir. Bu nedenle çamaşır suyu, triklosan veya diğer antiseptikler içeren ürünlerden kaçının agresif Bu, ilaca dirençli bakteriler üreterek sağlığınızı doğrudan etkiler. Ayrıca deterjan pudralı Kanalları tıkayıp kalıntı bırakabileceği için sıvıdan daha iyidir.

Deterjan tableti

  • Deterjan tabletini bölmesine koymayın: Bazı insanlar deterjanın bulaşık makinesine gevşek bir şekilde yerleştirilebileceğine inanır, ancak bu ön yıkama aşamasında çözülür. Doğru olan, hapı bölmeye koymaktır, böylece tam o anda serbest bırakılır.

Artık bulaşık makinenizi doğru şekilde yerleştirebilirsiniz!

* SMS88TI26E için, soğuk su ve düşük tüketim modlarının kullanıldığı 280 normal yıkama döngüsüne dayanan tahmini su tüketimi. Su fiyatı: 1,73 € / m3.

Yazar hakkında

'src =