Bulaşık makinesini kışa hazırlayın

Bulaşık makinesini kışa hazırlayınBulaşık makinesi sadece 24 saat ısıtılan bir evde veya apartman dairesinde kullanılmaz. Daha sıcak aylarda, bir “Ev Yardımcısı” normalde bir yaz mutfağında veya yazlık evde sezon sonuna kadar çalışabilir. Bulaşık makinenizi kışa hazırladıktan sonra, önümüzdeki sezon için iyi çalışmasını bekleyebilirsiniz, ancak nasıl düzgün bir şekilde kuracağınızı bilmeniz gerekir. Bu konuyu olabildiğince ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

Hiçbir şey yapmazsam?

Bulaşık makinesi sisteminde her zaman normal olan bir miktar artık su vardır. Cihazı sıcak mevsimde çalıştırırken, bunu görmezden gelebilirsiniz, cihazı kış için saklamayı planlıyorsanız başka bir şey. Burada sistematik bir şekilde hareket etmeniz ve her şeyden önce sistemden suyu çıkarmanız gerekir. Bazı insanlar soruyor: Cihazın içinde çok az su olduğu için suyu neden çıkarıyorsunuz, peki, kışın donacak ve baharda eriyecek, özel olan nedir?

Küçük bir buz parçası bile bulaşık makinesi detaylandırması için büyük bir risk taşır.

Aslında, plastik tuz tankındaki donmuş su kabı basitçe ezecektir. Aynısı ağızlıklar ve çöp süzme kabı için de geçerli olacaktır. Sonuç olarak, ilkbaharda çalışan bir “ev asistanı” yerine, ciddi onarımlar gerektiren arızalı bir ünite alacaksınız. Cihazın ülkede sıfırın altındaki sıcaklıklarda çökmesini önlemek için, en azından içindeki suyu çıkarmalısınız. ama hepsi bu kadar değil. Durumun aşınmaması ve diğer sorunların ortaya çıkmaması için, kesinlikle anlatacağımız bir dizi hazırlık önlemi almanız gerekir.

Su nasıl çıkarılır?

Her şeyden önce, suyu bulaşık makinesinden nasıl tahliye edeceğinizi bilmeniz gerekir. Bu basit bir konudur, ancak cihazı su kaynağından, kanalizasyondan ve elektrikten ayırmanız gerekecektir.

 1. Öncelikle makinenin kapısını açınız ve sepet ve tepsilerin yıkama bölmesini boşaltınız.Bulaşık makinesinin sökülmesi
 2. Ardından, çöp filtresini çıkarın ve tuz haznesinin kapağını çıkarın.
 3. Bulaşık makinesinin sağ tarafına yakın yere biraz paçavra sürün.
 4. Makineyi sağ duvara yan yatırın ve suyun akmasına izin verin.
 5. Bu nedenle, suyun çoğunu çıkardıktan sonra, makineyi dikey konuma getirmek ve ardından tuz havuzunu PMM için tuzla doldurmak gerekir.
 6. Çöp filtresini değiştirin ve mantarı tuz kabında döndürün.
 7. Tahliye ve giriş hortumlarını ayırıyoruz, ardından PMM’yi biraz sola doğru eğiyoruz. Giriş vanası girişinden ve sirkülasyon ünitesinden daha fazla su tahliye edilmelidir.

Artık makinede su kalmadı. Ekipmanı soğuk havalarda saklayabilirsiniz. Ona özel bir şey olmayacak.

Ne yapılmalı?

Kışın saklamak üzere bir bulaşık makinesi hazırlarken, kendimizi suyu boşaltmakla sınırlayabilir miyiz? Aslında suyu boşaltmak, bulaşık makinenizi kışa hazırlamanın aşamalarından biridir ve gerisini yapmazsanız makineyi kaybedebilirsiniz. Bunlar ne tür aşamalar?

 1. Cihazı saklamadan önce özel bir ürünle temizleyin. bu nasıl yapılır? İyi bulaşık deterjanı alın, toz kabına dökülür, ardından sıcak suda uzun yıkama modu etkinleştirilir.
 2. Makinenin iç temizliğinden sonra suyu yukarıda anlatıldığı gibi boşaltabilirsiniz.
 3. Bundan sonra çamaşır odasını ve sepetleri temiz bir bezle iyice silmeniz gerekir.
 4. Son olarak kapıyı aralık bırakarak saklamak yerine cihazı çıkarıyoruz.

Makineyi kuru ve temiz bir yerde saklayın, böylece kasa neme ve kire maruz kalmaz.. Cihazın folyoya sarılmasına veya bir kutu içinde paketlenmesine gerek yoktur.

Bu nedenle cihazı kışa hazırlamayı ihmal etmek hiçbir şekilde imkansız değildir. Arabayı gerçekten kaybedebilirsiniz ve gelecek yaz sezonunda yenisini almanız gerekir. Bir dizi basit eylemi yapmak için çok tembel olmayın ve birkaç ay sonra kusursuz ‘ev asistanı’ işinin tadını çıkarabilirsiniz. iyi şanslar