Bulaşık makinesinden gelen gürültü seviyesi

PMM gürültü seviyesiBirçok ev hanımı, bulaşık makinelerinin sessizce çalıştığından ve içeride ses çıkaracak hiçbir şeyleri olmadığından emindir. Dönen silindire ve merkezkaç kuvvetine sahip, gövdenin duvarlarına baskı yapan, salınımlı otomatik bir çamaşır makinesi olsun. Aslında, bir çamaşır makinesi gürültü açısından ev aletleri arasında rekor kıran bir makinedir, ancak bulaşık makinesi fazla ileri gitmemiştir. Ortalama olarak, bir çamaşır makinesinden çok daha sessiz çalışır, ancak bir bulaşık makinesinin gürültü seviyesi bile, çoğu sizi sinirlendirecek kadar bulabilir.

Bugün bir bulaşık makinesinin gürültü yapma yeteneğine özel önem vermeye karar verdik. Mağazadaki masada olduğu anda, kullanıcı tarafından cihazın gürültü seviyesini belirlemeye odaklanacağız. Ayrıca piyasadaki en sessiz arabaları da inceleyeceğiz. Kaçırma.

Bulaşık makinesinin sesini belirliyoruz

Bugün bize gönderilen ana soru: Düşük gürültülü bir bulaşık makinesi nasıl seçilir? Aslında bir ev aletleri mağazasına geldiğimizde ve bulaşık makinesi seçtiğimizde her türlü bağlantıdan ayrı modellerle uğraşıyoruz. Hangi modelin en çok gürültü yaptığını ve hangisinin en az olduğunu nasıl anlarız çünkü onları duyamıyoruz?

Bulaşık makinesinin teknik pasaportunda verilen verilere güvenmekten başka seçeneğimiz yok. Bu belgede, bulaşık makinesinin yaydığı gürültü seviyesi desibel (dB) cinsinden belirtilmiştir. Ancak ortalama bir insan için bu anlamlarda gezinmek çok zordur. Örneğin, pasaport, cihazın 50 dB ürettiğini söylüyorsa, bu ne anlama geliyor, bu ne tür bir gürültü?

Uzmanlar, gürültü seviyelerini tanıdık seslerle karşılaştırmayı tavsiye ediyor. Gezinmek daha kolay. İşte bazı örnekler.

 1. Ağaç yapraklarının hışırtısı, hafif bir ses olan 10 desibelden fazla değildir.
 2. Fısıltılar – 20 dB’den fazla değil, yumuşak ses.
 3. Sessiz konuşma – yaklaşık 35 dB, hafif gürültü.
 4. Sessiz konuşma – yaklaşık 45dB, ortalama gürültü.
 5. Yüksek sesle konuşma – 60-70 dB, ses seviyesi ortalamanın üzerinde.
 6. Yoğun trafikli trafik – 85 dB, yüksek gürültü.
 7. Çığlık – 90 dB’de yüksek ses.
 8. Pratik egzersiz (2 metre mesafe) – 140 dB’de, çok yüksek ses.

Pasaportta kayıtlı göstergeleri bulaşık makinesiyle tanıdık seslerin göstergeleriyle karşılaştırın; sinir bozucu cihazların nasıl çalıştığını anlayacaksınız.

Gürültü yoğunluğu

Bir bulaşık makinesi için gürültü standarttır 60 dB’den fazla değildir, ancak bu standartların bugün modası geçmiş olduğunu görüyoruz. Birçok modern model 50 dB’den fazlasını vermez, ancak 45-40 dB seviyesinde gürültülü arabaları aramak daha iyidir. Bu modeller var mı? Evet, istediğiniz kadar ve şimdi kendiniz göreceksiniz.

En sessiz arabalara genel bakış

Şimdi, diğer şeylerin yanı sıra iyi özelliklere sahip daha sessiz bulaşık makinelerini listeleyelim. Ve en önemlisi, bulaşıkları her zaman iyi yıkarlar. Büyük ölçüde reklam sayesinde, insanlar Siemens bulaşık makinelerinin en sessiz olduğu klişesine sahip. Aslında durum bu değil. Bulaşık makinesinin markası ile gürültüsünü yargılayamazsınız, belirli modellere bakmanız gerekir.

 1. AEG FSR 93800 P, 13 set tabak alabilen birinci sınıf, tam boy bir bulaşık makinesidir. Gürültü seviyesi 39 dB’dir. Model, etkileyici bir yıkama programları setine ve Ekstra Temizleme, Zamanlayıcı Tasarrufu, Ekstra Kuru gibi ek özel modlara sahiptir.
 2. Electrolux ESL 97845 RA, 13 set plaka tutan tamamen kompakt, standart bir makinedir. İyi ses yalıtımı nedeniyle, cihaz 39 dB’den fazla üretmez. Özellikle şu fonksiyonları dikkate alıyoruz: otomatik kapanma, zaman yöneticisi, ek kurutma, yük sensörü.
 3. Smeg STA6539L3, tamamen entegre bir orta sınıf bulaşık makinesidir. 13 set çanak tutar ve çalışma sırasında yaklaşık 39 dB ses çıkarır. “Yerdeki kiriş” göstergesi, iş sonunda otomatik kapı açma sistemi ve su sertliğinin otomatik sabitlenmesi ile vurgulanır.
 4. Neff S515M60X0R – 14 yer için kompakt, tam boyutlu cihaz. Gürültü seviyesi 39 dB’dir. Önemli Noktalar: Yoğun Bölge, Vario Speed, Hygiene Plus.
  Gürültü seviyesi
 5. Miele G 6891 SCVi K2O, birinci sınıf bir kompakt Alman bulaşık makinesidir. Sepetlerinde 14 takım tabak var. Düşük kaynak tüketimi ve 41 dB gürültü seviyesi ile karakterizedir. Makine kapısı bir vuruşla açılır.
 6. Gorenje + GDV664X – 13 yer için tam entegre bulaşık makinesi. Sifonlu ısıtma elemanına, 11 yıkama programına ve yarım yük moduna sahiptir. Fonksiyonlar vardır: yıkama süresi, uzun kurutma, Sessiz + sessiz çalışma. Gürültü seviyesi 42 dB.
 7. Bosch Serie 6 SPS66XW11R, 10 yer ayarı ile dar, bağımsız bir bulaşık makinesidir. Gürültü açısından, incelememizden “yüz yüze” kaybolsa da, 43dB’de bip sesi çıkardığı için, yine de iyi bir sonuç, çünkü bağımsız bir teknolojiden bahsediyoruz ve daha da dar. Stil Özellikleri: Gece Yıkama Modu, Hygiene Plus ve Vario Speed ​​işlevleri.

Gördüğünüz gibi, sessiz ankastre bulaşık makineleri nadir değildir. İncelememize, bugün Rusya pazarında satılan sessiz modellerin sadece küçük bir kısmını dahil ettik. Kombinasyonu dikkatlice inceleyin ve makalede özetlediğimiz ilke ve kurallara göre bir karar verin. İyi bir alışverişin var mı?