Bulaşık makinesindeki suyu kapatmam gerekir mi

Bulaşık makinesindeki suyu kapatmam gerekir miUzmanların önerilerini dikkatlice okursanız, hepsinin bulaşık makinesi tamamlandıktan sonra oybirliğiyle suyu kapatmayı önerdiğinden emin olabilirsiniz. Ancak vatandaşların çoğunun bu tavsiyeyi ihmal etmesi ve bu tür ihmalin olası sonuçlarını kendilerinin hayal etmemesi şaşırtıcı değildir. Öyleyse neden hala bulaşık makinesindeki su kaynağını kapatmanız gerekiyor?

Musluğu kapatmak neden gerekiyor?

Çamaşır makineleri için herhangi bir kullanım kılavuzunda, yıkama sonrası suyun kapatılması gerektiği söylenir. Mesele şu ki, suyun doğrudan geçtiği ve çıktığı çıkış vanası, çalışma sırasında basınca maruz kalıyor. Basınç, yüktür, ancak parça sürekli, sorunsuz çalışma için tasarlanmamıştır. Valf kaybolursa, bir sorun oluşur.

  1. Kilit yayı, zarın esnekliğini etkileyecek şekilde büyük ölçüde zayıflayacaktır.PMM valfinin kırılması nedeniyle su baskını

Kilit yayı, tüpteki basınç seviyesini ölçen ve değişikliklere yanıt veren bir cihazdır. Kural olarak, günün bu saatindeki baskı özellikle yüksek olduğu için kazalar geceleri meydana gelir. Beklenmedik bir gece sel kötü bir olaydır, bu yüzden en azından yatmadan önce gösteriyi durdurmaya çalışın.

  1. Valf contası, er ya da geç gevşeyeceği ve ayrışacağı için sürekli olarak gerilecektir. O zaman sel önlenemez.

Uyarı! Kesintisiz elektrik kesintilerinde, vana garanti süresi sona ermeden önce bile arızalanabilir. Ancak yine de hiç kimse onarım masrafını müşteriye iade etmeyecektir, çünkü üretici su temini sırasında meydana gelen vana hasarından sorumlu değildir.

Sorun, küçük ölçekli dairelerde neredeyse tüm ev aletlerinin ve kulaklıkların birbirine “takılması” gerçeğiyle karmaşıklaşıyor. Mobilyaları hareket ettirmeden ve her seferinde üniteyi yerinden çekmeden (doğru zamanda ve zamanda pahalıdır) vince ulaşmak her zaman mümkün değildir. Bu tür zorluklardan kaçınmak için, muslukları ve kabloları yakın bir mesafede tutmak daha iyidir. Kimse onları görünmeye zorlamıyor, ancak makineyi bağlantılardan uzağa yerleştirmek oldukça mümkün, böylece gerekli elemanlar gözü rahatsız etmiyor, aynı zamanda kolayca erişilebilir.

Her durumda, şanssız yapamazsınız. Bunun bir örneği, vanaların suyu kapatmadan on yıldır çalıştığı zaman, bunlar yaygın ve gerçekten de doğrudur. Tüm güvenlik önlemlerine rağmen kaza geçiren insanların hikayeleri de öyle. Bununla birlikte, çalıştırma ipuçlarını takip etmek zor değildir, bu durumda en azından her şeyi doğru yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

Su tembellik ile tıkanmışsa

Modern yaşam ritminde, su kaynağını günde birkaç kez açıp kapatmak gerçekten stresli olabilir. “Tembel insanlar” için özel bir ürün sağlanır – Aquastop sızıntı koruma sistemi.

Önemli! Sistem sadece bulaşık makinesinin kendisini değil aynı zamanda su besleme hortumunu da korumalıdır.

Koruma mekanizması, su kaynağından basınç alan yerleşik veya ayrıca satın alınan özel bir hortumdur. Bu arada Aquastop hortumu, geleneksel bir hortumun dayanabileceğinin 7 katından fazla basınca dayanır.. Borunun içinde, sızıntılara sert tepki veren ve bir arıza durumunda su kaynağını anında kapatan özel bir solenoid valf vardır.Aquastop bulaşık makineleri için hortum

Sistem, yıkama modunda bile çalıştığı için iyidir, bu nedenle beslemeyi acilen kesmeye gerek yoktur; Aquastop bunu kendi başına yapacak.

Koruma sistemi ayrıca MRP’nin derinliklerine yerleştirilmiş özel bir palet içerir. Aynı zamanda bir su seviye sensörü ile donatılmıştır. Tankta çok fazla sıvı biriktiğinde, sistem etkinleştirilir ve su kaynağı askıya alınır.

Uyarı! Deterjanlarla aşırıya kaçmamaya çalışın. Tavadaki sensör sadece suyu algılamakla kalmaz, aynı zamanda köpüğe de tepki verir, bu nedenle büyük bir kısmı durursa makine çalışmayı durdurur.

Aquastop’a katılarak suyu kapatmam gerekir mi? Programın koruma fonksiyonları daha etkili olacağından arzu edilir.