Bulaşık makinesinde ses nasıl kapatılır

PMM'de sesi kapat“Ev yardımcıları” hakkında bir değerlendirme yapmayı başaran birçok bulaşık makinesi sahibi, cihazlarının hoş olmayan bir bip sesi çıkardığından şikayet ediyor. Birisi buna katlanmayı kabul ediyor. Eh, bazı kullanıcılar (geceleri bulaşık yıkayanlar) sinir bozucu melodileri bırakmayı hayal eder, ancak bunu nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Bu yazıda, çeşitli bulaşık makinesi markalarının akustik sinyalinin nasıl devre dışı bırakılacağını tartışacağız. Bizimle kal

Bush gezisi

En yaygın soru, Bosch bulaşık makinelerinin sessizliğidir. Nedeni basit, Bosch makineleri çok popüler, ancak diğer markaların ekipman sahipleri bu sorunu umursamıyor, ancak daha sonra dikkat ediyor. Pek çok Bosch bulaşık makinesi modelinde ses küçültülebilir veya tamamen kapatılabilir ve şu şekilde yapılır.

 1. İlk önce sağdaki kontrol panelinde ikinci tuşu basılı tutmanız gerekir.
 2. Bu düğmeyi bırakmadan bulaşık makinesini açın.
 3. Basmalı düğme yanıp sönmeli, bu an için bekleyin.
 4. Skor tahtasında 1, 2 veya 3 sayısı yanmalıdır, bunlardan biri yüksek sinyali, ikisi sessiz sinyali ve üçü (veya sıfır) sessiz olduğunu gösterir.

Baştan kurtardığımız düğmeye tekrar basılarak gerekli değer ayarlanır.

Hepsi bilim bu. Sesi kaldırmanın yolu farklı cihazlara göre değişebilir. Herhangi bir şey yapmadan önce talimatlara bir göz atın. Bu en doğru olanıdır. Basılı talimatlar korunmadıysa, elektronik versiyonu web’de bulun.

Electrolux teknolojisinin kapatılması

Bosch sadece sesi kapatabileceğiniz bulaşık makineleri yapmaz. Birçok Electrolux Ev Yardımı modelinde ses de devre dışı bırakılır, ancak tamamen farklı bir şekilde yapılır. Öncelikle Electrolux bulaşık makinesini açmanız gerekir. Şimdi ayarlar modunu etkinleştirmeniz gerekiyor. bu nasıl yapılır?PMM kurulu

 1. Ekrana dikkat edin. P1 simgesi burada görüntüleniyorsa, cihaz zaten Ayarlar modundadır ve değilse, gücü açılmalıdır.
 2. Ekranda P1 görünene kadar ‘Sıfırla’ düğmesini basılı tutun.
 3. P1 görünmezse, cihazı kapatın, ardından tekrar açın ve “Sıfırla” düğmesini basılı tutun.

Electrolux daktiloda ayarlar modunu etkinleştirdikten sonra, melodiyi devre dışı bırakmaya devam edebilirsiniz. Aynı zamanda, kontrol panelindeki iki düğmeyi basılı tutun: biri yıldızla gösterilir, ikincisi içinde P harfi olan bir ev. Aynı anda yanıp sönmeye başlamak için üç göstergeyi beklemeniz gerekir: basılan düğmelerin üzerinde iki gösterge ve kadranlı düğmenin üzerinde bir gösterge. Tutulan düğmeleri bırakın, ardından yıldızlı düğmeye dokunun. Ekrana bakıyoruz. Orada 16 görünürse, ses açılır ve 06 kapalıysa.

16 veya 06 numarasına geçmek için yıldız düğmesine basın. Ayarı onaylamak için bulaşık makinesini kapatın. Tekrar taktıktan sonra, genellikle yıkama sonunda çalan son melodi kaybolur.

Diğer ekipmanlarla bağlantıyı kesiyoruz

Diğer bazı bulaşık makinelerinde ses de devre dışı bırakılabilir. Tamamen çıkarmak her zaman mümkün değildir, ancak daha sessiz yapsanız bile, bu aslında sorun değil. Örneğin Hansa Zim 415H bulaşık makinesinde ses tamamen ortadan kaldırılmamakta ancak daha sessiz hale getirilebilmektedir. Bu şu şekilde yapılır:

 • Bulaşık makinesini açın;
 • Açma / kapama düğmesinin solunda bulunan 1 ve 2 düğmelerine aynı anda basın;
 • Keskin bir temizlik için cihazı bekliyoruz ve tüm göstergeler yanıp sönüyor;
 • Bu olur olmaz, cihazı kapatmanız gerekir;
 • Yeniden başlattıktan sonra cihaz daha sessiz görünecektir.

Ses, birçok AEG, Kuppersberg, Kandy ve diğer modellerde de kapatılabilir. Ev Asistanınızın sesleri de ortadan kaldırabildiğinden emin olmak için talimatlara bakın.

Bu nedenle, bulaşık makinesinin sesini nasıl kapatacağınızı öğrenmek istiyorsanız, öncelikle bu teknolojinin talimatlarına bakın. Talimat yoksa veya anlayamıyorsanız, belirli örnekler verdiğimiz makalemizi okuyun. iyi şanslar