Bulaşık Makinesi Tuzu Neden Bu Kadar Önemlidir?

O bulaşık makinesi en sık kullandığımız cihazlardan biridir. İyi durumda tutmak ve ömrünü uzatmak için temiz tutmak ve düzenli olarak parlatıcı ve tuz eklemek önemlidir. Bulaşık makinesine nasıl ve ne zaman tuz ekleyeceğinizi öğrenin.

Bulaşık makinenizi nasıl iyi durumda tutacağınızı üç adımda açıklıyoruz.

Parlatıcı ekleyin

O parlatıcı Bulaşıkların parlamasını ve bulaşık makinesinde kurutma işleminin en iyi şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak gerekir. Ve bu bu ürün su molekülünü kırar böylece damlalar sabitlenmez ve kuruduktan sonra cam eşyalar üzerinde iz kalmaz. Bilmek ne zaman daha fazla parlatıcı eklenmeli bulaşık makinenize çok basit. Bosch bulaşık makineniz, kontrol panelindeki ilgili ışığı yakarak veya ön ekranda bir mesaj görüntüleyerek sizi uyaracaktır.

önemli-parlatıcı-bulaşık makinesi

Bulaşık makinesi tuzunun önemi

Tuz parlatıcıdan bile daha önemlidir. Ve o sorumlu bulaşık makinesinin kullandığı suyu yumuşatın, kireç seviyelerine karşı koyar. Tuz, özellikle bulaşık makinenizin kullanım ömrünü uzatmaya yardımcı olur. su çok zor. Ve kireç bulaşık makinesinin içine gömülebilir mi? ayrıca bulaşıklarda beyaz lekelerin görünümünü oluşturur. Bununla birlikte, suyun sertliğinin 1,2 mmol / l’yi geçmediği bir bölgede yaşıyorsanız, bulaşık makinenizin tuza ihtiyacı olmayacaktır. Yine de en yaygın olanı değildir.

Adım adım tuz ekleyin

  1. Tuz al. Özel bulaşık makinesi tuzu kullanmanız çok önemlidir. Deniz veya kaba gibi diğer tuzlar beklenen etkileri yaratmayabilir.
  2. Doğru an. Bulaşık makinenize tuz eklemeniz tavsiye edilir. başlamadan önceçünkü bu şekilde su, tankın dışında kalabilecek tuz kalıntılarını ortadan kaldıracaktır. Aksi takdirde biriken tuz, birkaç gün sonra korozyona neden olabilir.
  3. Depozitoyu bulun. Tuz haznesi genellikle bulaşık makinesinin tabanında bulunur. Daha kolay bulmak için iç tepsiyi çıkarın.
  4. İlk zamanlar. Depozito belirlendikten sonra, kapağı sökün aynı. Bulaşık makinesini ilk kez çalıştırıyorsanız, önce depoyu suyla doldurun.
  5. Tankı tuzla doldurun. Bulaşık makinesiyle birlikte gelen huniyi kullanarak hazneyi tuzla doldurun. Depodaki suyun siz bunu yaparken taşması yaygındır. Merak etmeyin, bu normal.
  6. Bulaşık makinesini programlayın. Bulaşık makinenizin tankının tuzla dolu olduğunu gördüğünüzde kapağı kapatın ve ihtiyacınıza en uygun programı seçin. Bulaşık makinesini koymanız gerekmiyorsa, küvette kalmış olabilecek tuzu temizlemek için bir ön yıkama programı programlamanızı öneririz.

Su sertliğini ayarlayın

Artık bulaşık makinenizin tankında tuz var, yalnızca su sertlik değerini ayarlayın. Bu, yaşadığınız bölgeye bağlı olacaktır çünkü İspanya’da suyun sertliği eyalete göre çok değişmektedir. Örneğin, Ávila ve Segovia illeri en yumuşak sulara sahipken, Palma de Mallorca ve Toledo 200 mg / l’den fazla içerir ve çok sert sular olarak kabul edilir. Bu adımı yalnızca bulaşık makinenizi ilk açtığınızda ve bağladığınızda izlemeniz gerekir.

Bölgenizdeki suyun sertlik derecesini bilmek için şunları yapabilirsiniz: yerel su tedarik şirketine veya bizim Resmi hizmet. Verilere sahip olduğunuzda, bulaşık makinenizin kullanım kılavuzunda bulacağınız buna benzer bir tabloyu ve değeri ayarlama yolunu dikkate alarak değeri seçin.

Artık bulaşık makinenize tuz koymanın neden bu kadar önemli olduğunu bildiğinize göre, şu adımları izleyin: cihazınızın ömrünü uzatın. Bulaşık makineniz hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, kullanım kılavuzunu ücretsiz olarak kaydettirerek indirebilirsiniz. buraya. Bulaşık makinenizdeki tuzla ilgili hala sorularınız varsa veya başka sorularınız varsa, bize bir yorum bırakabilir veya 976 305 713 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

Yazar hakkında

'src =