Bulaşık makinesi temizleyicisini nasıl kullanacağınızı zaten biliyor musunuz? Şüphesiz!

Bir giysiyi çıkardığımızda hissettiğimiz hoş his, ev aletlerinden bahsettiğimizde tekrarlanıyor. Hepimiz ilk günkü gibi olmalarını seviyoruzsadece dış görünüşünde değil, aynı zamanda verimli bir şekilde çalışan mümkün olduğu kadar uzun süre.

Onu almak için, onlara iyi bakmalı ve onları temizlemelisinözellikle temizlik görevlerinde bize yardımcı olmaya kendini adamış olanlar, örneğin bulaşık makinesi.

Sana zaten verdik düzgün temizlemek için ipuçlarıve bu sefer size bu görevde temel bir aracın nasıl kullanılacağını göstereceğiz: bulaşık deterjanı.

Ürün bulaşık makinesini temizlemek için nasıl kullanılır

Kullanmanızı öneririz bizim temizleme sıvımız düzenli temizlik için, çünkü yemek artıkları, yağ ve kirecin giderilmesini sağlar cihazınızın içinde biriktirilmiş. Ayrıca kullanımı kötü kokulardan kaçının.

İdeal olan onu kullanmaktır iki veya üç ayda bir, evinizde bulaşık makinesini ne sıklıkla kullandığınıza bağlı olarak. Bunu yapmadan önce, birlikte verilen talimatlara bir göz atın, bunları etiketi çıkarırken bulacaksınız.

Birkaç basit adımla nasıl kullanılacağını açıklayalım:

1- Yapmanız gereken ilk şey bulaşık makinesini tamamen boşaltın ve dağıtıcıda deterjan kalıntısı olmadığından emin olun. Varsa iyice temizleyin.

2- Daha sonra, bulaşık makinenizin içinde, kapının iç kenarları gibi daha az erişilebilen alanları temizlemek için biraz sıvı kullanın. Bunu yapmak için şişenin kapağını açın, üstteki yapışkan koruyucuya dokunmadanve temiz bir beze az miktarda koyun.

3- Şişeyi tekrar kapatın, yapışkan koruyucuyu kapaktan çıkarın ve baş aşağı gelecek şekilde çatal-bıçak sepetine yerleştirin. Bulaşık makinenizde sepet yoksa, şişeyi baş aşağı olarak alt rafın çubuklarına yerleştirin.

4- Ardından bir program seçin, en az 65ºC ve devam ettirin.

5- İşte bu! Bulaşık makinenizi açıp temizlik sıvısı şişesini çıkarabilirsiniz. İçeride tüm kir ve kireç izlerinin kaybolduğunu göreceksiniz.

Gördüğünüz gibi, bu basit bir görev, bu videoda tüm süreci görebilirsiniz:

Bu ipuçları sayesinde, bulaşık makineniz içi ve dışı temiz olacakve serbest bırakıldığında sahip olduğunuz hoş duygunun daha uzun bir süre tadını çıkaracaksınız. # Cihazlarınızın ömrünü uzatmak için Bosch ile hesap yapın.

Yazar hakkında

'src =