Bulaşık makinesi nişinin boyutu 45 ve 60 cm

PMM için bir nişGünümüzde birçok insan bağımsız bulaşık makinesi satın almıyor çünkü modern iç kompozisyonlara çok iyi uyuyorlar. Bahis, özel nişlere gizlenebilmelerinin basit bir nedeni olarak tamamen gömülü, kısmen kompakt ve kompakt modeller üzerinedir. Gizleyebilirsiniz, ancak bunu yapmak için, bulaşık makinesinin altındaki bir nişin boyutunu tam olarak bilmeniz gerekir. Bugün hakkında konuşacağımız ciltler hakkında.

Niş ne olabilir?

Uygun bir bulaşık makinesi nişini yapmadan önce, gelecekteki bulaşık makinesinin muhafazasının boyutlarını tam olarak bilmelisiniz. Mümkünse, önce bir bulaşık makinesi satın alabilir ve ancak bundan sonra ölçü alabilir ve bir niş aracılığıyla mobilya sipariş edebilirsiniz. Bu, uzun ve maliyetli yeniden çalışmaya neden olabilecek can sıkıcı hataları ortadan kaldıracaktır.

Sorun, acemi ustaların genellikle gelecekteki bulaşık makinesinin yalnızca genişliğini ve derinliğini hesaba katması ve yüksekliği tamamen unutmasıdır. Bu arada makinelerin yüksekliği de değişebilir. 45 cm genişliğinde ve tam 60 cm genişliğindeki dar modellerin yüksekliği olabilir:

 • 81 cm;
 • 81,3 cm;
 • 81,5 cm;
 • 81,8 cm;
 • 82 cm;
 • 82,4 cm.

Kalkış aktivasyonu küçüktür, ancak en az “5” mm kaybederseniz, makineyi bir çekiçle belirlenmiş bir yere itmeniz gerekecektir. Yerleşik bulaşık makinelerinin yüksekliği daha da artar: 43,8, 45, 48 ve 50 cm Hata, mobilyaların yeniden şekillenmesine mal olabilir. Genel olarak iki seçenek vardır: nişin boyutunu 8-10 cm geniş bir kenar boşluğuyla yapmak veya önceden bir makine satın almak, dikkatlice ölçmek ve tam olarak sipariş etmek. İkinci seçeneğin bir dezavantajı vardır. Ekipman zamanla arızalanırsa, özellik için yeni bir model seçmek gerekli olacaktır ve bu çok uygun olmayabilir.

Bulaşık makinesi için niş

Boyut olarak “kenar boşluğu” olan bir niş düzenlemeye karar verirseniz, PMM kutusu ile niş duvarlar arasında her iki tarafta da en az 5 mm küçük bir boşluk olması gerektiğini unutmayın. Bu nedenle, bilinmeyen bir modelin tam boyutuna sahip PMM’yi dahil ederken, G x D x Y niş – 61,5 x 57 x 85 cm’yi hesaplıyoruz. Dar model için G x D x Y – 47 x 57 x 85 cm, kompakt model için G x D x Y – 56 x 51 x 51 cm.

Malzemenin kalınlığı hariç nişlerin kullanışlı boyutlarını belirtiyoruz.

Bulaşık makinesini entegre etme ilkesi

Bulaşık makinesinin kendi kendine düzenlenmesi ile hatırlamanız gereken çok şey vardır. Kompakt bir bulaşık makinesi nişinin boyutunun bir “marjı” olması gerektiğini söyledik. Ancak başka önemli şeylerden bahsetmedik.

 1. Ölçüm yaparken, malzemenin kalınlığını hesaba kattığınızdan emin olun. Gelecekteki nişin duvarlarının, tavanının ve zemininin kalınlığını hesaba katmazsanız, faydalı boyutları büyük ölçüde azalacaktır.
 2. Mevcut PMM’nin boyutuna mükemmel şekilde uyan bir niş seçerseniz, çapakları unutmadan kasayı dikkatlice ölçün.
 3. Belirli bir mekanı planlarken, bir PMM kapısı açmanın özelliklerini göz önünde bulundurun.
 4. Mobilya cephesinin kalınlığını ve PMM kapısı üzerindeki konumunu dikkate aldığınızdan emin olun, aksi takdirde açılırken nişin kenarlarına yapışabilir.
 5. Niş taban, bulaşık makinesinin ağırlığını tam yükte taşıyacak kadar güçlü olmalıdır. Bu, özellikle niş yerde değil, yukarıda bir yerde organize edilmişse geçerlidir.

Konaklama özellikleri

Sadece gelecekteki nişin boyutunu değil, aynı zamanda nerede bulunacağını da seçmek önemlidir. Bulaşık makinesi köşe mutfakta nerede olmalı, evet ve sıradan bir doğrudan mutfakta? Alan çok sınırlı olmasına rağmen mükemmel konumu nerede bulabilirsiniz? Bu gerçekten şaşırtıcı bir sorudur. Sadece PMM için bir yer bulmak değil, aynı zamanda bir dizi gereksinime tabi bulmak da önemlidir.Niş bulaşık makinesi

 1. PMM’yi mikrodalganın hemen yakınına yerleştirmeyin. Daha uzakta durmak en iyisidir, ancak özel bir seçenek yoksa, makineyi 15 cm’den daha yakın yerleştirmeyin.
 2. Cihazı fırın ve ocaktan uzağa yerleştirmeye çalışın. Minimum boşluk 5 cm’dir ve daha az mümkündür, ancak daha sonra ısı yalıtım malzemeleri kullanmanız gerekir.
 3. Bulaşık makinesinin çamaşır makinesinin yanına yerleştirilmesi önerilmez. Çamaşır makinesinin titreyen ve sallanan gövdesi bulaşık makinesine zarar verebilir.
 4. PMM’yi çok yükseğe koymayın, bu bulaşıkları sepetler içinde katlamanızı engelleyecektir.
 5. Cihaz yakında bulunuyorsa, kapılarını ve kapılarını birbirine müdahale etmeden serbestçe açmalıdır.

Genel olarak, bir bulaşık makinesini bir niş içine yerleştirmeden önce, her şeyi en küçük ayrıntısına kadar düşünmeniz gerekir. Kağıt üzerinde gelecekteki mobilyaların bir planını yapın, PMM’nin gelecekteki nişini görselleştirin ve araştırmanın gelecekteki sonuçlarını düşünmek için biraz zaman harcayın, bu sonuç sonunda sizi tatmin edecektir. iyi şanslar