Bulaşık makinesi nasıl çalışır? – Hayatınız için yenilik.

En çok değer verdiğimiz cihazlardan biridir, çünkü elle ovma gibi ağır bir işi ortadan kaldırır. Ve sadece bu değil, bulaşık makinesi ayrıca çok su tasarrufu yapmak. Aslında, nasıl çalıştığını ve neden tüm yıkama döngüsü boyunca yalnızca 7,5 litre su kullanarak tüm bulaşıkları temiz bırakabildiğini hiç merak ettiniz (bu, sunabileceğimiz en iyi tüketim verisidir). musluk dakikada 9-11 litre kullanır. Bu yazıda, nasıl çalıştığını açıklamak için bulaşık makinesinin içine gidiyoruz.

Bulaşık makinesinin içinde

İçinde gerçekleşen tüm sihri bilmek ister misiniz? Bosch bulaşık makinesi? Size söylediğimiz gibi, modellerimiz tüm döngü boyunca yalnızca 7,5 litre su tüketir. Burada size bu yüksek verimi nasıl elde ettiklerini anlatıyoruz:

  1. Bulaşık makinesi bir az miktarda su (yaklaşık 2 litre) ve daha önce eklemiş olduğunuz deterjan da eklenir.
  2. Su filtreleme işlemi sayesinde bulaşık makinesi yeniden kullanmak sensörler pus kirli olduğunu ve boşaltılması gerektiğini tespit ederler.
  3. Daha sonra bulaşık makinesi az miktarda su daha alır ve süreci tekrar et

Bu şekilde, bulaşık makinesinin tüm hidrolik sisteminin bileşenleri, filtreleme işlemi ve suyun sürekli yeniden kullanımı, yalnızca 7,5 litre su ile bulaşık makinesinin 4.000 kullanmış gibi yıkamasına izin verir.

Bulaşıkları kurutmaya ne dersiniz?

Gördüğünüz gibi, önceki adımlarda, işleyişin nasıl işlediğine dair hiçbir şeyden bahsetmedik. kurutma. Sıradan bir bulaşık makinesinde, suyun yoğunlaşması nedeniyle damlalar görünebileceğinden, program bittikten sonra bulaşıkları ve bardakları uzun süre içeride bırakmamak en iyisidir.

Ancak temiz bulaşıklarınızı dolaba koymadan önce silmek zorunda kalmamak için Bosch olarak biz, Zeolitli bulaşık makinesi. Cihazın ömrü boyunca süren bu doğal mineraller, nemi emerek ısıya dönüştürerek bulaşıkların kurumasını ve parlamasını sağlar.

Bulaşık makinesi su sertliği

Bulaşık makinesinin nasıl çalıştığını bilmek söz konusu olduğunda, bölgenizdeki suyun sertliğini hesaba katmak önemlidir. Bu miktarı ifade eder kal sorumlu olan, içerdiği Beyaz noktalar bulaşıklarda görünebilir.

Bu hoş olmayan fenomenden kaçınmak için önce sertliği ayarla Bulaşık makinenizde bulunduğunuz bölgedeki suya göre su ekleyin ve acak. Sonra kullan parlatıcıBu sadece bulaşıkların kurumasına ve güçlendirilmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cam eşyaların parlaklığını korumaya da yardımcı olur. Bosch modeliniz varsa, tüm bilgileri cihazınızda bulabilirsiniz. Manuel.

Bosch zeolitli bulaşık makinesi

Bulaşık makinesi bileşenleri

Artık bir bulaşık makinesinin nasıl çalıştığını adım adım bildiğinize göre, size işlem sırasında müdahale eden bazı unsurlardan da bahsetmek istiyoruz:

  • Görüntüle: Ön tarafta bulunan ve farklı programları ve fonksiyonları seçmemize yardımcı olan kontrol panelidir. Bazıları bulaşıklarınızı sadece 1 saat içinde temizlemenize ve kurutmanıza, döngü süresini% 65’e kadar azaltmanıza veya bulaşıkların ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak gereken su ve deterjanı ayarlamanıza olanak tanır.
  • Tepsiler: Onları hem üstte hem de altta bulacaksınız ve amacı bulaşıkları düzenli bir şekilde yerleştirmektir. Bosch bulaşık makineleri ayrıca, sizi sepeti kullanma zorunluluğundan kurtaran ve böylece altta kaplar için daha fazla alan bırakan üçüncü bir çatal-bıçak ve kahve fincanları tepsisine sahiptir. Öte yandan tepsilerin katlanan çubukları esneklik sağlayarak, büyük kaplar yerleştirmek isterseniz birkaç santimetre kazanmanızı sağlar.
  • Kombine deterjan dağıtıcısı: bulaşık makinesinin kapısında bulunur ve tabletin yerleştirildiği yerdir. Ön yıkama aşamasından sonra açılır ve tablet üstteki duştan ve püskürtme kollarından gelen suyun çözülmesiyle bulaşık makinesinin içine dağıtıldığı üst tepsiye düşer.
  • Filtrele: bu, tüm kalıntıların ve kirin tutulmasından sorumludur. Bulaşık makinesinde sıkışma olmaması için düzenli aralıklarla temizlemeyi unutmayın.

Bir bulaşık makinesinin adım adım nasıl çalıştığını bilmek ilginç buldunuz mu? Daha fazla sorunuz varsa, size yardımcı olmak için buradayız!

Yazar hakkında

'src =