Bulaşık makinesi iş yerinde uğultu

Bulaşık makinesi uğultuBulaşık makineniz işte vızıldıyorsa, kulaklarınızdan sonra atlamayın. Büyük olasılıkla, böyle bir ses, arızanın öncüsüdür veya bulaşık makinesi çoktan bozulmuştur. Her durumda, hemen gürültünün nedenlerini aramaya ve ortadan kaldırmaya başlamalısınız. Bu yazıda, bir bulaşık makinesini sallamanın nedenleri ve ondan nasıl kurtulacağımız hakkında az çok detaylı konuşacağız.

Gürültünün nedenlerini arayın

Bulaşık makinesine girmeden önce yapısını incelemek iyi bir fikir olacaktır. Bulaşık makinesi nasıl, sitemizde yayınlanan aynı isimli yazıda güzel bir makale, öyleyse tekrar etmeyeceğiz. Uğultunun nedenlerini aramaya odaklanıyoruz. Gürültü elbette kendi kendine olmaz, bir çeşit detaya sebep olur. Bununla birlikte, neden dikkatlice doğrulanmış bir şemaya göre araştırılmalıdır.

Bazen neden su kaynağındaki su darbesi veya yüksek basınçtır.

 1. Test, en masum nedenlerle başlar, ancak çoğu zaman bununla karşılaşır: su kaynağında biriken enkaz ve yüksek (düşük) basınç. İlk durumda, cihaz temizlenmeli ve ikinci durumda, basınç bir pompa ile artırılmalıdır. Çok yüksekse, düşene ve basınç şalteri düzgün çalışmaya başlayana kadar bekleyin.
 2. Ardından, sirkülasyon pompasını sökmeniz ve incelemeniz gerekir.
 3. O zaman bulaşık makinesi pompasını çıkarmanız ve kontrol etmeniz gerekir.

Uyarıcı ve bağımlılık

Bulaşık makinesi mekanizmasının sökülmesiBu nedenle, bulaşık makinesinin kapısını açıyoruz ve tüm içeriği hazneden, yani kirli tabaklar ve bulaşık tutuculardan çıkarıyoruz. Bundan sonra, üst fıskiyeyi ve tahrik elemanlarını çıkarın ve ardından tamamen kirden temizleyin. Bundan sonra, alt halkaları, halka contaları çıkarın ve atık filtresini çıkarın. Atık genellikle burada mühürlendiğinden, bu ayrıntılara özellikle dikkat edilmelidir.

Bulaşık makinesinin ileride tekrar tekrar tıkanmasını önlemek için kirli bulaşıkları yıkama haznesine koymadan önce temizlemelisiniz. Kaşık veya diğer doğaçlama nesneler, bulaşıkları yapışkan yiyecek parçalarından temizleyin. Bu basit adımlar birçok sorunu önlemeye yardımcı olacaktır.

Sirkülasyon pompası taşıyan

Vakaların yaklaşık yarısında bulaşık makinesinin vızıldamasının nedeni sirkülasyon pompasıdır. Bunun nedeni, grafit bazlı bir malzemeden yapılmış bir halka olan küçük yastık blok yataklarıdır. Destek oldukça çabuk yıpranıyor. Bulaşık makinesi her gün kullanılıyorsa, yatak 2-3 yıl dayanacaktır.

Faiz! En yeni bulaşık makinesi modeli, en kötü destekleyici grafit yataklar.

İlk başta, çıkış sirkülasyon pompasının çalışmasını etkilemez, ancak artar, daha sonra pompa önce zaman zaman sonra da sürekli olarak kötü bir sesle dolaşmaya başlar. Bu sorunu çözmek için önce sirkülasyon pompasını çıkarın.

Sirkülasyon pompasını çıkarmanız gerekiyor

 • Arabayı elektrikten ve diğer iletişimden ayırıyoruz.
 • Varsa tavayı kapatın.
 • Tava çıkarıldıktan sonra pompa hemen gözümüzün önünde olacak.
 • Folyoyu teller ve tüplerle ayırın, ardından önce kelepçeleri çıkarın.
 • Pompa nozüllerden çıkarıldığında, kendinize doğru çekmek için acele etmeyin. Arka tarafına dikkatlice boş bırakılması gereken iki kablo demeti takılıdır.

Sirkülasyon pompasının çapasını forseps ile çekinSirkülasyon pompasını çıkardıktan sonra, sökmeye devam etmelisiniz. İlk önce, ısıtma elemanlı bloğu elektrik motorundan ayırın. Zorlukla çıkarılır, bu yüzden dikkatli olun, hiçbir şeyi kırmayın. Bundan sonra, pervaneyi çıkarın ve ankrajı maşa ile çekin. Bu ankrajın dibinde, gövdenin derinliklerinde, sorunumuzun suçlusu – arka destek yatağı takılı. Onu dışarıya çekiyoruz. Yatağın altında ayrıca geliştirme için incelenmesi gereken kauçuk bir conta bulunur.

Conta tamamlandıysa dokunamazsınız, ancak yatağın değiştirilmesi gerekir. Bu arada, ustalarımız bu parçayı elde etmek zor olabileceğinden her zaman bu parçanın yerini almaz. Genellikle sıkıcı yatağa başvururlar, zaman alır ve etkisi kötü değildir. Her durumda, bu şekilde rulman restorasyonu birkaç yıl daha cesurca uzayacaktır. Yatak değiştirildikten sonra sirkülasyon pompası ters sırada monte edilebilir ve yeniden takılabilir.

Drenaj pompası

Örneğin, sirkülasyon pompasını kontrol ettik ve olmadığından emin olduk, peki bulaşık makinesi neden çalıyordu? Bu sorunun cevabı, kanalizasyon pompası alanında bir yerde aranmalıdır. Sorunun nedeninin tam olarak pompada yattığını anlamak zor değildir. Bulaşık makinesi rahatsız edici bir ses çıkarmaya başladığında duyun. Bu yalnızca “evdeki yardımcı” atık suyu tahliye ettiğinde meydana gelirse, nedeninin% 99’u kanalizasyon pompasındadır. Onu kaldırıyoruz.

 1. Kalan su dahil tüm fazlalıkları bulaşık makinesinden temizliyoruz.
 2. Makineyi kapatın.
 3. Bulaşık makinesini yan yatırın.
 4. Paletin sökülmesi.
 5. Kelepçeyi gevşeterek hortumu pompadan ayırın.
 6. Elektrik kablolarını ayırın.
 7. Cıvataları parçaya söküp pompayı çıkarıyoruz.

Pompayı çıkarırken, halkaları kaybetmeyin veya hasar vermeyin.

Tahliye pompasını çıkarın

Daha sonra, pompanın kendisini söküp yaygara neyin sebep olduğunu bulmamız gerekiyor. Pervaneye özellikle dikkat edin. Deforme olmuşsa, değiştirmek daha iyidir, ancak pompayı bir bütün olarak rahatsız etmemek ve değiştirmemek daha iyidir. Bu ürün ucuzdur, prensip olarak tamir etmeye değmez.

Yeni bir pompa koyduktan sonra, makineyi ters sırayla monte ediyoruz ve güncellenmiş bir bulaşık makinesi kullanıyoruz, bu da sizi artık iğrenç ve müdahaleci bir homurtuyla rahatsız etmeyecek. Bulaşık makinesinin parçalarını monte ederken ve sökerken dikkatli olun, sonra her şey yoluna girecektir. iyi şanslar