Bulaşık makinesi gücü kW

Bulaşık makinesi gücüHer yıl, Avrupa ve Rusya’daki elektrik ücretleri artıyor ve faturaları da artıyor, bu yüzden çoğu insan en azından biraz tasarruf etmekle ilgileniyor, ama bunu nasıl yapacağız? Sorun şu ki, dairelerimizdeki ve evlerimizdeki enerji tüketicilerinin sayısı giderek artıyor: bir TV seti, bir elektrikli süpürge, bir güveç, bir su ısıtıcısı, ayrı bir sistem ve şimdi de bir bulaşık makinesi, tüketim artıyor ve tasarruf etmek zorlaşıyor. Ancak, bir bulaşık makinesiyle başlayarak paradan tasarruf edebileceğiniz ortaya çıktı, önce gücünü hesaplamanız ve makalede bahsedeceğimiz diğer manipülasyonları yapmanız gerekir.

Neden bazı bulaşık makineleri ekonomik ve diğerleri neden ekonomiktir?

Bulaşık makinesinin verimliliği, ünitelerinin enerji verimliliğine ve üreticisinin belirli bir modelde uyguladığı teknik çözümlere bağlıdır. Elektriğin çoğu, ısıtma elemanının, sirkülasyon pompasının ve pompanın çalıştırılmasına gider. Birincisi tabii ki suyu ısıtan ısıtma elemanı ve ikinci sırada kurutma çalışmasını sağlayan ısıtma elemanıdır. Sıcak kurutmasız bulaşık makinelerinde enerji tüketimi çok daha düşüktür.

Önemli! Isıyla kurutmalı bulaşık makinelerinin ikinci bir ısıtma elemanı ve bir fanı yoktur, bu da yaklaşık% 40 daha az enerji kullandıkları anlamına gelir.

Bulaşık makinesi gücüEnerji tüketimi büyük ölçüde tankın su ile kapasitesine ve suyun kendisinin sıcaklığına bağlıdır. Buna göre, bir yıkama döngüsü için daha fazla tank kapasitesi ve bulaşık makinesi drenaj suyu harcanırsa, toplam enerji tüketimi o kadar düşük olur. Bulaşık makinesi enerji maliyetlerini ve birçok orijinal teknoloji çözümünü azaltın. Özellikle Bosch markası altında üretilen bulaşık makineleri son zamanlarda ısı eşanjörleri geliştirmeye başladı. Termal enerji tasarrufu yapmanızı sağlar, bu da cihazın daha az enerji harcaması gerektiği anlamına gelir.

Yeni bir bulaşık makinesi satın almadan önce, ne kadar enerji verimli olduğunu önceden bilmek istenir. Bunu yapmak zor değil, sadece belirli bir modelin özelliklerine dikkat edin. Enerji Sınıfı satırı ve ardından Latin alfabesinin harfi gelir.

 • A harfi, bulaşık makinesinin 0,7-1,07 kW tükettiği anlamına gelir.
 • B harfi, bulaşık makinesinin 1,08-1,1 kW tükettiği anlamına gelir.
 • C harfi, cihazın 1,5 kW’a kadar tükettiği anlamına gelir.
 • D ve E harfleri modern makinelerde daha az yaygındır ve 2 kW’a kadar tükettikleri anlamına gelir.
 • Ve son olarak, F ve G güç sınıfına sahip makineler en ekonomiktir; 2,5 ve 2,7 kW şarj eder.

Üretici, arabasının 0,7 kW’dan daha az enerji tüketmesini sağlamayı başarırsa, o zaman özelliklerinde A harfine bir “+” veya modelin enerji verimliliği büyükse iki veya üç artı ekler.

Bulaşık makinesi nasıl daha ekonomik hale getirilir?

Bulaşık makinesi gücüBulaşık makinesinin en verimli olması ve en az watt enerji harcayabilmesi için bir “ütü asistanı” satın almadan önce bu konuya dikkat etmek gerekir. Bu, satın alırken herkese fayda sağlayacak bir model aramanız gerektiği anlamına gelmez, uzmanlardan aşağıdaki önerileri dinlemeniz yeterlidir.

 1. Geç başlangıçta bulaşıkları yıkayın. Aşağıdaki gibi devam edin, yıkama programını başlatın ve makine tanklara su pompaladığında programı durdurun ve makine gece yıkama programını çalıştırana kadar başlatma gecikmesini ayarlayın. Bu, bir yandan gece tarifesi düşük olduğundan enerji tasarrufu sağlarken, diğer yandan birkaç saat içinde tanklardaki su sıcaklığı oda sıcaklığına yükselecek ve ısıtmak için daha az enerji gerekecek.
 2. Kirli bulaşıkları bırakmayın. Yemek kalıntısı bulaşıklara kadar kurursa, yıkamak için daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar.Daha sıcak suya, çift durulamaya ihtiyaç duyar, genel olarak fikir açıktır!
 3. Yerleşik ısı eşanjörlü bulaşık makinesi modelleri edinin. Bulaşık makinesinde ısı eşanjörü nedir makalesinde bu elemanın özellikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 4. Uygun yıkama modlarını kullanın. Bulaşıklar çok kirli değilse 30 ° C’de su ile yıkanabilir. 0C, en kısa zaman programında. Ne kadar enerji tasarrufu yapabileceğinizi kendiniz düşünün.

Dikkat edin! Bazı bulaşık makinesi modellerinde, enerji tüketimi açısından çok karlı modlar vardır, örneğin tüm bulaşık yıkama döngüsünü sadece 30 dakikada gerçekleştiren “Hızlı Yıkama” modu.

 1. Örneğin sadece 3 tabak ve iki bardak birikmişseniz bulaşık makinesini çalıştırmayın, bulaşıkları büyük bir kapta ıslatarak toplayın ve ardından hepsini bulaşık makinesine koyun ve bir defada yıkayın.
 2. Cihaz modeliniz yarım yük gerçekleştirmenize izin veriyorsa, bu işlevi aktif olarak kullanın, çok kullanışlıdır ve gerçekten yüzlerce watt enerji, su ve deterjan tasarrufu sağlayabilir.
 3. Tabakları çamaşır sepetlerine düzgünce yerleştirin. Bu durumda yıkamak zorunda değilsiniz, bu da zamandan, yüzlerce watt enerjiden, sudan ve deterjandan tasarruf edeceğiniz anlamına gelir.
 4. Bulaşık makinesi doğru zamanda indi. On kaplı pislik, temiz bir ısıtma elemanından çok daha fazla enerji kullanır.

Ekonomik bulaşık makinesi örnekleri

Yüksek güç, bulaşık makinesinin büyük bir eksi. Diğer elektrikli cihazların aksine yüksek güç, bulaşık makinesine herhangi bir avantaj sağlamaz, belki de yalnızca bazı dezavantajlar sağlar, çünkü büyük güç, büyük elektrik tüketimi anlamına gelir. Bu durumda makinenin ne kadar enerji harcadığı ve bu sayının olabildiğince nasıl azaltılabileceği sorusu elbette bulaşıkların kalitesinden ödün vermeden karşımıza çıkıyor.

Bir bulaşık makinesinin ne kadar elektrik harcadığını ve bu masrafı nasıl azalttığını konuştuk, şimdi başka bir soruyu tartışacağız, hangi bulaşık makinesi modellerinin daha fazla veya daha fazla enerji verimli olduğu. Bu konu hakkında kısa bir inceleme yayınlayacağız.

 • Zigmund & Shtain DW6009X entegre tam boyutlu bulaşık makinesi. 15 set tencereye sahiptir, turbo kurutucuya sahiptir ve ortalama güç tüketimi 0,5 kW civarındadır – rekora yakın bir A ++ değeri.
 • FLAVIA BI60 KAMAYA bulaşık makinesinin önceki modelini çalıştırın. A +++ tanımına karşılık gelen yaklaşık 0,4 kW tüketir. Bu arada, tankı 14 takım alet ve çeşitli şaşırtıcı yıkama modlarına sahiptir.
 • TEKA DW8 41FI’nin “En İyi Bulaşık Makinesi Yardımcısı”, enerji açısından en verimli bulaşık makinelerinin ilk üçünü tamamlıyor. A ++ değerine karşılık gelen yaklaşık 0,5 kW tüketir. Bu model ilginç çünkü enerji açısından oldukça verimli, yani sadece az miktarda enerji değil, aynı zamanda su ve deterjan da tüketiyor, bu da onu Avrupa’nın en ekonomik bulaşık makinelerinden biri yapıyor.
  Bulaşık makinesi gücü

Bilginize! TEKA DW8 41FI, deterjan ve tuzun yarısını kullanarak yıkama başına yaklaşık 8-9 litre su tüketir.

Sonuç olarak, bulaşık makinesinin ne kadar güç tükettiğini not ediyoruz. Çeşitli farklı modeller gerçekleştirir. Belirli bir modelin ne kadar tükettiğini bulmak için özelliklerine veya daha doğrusu güç tüketimi sınıfının gösterdiği çizgiye bakmanız gerekir. Deşifre gösteriminde kaç sayı bulunabilir. Bir şeyi unutmayın – bulaşık makineniz ne kadar az güç tüketirse o kadar az enerji tüketir.