Bulaşık Makinesi Deterjanları. Her türün avantajları ve dezavantajları.

Bir bulaşık makinesi evde temizlik söz konusu olduğunda çok yardımcı olur. Ancak bazen en çok tavsiye edilen temizlik ürününü seçerken şüphelerimiz olur. Ne tür bulaşık makinesi deterjanı kullanmalıyım? Daha sonra, bulaşık makineniz için en iyi deterjanın hangisi olduğunu söylemenin yanı sıra, her biri arasındaki farkları da anlatacağız.

Bulaşık makinesi deterjan tabletleri: mükemmel performans.

bulaşık makinesi deterjan tabletleri

Endişelenmek istemiyorsanız, bu iyi bir seçenektir. Tabletlerdeki bulaşık makinesi deterjanı, integral çözüm tuz, deterjan ve durulama işlemini içerir.

Yapmanız gereken tek şey, her döngüden önce bu tabletlerden birini deterjan çekmecesine koymaktır. dozu hesaplamak zorunda kalmayı unutun. Tavsiyemiz, en ucuz hapı seçmemektir, çünkü zamanla gözlükleri aşındıracak veya iyi çözülmeyecektir. Biliyorsun, ucuz bazen pahalı gelir.

Sıvı deterjan: ucuz … ama tamamen tatmin edici değil.

sıvı bulaşık makinesi deterjanı

Dağıtıcıdaki miktarın doğru bir şekilde ölçülmesi, sıvı bulaşık makinesi deterjanıyla daha kolaydır. Unutulmamalıdır ki, en iyi temizlik sonuçlarını elde etmek için tuz ve arıtmak için bir miktar ürün ile birleştirilmelidir.

Dezavantajı, sıvının bir daha az verimli tabletlere veya toz deterjana kıyasla. Öte yandan, çoğu sıvı çevreye zararlıköpük oluşturan ve suyu kirleten unsurlar olan çok miktarda yüzey aktif madde içerdiklerinden.

Toz deterjan: ekonomik yıkama yöntemi

toz bulaşık makinesi deterjanı

Çok ucuz ve verimli bulaşıkları yıkamak çamaşır tozudur. Bunun avantajlarından biri de, bulaşık makinesine koyduğumuz tabak, bardak ve çatal bıçak takımı miktarına göre ayarlanarak doğru dozajlanabilmesidir.

Bir başka olumlu nokta da çok iyi çözülür. Ve tabii ki, ne kadar az deterjan kullanırsak, yıkama döngüsü o kadar ekonomik olur ve çevre o kadar az zarar görür. Bir ipucu: tuz ekleyin ve ürünleri durulayın.

Ya evde bulaşık makinesi deterjan kalmazsa?

Hepimizin başına geldi: uzun bir günün ardından bulaşık makinesi dolu ve başlamamız için hazır. Deterjanı almaya gideriz … ve tükendiğimizi anlarız.

Bu durumda bulaşıkları elde yıkamak ve bol su israf etmek yerine bir alternatif öneriyoruz. Bulaşık makinesini deterjan kullanmadan yüksek sıcaklıkta su. Bulaşıkların ne kadar temiz olduğunu göreceksiniz. Elbette, bu numaranın yalnızca çok kirli olmayan bulaşıklarda ve bulaşık makinenizin sahip olduğu en sıcak yıkama döngüsünde işe yaradığını unutmayın.

Gördüğünüz gibi, en iyi deterjan bulaşık makineleri için tablet veya toz biçiminde olacaktır. Rahat, pratik ve mükemmel sonuçlar. Bilirsiniz: Ayrıca kaliteli bir marka seçerseniz, bulaşık makinenizin en iyi koşullarda daha uzun süre dayanmasını sağlarsınız.

Yazar hakkında

'src =