Bulaşık makinenize ne olacak? Bu hızlı düzeltmeleri not edin!

Günlük operasyonunuz ile bulaşık makinesi Küçük şüpheler ortaya çıkabilir ve bunların birçoğu aşağıdaki metni okuyarak çözülebilir. Manuel. Bu, bulaşık makinenizi hızlı bir şekilde stokta tutmanızı ve size tonlarca zaman kazandırmaya hazır olmanızı sağlar.

Kullanım kılavuzunuz elinizde yoksa, her zaman doğrudan bölgeden başvurabilirsiniz. MyBosch web sitemizden. Kaydolun ve ihtiyacınız olan tüm bilgilere erişebilirsiniz. Kılavuzlardan aksesuarlar hakkındaki bilgilere veya en sık sorduğunuz soruların yanıtlarına kadar.

Bir saniyenizi bile boşa harcamamanız için burada bir derledik bulaşık makinenizden bir dizi olası hata mesajı. Onlarla birlikte bunları çözmek için en iyi ipuçlarını bulacaksınız.

Bulaşık makinem çalışmıyor

Bulaşık makinenize ne olacak? Burada sorgunuzu arayın ve her durumda en kolay çözümü bulun.

Bulaşık makinemi başlatamıyorum

Bulaşık makineniz gerektiği zaman başlamazsa, aşağıdaki adımları izleyin. Kapağı açın, bulaşık makinenizdeki Başlat / Sıfırla düğmesine 3 saniye basın ve ekranda 0:01 göstergesinin veya “Yıkama programı durduruldu. 1 dakikada hazır ”. Ardından kapağı kapatın ve yaklaşık bir dakika süren programın bitmesini bekleyin. Kapıyı açın ve ana şalteri kapalı konuma çevirin. Kapıyı tekrar kapatın ve tekrar deneyin.

Görüntü ekranı titriyor.

Rakamlar yanıp sönüyorsa, bulaşık makinenizin kapısının tamamen kapalı değiliçin. Sepetten dışarı çıkan veya düzgün kapanmasını engelleyen herhangi bir nesne olmadığını kontrol edin. Tekrar kapatın ve tekrar deneyin.

Tuzu doldurmak için uyarı ışığı veya parlatıcı.

O parlatıcı ve tuz Bulaşık makinenizin düzgün çalışması için gerekli iki üründür. Bunlardan herhangi biri eksikse, onları değiştirebilmeniz için pilot yanar. Bulaşık makinenizin sensörünün tuz tabletlerini tanımaması durumunda, başka bir tür tuz kullanmanızı öneririz. kireç çözücü.

Tuz ve / veya parlatıcı doldurma uyarı ışıkları yanmıyor.

Bu sizin durumunuzsa, bunun nedeni göstergenin devre dışı bırakılmış olması olabilir, bu durumda cihazınızın talimatlarını izleyerek etkinleştirmeniz gerekir. Manuel. Yeterli özel tuz veya parlatıcı bulunmamasından da kaynaklanabilir. Sıfırlamak için uyarı ışığını kontrol edin ve doldurma seviyelerini kontrol edin.

Yıkama programı sona eriyor ancak tamburda hala su var.

Doğrulayın filtreler veya bunların altındaki alan engellenmemiş. Bunun nedenlerinden biri yıkama programının henüz bitmemiş olması olabilir. Bu durumda, programın bitmesini beklemeniz gerekir.

Bunu hatırla Bulaşık makinenizde yapılması gereken tüm onarımlar yalnızca kalifiye bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.Yanlış onarımlar cihaza zarar verebilir veya tehlikeli durumlar oluşturabilir.

Bulaşık makinesi göstergeleri

Eğer sen bulaşık makinesi Bosch bir ekrana sahiptir, işlevlerinin normal şekilde gelişmesini engelleyebilecek herhangi bir durumu size bildirmek için kullanacaktır. Bu durumlarda, göstergeler “E” harfini ve ardından bir dizi sayı gösterecektir. Burada her birinin ne anlama geldiğini bulabilirsiniz.

E Kodu: 22

O filtre bulaşık makineniz kirli veya tıkalı. İçinde oruçlu sana söyleriz nasıl temizlenir.

E kodu: 24

Bu kod, drenaj borusu tıkanmış veya bükülmüş. Kontrol edin ve orada olabilecek olası yiyecek kalıntılarını ortadan kaldırın. Ayrıca sifon bağlantısının kapalı olmadığını kontrol edin ve gerekirse açın.

Bu kod aynı zamanda drenaj pompası kapağının gevşek olduğunu da gösterebilir. Bu durumda doğru takılması gerekecektir.

E kodu: 25

Gösterir ki tahliye pompası tıkalı veya kapağı oturmuyor. Çözüm, pompayı temizlemek ve kapağı doğru şekilde takmaktır.

E Kodu: 27

O işaret ediyor şebeke gerilimi Yetersizdir. Evinizin voltajını ve elektrik tesisatını kontrol edin.

E kodları: 01 – E: 30

Ekranınız bu kodu gösteriyorsa, bağlantınızı kesmenizi öneririz. Bulaşık makinesini ana “AÇMA / KAPAMA” anahtarını kullanarak. Birkaç saniye bekleyin ve cihazı yeniden başlatın. “E” kodu tekrar görünürse, su musluğunu kapatın ve bağlantı kablosunu elektrik prizinden çıkarın. Bundan sonra, Resmi hizmet Bu hata kodunu gösteren 976 305 713 numarasıyla.

E Kodu: 09

İle ilgili bir hata olabilir Isıtma sistemi. Bu durumda, Resmi Servis tarafından gözden geçirilmesi en iyisidir.

E kodu: 15

Muhtemelen bir iç sızıntı bulaşık makinesinde. Yine bir teknisyenin müdahalesini gerektirir.

Bosch servisi

Bosch olarak, cihazlarınızla ilgili her türlü durumu çözmenize yardımcı olmak için burada olduğumuzu zaten biliyorsunuz. Yapabilmek Bize Ulaşın -de 976 305 713 ortaya çıkabilecek soruları yanıtlamak veya teknisyenlerimizin müdahalesini talep etmek. Bu durumda sizden ürün numarasını isteyeceklerdir. E-Hayır. Bulaşık makinenizin kapısının yan tarafına yapıştırılmış bir etikette ve ayrıca imalat numarasını (FD, aynı etiket üzerinde) bulabilirsiniz.

Ve tabii ki sorularınızı yorumlar bölümünde cevaplamak için emrinizdeyiz! Söyleyin, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Yazar hakkında

'src =