Bulaşık makinenizden en iyi şekilde nasıl yararlanılır

Hep aynı programı kullanıyor musunuz? Farklı işlevlerin ne için olduğunu biliyor musunuz? Endişeli misin bulaşık makinesi çok mu tüketiyorsun? Bu ipuçları ile her şey kontrolünüz altında olacak.

Bulaşık makinenizi daha iyi kullanabilirsiniz

En İyi Bulaşık Makinesi Programı

Bulaşık makinenizde otomatik programlar varsa bunları kullanmaktan çekinmeyin! Bu programlar bulaşık miktarına ve biriken kirlere göre uyarlanmıştır.ve bu yüzden her zaman minimum miktarda su ve enerji kullanırlar. Nedenini bilmek ister misin?

Ek olarak, yıkamanız gereken bulaşıkların türüne bağlı olarak birkaç seçeneğiniz vardır. Günlük kullanım için en iyisi, su sıcaklığını farklı aşamalarında 45ºC ile 65ºC arasında değiştiren Otomatik programdır. 60ºC’yi geçtiği için mükemmel hijyen sağlar, neredeyse tüm bakterileri yok eder.

Biraz daha hassas bulaşıkları yıkamanız gerekiyorsa, Narin benlik. Gözlük veya başka bir şey koyabilmeniz için sıcaklıkları 45ºC’nin üzerine çıkmaz. kırılgan mutfak eşyaları endişelenmiyor musun.

Ve eğer bu tarihlerde bir aile yemeğinden sonra tencere veya kızartma yemeklerinizi yeni olarak bırakmanız gerekiyorsa, Yoğun arabaBu, yıkamanın bazı aşamalarında sıcaklığı artırarak en yapışkan kalıntıları tamamen yok eder.

Bulaşık makinesi ön yıkama, ne işe yarar?

Örneğin birkaç gün bulaşık makinesinde kirli bulaşıkları bıraktığınızda, istenmeyen kokuların giderilmesine yardımcı olan kısa, soğuk bir durulamadır. Yavaş yavaş doldurursanız iyi bir çözüm çünkü neredeyse hiç su tüketmiyor.

Bunu düşün: Ön Yıkama kullanarak çok daha az su harcarsınız bulaşık makinesine koymadan önce lavabodaki tüm bulaşıkları yıkamaktan daha iyidir.

Acilen temiz bulaşıklara ihtiyacım var!

Biliyor musun kısa programlar en çok tüketir… Ancak bazen çabuk temiz bulaşıklara ihtiyaç duyarsınız. Bu durumlarda iki seçeneğiniz vardır:

1. VarioSpeed ​​işlevi. Herhangi bir programa uygulandığında (Ön Yıkama veya Hızlı hariç) 3 kat daha hızlı olması için süresini kısaltır. Bu, bir programın örneğin 3 saat 30 dakika sürmesi durumunda, VarioSpeed ​​fonksiyonu ile 1 saat 10 dakikada biteceği anlamına gelir.

2. Hızlı Program. Bazı bulaşık makineleri, Hızlı program ile sadece yarım saatte bulaşıkları yıkamanıza izin verir. Çok rahattır, ancak bir kurutma aşaması içermediğini ve üzerinde çok fazla kalıntı varsa bulaşıklarınızı mükemmel bırakmayabileceğini unutmayın. Ve unutmayın: daha fazla su ve enerji tüketin.

Yarım yük fonksiyonlu bulaşık makinesi

Yarım yük fonksiyonu Evde çok az insan varsa veya bulaşık makinesini henüz dolu değilken koymanız gerekiyorsa çok kullanışlıdır. Yarısına kadar doldurup bulaşıkları istediğiniz gibi alt ve üst tepsilere yerleştirmenize olanak tanıyarak% 10 daha az enerji ve% 20 daha az su tüketir.

Ancak, otomatik programlarda yarım yük gerekli değildir, çünkü bunlar zaten bulaşık miktarı que tanıtıyor.

Bulaşık makinesine ne koyabilirim ve ne koymayabilirim?

Hemen hemen tüm bulaşıklar, normal programda veya daha hassas programda bulaşık makinesinde yıkanabilir. Ancak bazı şeyler soruları gündeme getirebilir:

  • Plastik konteynırlar. Cam ve çatal içeren ekran baskılı bir çizimleri varsa (resimde gösterildiği gibi), bunları bulaşık makinesine gönül rahatlığıyla koyabilirsiniz.
  • Tavalar. Yeniyse ve yapışmaz yüzeye sahipse, bu kaplamayı aşındırabileceğinden bulaşık makinesine koymanızı önermiyoruz.
  • Kristal camlar. Narin veya Bardaklar programı ile bunları sorunsuz bir şekilde yıkayabilirsiniz. Bu programlar özellikle yıkama suyunun basıncına ve sıcaklığına dikkat eder. Ve seni endişelendiren şeyse gözlüğün devrilmesine izin ver, bunu dene özel destek.

Yazar hakkında

'src =