Bulaşık makinem boşalmıyor, ne yapmalıyım?

Bunu söylemekten asla yorulmayacağız: hayatlarımız ne kadar kolay bulaşık makinesi! Buna o kadar alışkın olsan da, mantıksal olarak, sürekli hatırladığın bir şey değil. Bir gün ekranınızda bir hata kodu görünene veya bir arıza oluşana kadar.

Birlikte iyi bakımBazı olaylar görünse de bulaşık makineniz yanınızda uzun yıllar dayanmalıdır. Endişelenmeyin, çünkü bunların çoğu kendi kendinize bile çözülebilir, örneğin bulaşık makinesi tahliye yok.

Bulaşık makinesi boşaltmıyor: kod E24

Kesin. Bulaşık makinesi döngüsünün bittiği anı kastediyoruz, kapıyı açıyorsunuz ve vay canına, içinde hala su var. Bu olursa, E kodu: 24 ekranına bulaşık makinesisu tahliyesinde bir olay olduğu için.

en iyi bulaşık makinesi bosch

Bulaşık makinesi neden boşalmıyor?

İşte bulaşık makinesinin su boşaltmamasının birkaç nedeni ve bundan kaçınmak için çözümler:

  • Su çıkışıyla ilgili sorunlar.

Her şeyden önce bulaşık makinesini kapatın ve fişini çekin. Sonra kontrol edin çıkış hortumları arkada bükülmüş veya bükülmüş olabilir. Bulaşık makineniz entegre edilebilirBu hortumlar yanda.

  • Drenaj sorunları.

Değilse, sorun şu olabilir: boşaltma bağlantısı, engellerin görünebileceği yerlerde. Bu parçayı kontrol etmek için kelepçeyi sökün, hortumu çıkarın ve suyun dışarı çıkmasını engelleyen hiçbir kalıntı olmadığını kontrol edin. Ardından bağlantıyı gevşetin ve tıkalı olmadığını kontrol edin. Bağlantı yeniyse, sızdırmazlık tabakası suyun kaçmasını engelliyor olabilir.

  • Drenaj pompası sorunları.

Bulaşık makinesi tahliye olmazsa, bunun nedeni pompanın tıkanması da olabilir. Aşağıdaki videoda size pompanın kilidini nasıl açabileceğinizi gösteriyoruz:

Daha ileri, buraya basit bir adım adım açıklama bulacaksınız.

Sorun devam ederse ve bulaşık makineniz boşalmazsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Resmi hizmet 976 305 713 veya web sitemiz aracılığıyla. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

Yazar hakkında

'src =