Buharlı ütüler nasıl kireçten arındırılır?

Bir buharlı ütünün kireçten nasıl arındırılacağını bilmek sizi birden fazla sorundan kurtarabilir. Örneğin, uygun olmayan kireç lekelerinin o zarif parti elbisesinin içinde veya kusursuz bir şekilde katılmanız gereken bir etkinlik için giymeniz gereken bir takım elbisede veya herhangi bir giyside görünmesini önlemek için. Kireç demirin nasıl temizleneceğini bilmek ister misiniz? Öyleyse okumaya devam et …

Ütü nasıl kireçten arındırılır

Bu tür durumlardan kaçınmak istiyorsanız, buharlı ütüyü düzenli olarak kireçten arındırmak en iyisidir ve bir karışım kullan damıtılmış su ile musluk suyu demir tankını doldurmak için. Kireç, buharlı ütülerin ana düşmanıdır ve tabanın çıkış deliklerini sıkıştırdığında bazı giysilere zarar vermekten sorumludur plakaların.

Çoğu buharlı ütüde buhar regülatörü iğnesini temizlemenizi sağlayan kendi kendini temizleme işlevi, gibi Bosch buharlı ütüler. Bu tür plakaların kirecini gidermek için aşağıdaki adımları izleyin. Talimatları buradan pdf olarak indirin.

Kireç ölçeğinin temizlenmesi: temel kılavuz

TDA2360-picto-01

Su haznesini yumuşak, orta sert veya damıtılmış suyla doldurun. Sıcaklık regülatörünü “maksimum” konuma ayarlayın ve ütüyü bağlayın.

TDA2360-picto-02Gerekli ısınma süresi dolduktan sonra, ütünün fişini çekin ve lavabonun üzerinde tutun.

TDA2360-picto-03Buhar düzenleyiciyi çıkarın bastırırken “calc” konumuna çevirin.

TDA2360-picto-04Ütüyü nazikçe sallayın, eğer varsa kireç parçacıklarını ve tortuyu sürükleyen buhar ve kaynar suyun çıktığını göreceksiniz.

TDA2360-picto-05Ütü damlamayı bıraktığında, buhar regülatörünü yeniden monte edin ters sırayla ve “0” konumuna getirin.

Kalan su buharlaşana kadar ütüyü ısıtın. Buhar regülatörü kirliyse iğnenin ucundaki tortuyu sirke ile alın ve temiz su ile durulayın.

TDA2360-picto-06
TDA2360-picto-07

Ütüyü fişten çekin, soğumaya bırakın ve taban soğuduğunda nemli pamuklu bir bezle silin.

Ütü merkezinin kireçten arındırılması

Bosch ütü merkezleri güvenmek Kireci buhar odasından çıkarmaya yardımcı olan ‘Calc’nClean’ işlevi. Bu modellerde daha basit bir şekilde kireç çözme yapmamızı sağlayan bir düğme bulunmaktadır. Bu videoda, bu kireç önleyici korumanın ütü merkeziniz için nasıl çalıştığını görebilirsiniz:

Bosch ütüleme merkezlerinin bir tarafında, temizlik için kolayca sökülebilen ve çıkarılabilen bir kireç önleyici filtre bulunur. Elbette bunu yapmak için ütü merkezinin tamamen soğuduğundan emin olun.

TD70-TDI90-picto-01Su tankını doldurun. Buhar düzenleyiciyi temizleme simgesine ayarlayın.

TD70-TDI90-picto-02Sıcaklık regülatörünü “maksimum” konuma ayarlayın ve ütüyü bağla.

TD70-TDI90-picto-04Gerekli ısınma süresi dolduktan sonra, ütüyü fişten çekin.

TD70-TDI90-picto-04Ütüyü lavabonun üzerinde tutun, “temizle” düğmesini basılı tutun ve tanktaki suyun yaklaşık üçte birinin buharlaştığını görene kadar ütüyü yavaşça sallayın. Buhar ve kaynar suyun çıktığını, varsa kireç parçacıklarını ve tortuyu sürüklediğini göreceksiniz.

TD70-TDI90-picto-05“Temiz” düğmesine basmayı bırakın ve ütüyü tekrar hafifçe sallayın.

TD70-TDI90-picto-064. ve 5. adımları tekrarlayın su haznesi boşalana kadar.

TD70-TDI90-picto-07Ütüyü prize takın ve kalan su buharlaşana kadar tekrar ısıtın.

TD70-TDI90-picto-08Ütüyü çıkarın, soğumaya bırakın ve taban soğuk olduğunda bir nemli bez.

Buharlı ütünüzü ilk günkü gibi muhafaza etmek için bu işlemi düzenli olarak yapmanızı tavsiye ederiz. Ve yaşadığınız bölgedeki su çok sertse 2 haftada bir kireçten arındırın. yaklaşık olarak. Daha fazla ipucu öğrenmek istiyorsanız şu makaleyi okuyabilirsiniz: buharlı ütü nasıl temizlenir, bize sorularınızla bir yorum bırakın veya sosyal ağlardaki kanallarımızda bize sorun. Buharlı ütünüzün kirecini gidermenize yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

Yazar hakkında

'src =