Bu, Şubat ayının mevsimlik meyvesi. Onunla mutfakta eğlenin

Ve neredeyse farkına varmadan, Şubat yaklaştı. Hala soğuk günler olmasına rağmen sıcaklıkların yavaşça yükselmeye başladığı bir aydır.. Bu yıl mevsimlik yiyecekler yemeye karar verdiyseniz, Şubat başlamak için iyi bir zaman. Ve bu, hala kışlık yiyecekler bulabileceğiniz ve yavaş yavaş bahar mevsimine daha yakın yiyecekler bulmaya başlayacağınız bir geçiş aşamasıdır. Bu tarihlerde hangi meyve ve sebzelerin mevcut olduğunu öğrenin.

mevsim kivi

Şubat ayında mevsimde hangi meyve var?

Kış aylarının çok çeşitli meyve vermediğini düşünme eğilimindeyiz. Ancak, bu, Avokadokivi, limon, mandalina, elma, Portakal, muz, greyfurt, ananas, armut ve domates rafı. Öte yandan mevsimi sona eren hurma ve narlara veda etme vakti gelmiştir.

pişmiş avokado

Gördüğünüz gibi, şu anda çok çeşitli meyveler var. Tüm özelliklerinden yararlanmak için onlarla bazı yemekler de hazırlayabilirsiniz. İşte bazı fikirler!

brokoli tarifleri

Bunlar şubat ayındaki mevsim sebzeleri

Eğer tutkuluysan sebzelerle pişir, bu ay güzelliğin tadını çıkaracaksınız. Çok sayıda lezzetli mevsimlik seçenek var. Örneğin, pazı, hindiba ve enginar ilk sezonunda. Ayrıca brokoli, hodan, karnabahar, kuşkonmaz, pırasa, pancar ve kış marulları.

Kuşkonmaz çorbası

Mutfağa atlamak ve bu mevsimlik sebzelerle farklı yemekler hazırlamak için sabırsızlanıyorsanız, şu fikirlere dikkat edin:

Ne pişireceğinizi zaten biliyor musunuz? Bulunduğunuz yılın mevsimine göre yiyecek tüketerek, sadece meyve ve sebzelerin tadını en iyi şekilde çıkarmakla kalmayacaksınız. Ayrıca çevreye de özen gösterecek, bölgenizdeki yerel ekonomiye yardımcı olacak ve alışveriş sepetinizde tasarruf edeceksiniz! Ayrıca, vakumlu paketleme teknolojisi Bosch mikserlerinin raf ömürlerini kolay ve basit bir şekilde daha da uzatabilirsiniz.

Mevsimlik yemeklerin nasıl hazırlanacağına dair daha fazla fikir istiyorsanız, tüm tarifleri kaçırmayın. #KitchenLikeABosch.

Yazar hakkında

'src =