Bu Harika İpuçları Profesyonel ev DÜZENLEME

Hemen hemen herkes bazı ev iyileştirmeleri yaparak eğlenebilir. Bununla birlikte, yeni başlayanlar için gerekli teknikler veya izinler onu oldukça korkutucu hale getirebilir.Peki yeni başlayanlar bu bilgileri nasıl öğrenebilir?

Küçük bir alanda yaşıyorsanız, birleşik bir yıkayıcı / kurutucu düşünün. Çamaşırları hem yıkamak hem de kurutmak için aynı makineye sahip olmanın kolaylığı.

Odaya hayat vermeyen abajurlar.Akrilik boya ve şablonlarla lamba adaçayı renklendirebilirsiniz. Bu, odalarınıza biraz stil ve kişilik katacak ve yeni abajurlar satın almak zorunda kalmadan odayı alıp götürecektir.

Yapmadan önce iyileştirmelerinizi düşünün.Başarılı bir proje için somut bir plan şarttır. Ne istediğinize dair zaten iyi bir fikriniz varsa, müteahhitler çok daha mutlu olacaktır.

Yoğun desenli mobilyalar satın almayın. Bir taahhüt oluşturmak için yastıklar ve örtülerle kalbinizin içeriğine göre desenler deneyebilirsiniz.

Başlamadan önce projenizin gerektireceği çaba miktarını küçümsemeyin. Tamamlamanız gereken görevlerin tam bir listesini yapın. Ayrıca hiçbir şeyi kaçırmadıysanız başka bir görüş aramak da iyi bir fikirdir. Yapılması gereken her şeyin net bir resmine sahip olduğunuzda paradan tasarruf edeceksiniz.

Önceden bir kaçış planına sahip olmak, herkesin güvende olmasına yardımcı olabilir. Bir araya gelin ve olası herhangi bir acil durum için bir plan hakkında konuşun.

Ön kapı

Güzel bir yeni ön kapı, mülkünüzün bir evdeki değerini yaklaşık yüzde 10 artırabilir! Ön kapınıza biraz pizzazz eklemek isterseniz bir çok seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Evinizin tarzına uygun bir bahçe ve veranda, tüm mülkü bir araya getirmeye yardımcı olacaktır, ancak çakışan şeyler yetersiz planlama görünümü sunacak ve düpedüz çirkin görünecektir.

Evinize biraz karakter eklemek için bir pergola kurun.

Odanın daha büyük görünmesi için mobilyalarınızı duvarlardan uzaklaştırın. Bu, daha çağdaş bir ambiyans yaratırken odanın daha büyük görünmesini sağlar.

Ailenizden istenmeyen hayvanları ve nesneleri vahşi hayvanlardan uzak tutar. Aynı zamanda köpeğinizin bahçeden dışarı çıkmasını önlemenin bir yolu olarak hizmet eder. Kişinin özel ihtiyaçlarına uyacak her tür çit için sonsuz stil ve tasarım mevcuttur.

Bahçenize iyi bakamıyorsanız, az bakım gerektiren bir bahçe kurmayı düşünün. Bu genellikle az su gerektiren dayanıklı bitkilere sahip birkaç kaya yatağından oluşacaktır. Bu, hem zamanınız hem de paranız olan bakım maliyetlerini azaltacaktır.

Bulunduğunuz bölgede çok yağmur varsa, bir avluya koymaktan kaçının. Soruna yardımcı olması için bir çatı ve rüzgar kırıcı unsurlar ekleyebilirsiniz, ancak bu geliştirmeler için çok fazla para harcamak istemeyebilirsiniz.

Kakma alanının arka yüzeyini kaplamak için farklı vurgu renkleri veya duvar kağıdını kullanarak küçük bir niş veya oyuk yapabilirsiniz.

Bunun, onları temyize götürmek gibi daha önemli şeyler yapmaktan alıkoymasına izin verdiler, alıcılar bunları görecek ve bunun bir sabitleyici olduğunu düşünecekler. Konu evinize geldiğinde ilk izlenimler her zaman en önemli olanıdır.

Su kesintilerinin nerede olduğunu bilmeli ve gerektiğinde kapatmalısın ki su baskını yaşamazsın.

Bir ev geliştirme projesine başladığınızda güvenlik kurallarına dikkat edin! Her tür gaz armatürünün yakınındaki inşaat çalışmaları gerçekten tehlikeli olabilir. Kapatma valfinin yerini bildiğinizden emin olun!

Farelerin evinize girmeye çalıştıkları delikleri veya çatlakları kapatmak için geçici bir önlem olarak çelik yünü kullanın.

Paranız yetiyorsa profesyonel bir tasarımcı kiralayın, aradığınız görünümü elde etmek için paranızın karşılığını en iyi şekilde nasıl alacağınızı belirlemenize yardımcı olur. Bir profesyonel kullanırken yalnız kalmanıza gerek yok.

Soğuk hava gelmeden evinizin temelini çatlaklar açısından kontrol etmelisiniz. Haşereler de sıcak bir evde yaşamak ister, onlardan kurtulmak için endişelenmenize gerek kalmaz.

Büyük bir ön ücret bekleyen bir müteahhit ile gitmeyin. Yüklenicinin ortaya çıkmasını sağlamak için peşinat olarak 2.500 $ ve işin ilk gününden sonra toplam bütçenizin yaklaşık yüzde 10’unu ödemeyi beklemelisiniz. Bundan daha fazlasını ödemeyin.

Tüm izinlerin ve diğer evrakların kopyalarına erişiminiz olduğundan emin olun. Size her şeyi sağlayabilirse, gelecekteki yüklenicinize danıştığınızdan emin olun.

Onlar hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için düşündüğünüz tüm yüklenicilerle görüşmeyi unutmayın. Daha önce sizinkine benzer evlerde tadilat yaptılar mı? Sizinkine benzer bir şey yaptılar mı?

Vinil Kaplama

Yeni vinil kaplama takmayı mı düşünüyorsunuz? Vinil kaplama, satış zamanı geldiğinde değerini telafi edecektir. Ev sahipleri tipik olarak evlerinin değerindeki bu tür bir artıştan geri kazanmayı bekleyebilirler.

Döşeme yerine granit karo tercih edilir. Bir levhadan yapılmış bir granit tezgah size binlerce dolara mal olabilir. Aynı alanı sadece birkaç yüz dolara mal olan kaliteli granit fayanslarla kaplayabilirsiniz ve aynı derecede harika görünecektir. İsterseniz parayı alıp başka bir projeye uygulayabilirsiniz.

Şimdi, ev tadilatının neden katılmak için bu kadar keyifli bir çaba olduğunu anlayabilmelisiniz. Biri kendi evini iyileştirmeye çalıştığında yaşanacak çok fazla eğlence var. Bu ipuçlarını aklınızda tutun ve yakında bir profesyonel gibi projelerde ustalaşacaksınız.

Evinizi İyileştirirken Nasıl Verimli Olacağınıza Dair İpuçları

Bir cevap yazın