Bu, bir A +++ cihazının sizi kurtarabileceği şeydir

İdeal olarak, cihazlarınız sadece evinizde değil, aynı zamanda faturanızda da olabildiğince az gürültü yapmalıdır. Gibi verimli cihazlara yatırım yapmanın öneminden hala şüphe duyuyor musunuz? cihaz A +++? Buna değer olduğunu size göstereceğiz.

Tüketim farkı A ++ ve A +++

Evinizde tüketilen elektriğin yarısının ev aletlerinin kullanımından kaynaklandığını unutmayın.1. Spesifik olarak, buzdolabı günde 24 saat açık kalır, bu nedenle mümkün olduğunca az tüketen bir buzdolabı bulmanız çok önemlidir. Sadece gerçeği seçin buzdolabı A +++ yapabilir elektrik faturanızı% 10 azaltın2.

Size bir fikir vermek için bir A +++ buzdolabı A + ‘dan% 52 daha az enerji tüketir. Bu, bir yılda tasarruf ettiğiniz enerji ile evde yaklaşık 400 film izleyebileceğiniz anlamına gelir. Ya da aynısı, yılda 100 € ‘dan fazla tasarruf edeceksiniz3.

Bu, bir A +++ cihazının sizi kurtarabileceği şeydir

Ve eğer değiştirirseniz çamaşır makinesi A + tarafından A +++, her yıl% 31 enerji tasarrufu yapacaksınız, bu da en az 4.500 saat internette gezinmeye eşdeğerdir4.

Bulaşık makinesi A +++

Bulaşık makinesi de gereksiz bir masraf değildir. Bir bulaşık makinesi A +++ A + ‘dan% 31 daha az enerji tüketir ve 20 litre daha az su kullanır. elle bulaşık yıkamak.

Belirli rakamları öğrenmek isterseniz, bu tabloda ev aletlerinin enerji verimliliği sınıflarına göre ortalama enerji tüketimini görebilirsiniz. Elektrik faturanızdan ne kadar tasarruf edebileceğinizi görün!

Ortalama tüketim A + Ortalama tüketim A +++ Kaydediliyor
Buzdolabı No Frost 305 kWh / yıl 146 kWh / yıl % 52
Bulaşık makinesi 12 hizmetleri 275 kWh / yıl 217 kWh / yıl % 31
8kg çamaşır makinesi 212 kWh / yıl 167 kWh / yıl % 31
8kg kurutucu 273 kWh / yıl 146 kWh / yıl % 47

Fırınlarda da enerji verimliliği!

En kısa sürede fırınlarbizimki piyasadaki en iyi enerji verimliliği sınıflarına, A ve A + ‘ya sahiptir. C sınıfınız varsa ve bunu bir fırın A +, her pişirmede yarı enerjiden tasarruf edeceksiniz. Bir düşünün, aynı fiyata iki kat daha fazla yemek hazırlayabilirsiniz.

Ortalama tüketim C Ortalama tüketim A + Kaydediliyor
Fırın 1.14 kWh / döngü 0.56 kWh / döngü % 49

Ve pirolizden korkmayın. A + pirolitik fırınlarımızla temizlemeyi unutacaksın sadece 52 sent için5. Bir bez ve voila uzatın.

Artık biliyorsunuz, verimli cihazlara yatırım yapın ve tasarruf etmeye başlayın.

1 IDAE “İspanya’da konut sektöründe enerji tüketiminin analizi”

2 Evde tüketilen enerjinin% 18,9’u buzdolabından kaynaklanmaktadır. Bir A +++ buzdolabı, A + ‘dan% 52 daha az enerji tüketir.

3 İspanya’da bir evin ortalama elektrik tüketimi 3,487 kWh, elektrik fiyatı 0,1576 € / kWh. TV izlemek için ortalama elektrik tüketimi: 0,4 kWh / film. 50 ″ plazma TV: Güç 200 W, 2 saatlik 1 film olduğu varsayılarak.

4 8 kg A + çamaşır makinesi ile 8 kg A +++ çamaşır makinesi arasındaki tüketim farkı: 45 kWh / yıl. Bir saat internette gezinme tüketimi: 10 W. Dizüstü Bilgisayar: 10W.

5 Piroliz işleminin maliyeti: Elektrik fiyatı 0,1576 € / kWh. Piroliz işlemi sırasında bir fırının ortalama tüketimi 4.05kWh.

Yazar hakkında

'src =