Bu besleyici lapaları 10 dakikadan daha kısa sürede hazırlayın

Dünyaya geldiği dün gibi görünüyor, ama küçüğünüz zaten beş aylık. Zaman ne kadar çabuk geçiyor! Şimdi diyetinize tarifler ve yarı katı yiyecekler eklemeye başlamanın tam zamanı.

Hiç yulaf lapası hazırlamadıysanız veya basitçe, fikirleriniz tükenmişse endişelenmeyin. #CocinaconBosch içinde bebeğinizin hayatında çok önemli olan bu ilk tariflerde size eşlik etmek istiyoruz. Bugün, 10 dakikadan daha kısa sürede hazırlayabileceğiniz üç lezzetli ve besleyici yulaf lapası hazırlıyoruz. Haydi Yapalım şunu!

İrmik lapası

Ufaklığınız tahıl yemeye başlar başlamaz, bu hızlı ve besleyici irmik lapasını hazırlayabilirsiniz. Onu robotta hazırlamayı seçtik Otomatik pişirme sadece birkaç dakika içinde yapmak için. Yalnızca şu adımları izlemeniz gerekecek:

Tencerenize bir litre süt ekleyin Otomatik pişirme. “Süt” programını ve kısa program seçeneğini seçin. Programı başlatın ve sütün kaynamaya başladığını gördüğünüzde 2 yemek kaşığı şeker ve 130 gram buğday irmiği ekleyin. Bir spatula ile karıştırın ve AutoCook’unuzun kapağını tekrar kapatın.

Karışımı 5 dakika daha pişmeye bırakın. Bu tipten sonra açın ve tekrar karıştırın. Program bittiğinde, AutoCook’unuzu açın ve son kez karıştırın. Servise hazır!

Havuç, patates ve pırasa lapası.

Küçük çocuğunuz için hazırlayabileceğiniz en lezzetli yulaf lapalarından biri, bahçeden alacağınız bu besleyici yulaf lapasıdır. Bu tarifi hazırlamak için ihtiyacınız olacak 2 havuç, bir pırasa ve 2 patates pişirin. Malzemeleri hazırladıktan sonra hepsini VitaBoost karıştırıcı. Bebeğinize uygun 2 bardak süt ekleyin. Seçin program “çorbalar” ve bırakın mikseriniz gerisini sizin için yapsın. Birkaç saniye içinde öğle veya akşam yemeklerinde lezzetli bir sıcak yulaf lapası yiyeceksiniz.

Mango, portakal ve elma kreması

Bebeğiniz dokuz aylık olduğunda, diyetine küçük çocuğunuzun doğru gelişimine katkıda bulunacak lifli yeni meyveler eklemeye başlayabilirsiniz. Bu yulaf lapasını hazırlamak için ihtiyacınız olacak bir portakal, bir elma ve bir mango. Elmayı ve mangoyu soyup parçalara ayırın, bu meyvenin içindeki taşı çıkarın. Hepsini blenderinize koyun ve birkaç saniye çırpın. Portakal suyunu ekleyin ve… atıştırmayı hazırlayın!

Ayrıca bir cam karıştırıcı kullanıyorsanız Mixx2Go Bu tarifi hazırlamak için BPA içermeyen Tritan plastik şişesi sayesinde bebeğinizin yulaf lapasını istediğiniz yere götürmeye hazır olacaksınız.

SilentMixx

Evde bebek varken en iyi mikser

Bir bebek geldiğinde, herkes dinlenebilmesi için evi sessiz tutmaya çalışır. Ayrıca biz. Bu yüzden cam karıştırıcılarımız arasında modeli bulacaksınız. SilentMixx, özel olarak tasarlanmıştır, böylece ne zaman olursa olsun pişirmeye devam edebilirsiniz. Verimli ve yenilikçi tasarımı sayesinde motor, çok sessiz çalışma sağlarken her türlü yiyeceği sorunsuz işlemenizi sağlar. Ayrıca, bileğinizin tek bir hareketiyle bıçakları çıkarabileceğiniz için bu blenderin temizlenmesi özellikle kolaydır. Hepsi var!

Çocuğunuzun en sevdiği yulaf lapası nedir? Gönderinize bu hashtag’i ekleyerek tarifinizi #cocinaconBosch topluluğu ile paylaşın. Yemek kitabımızı genişletmeyi dört gözle bekliyoruz!

Yazar hakkında

'src =