Böyle bir durumda çamaşır makinesinden yabancı cisim nasıl alınır

Namluda garip bir nesneÇoğu zaman, kullanıcının ihmalinden dolayı çamaşır makinesine yabancı maddeler girer. Bu nesnenin namluya düşmesi ve lavabo ile dönmesi bir şeydir ve tanka yabancı bir şey sıkıştığında tamamen farklıdır. Ve bunda ve başka bir durumda, hemen harekete geçmeniz ve arabanın olmaması gereken şeyi almanız gerekir. Bunun nasıl yapılacağını şimdi ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Bir eşya arabaya nasıl girdi?

Öncelikle çamaşır makinesinde neden yabancı şeylerin göründüğü söylenmelidir. Ceplerini kontrol edemeyeceğin kıyafetlerle arabaya gidiyorlar. En yaygın öğe para veya daha doğrusu madeni paradır, ancak bazen kağıt notlar da tamburun içine girer. Ek olarak, bazıları kredi kartı, pasaport, telefon, altın zincir ve yüzükleri yıkamayı başardı. Çoğunlukla servis merkezinin ustaları, tohumları, zımbaları, çivileri, somunları ve saç tokalarını makineden çekerler.

Giysilerin ceplerinden düşen eşyalara ek olarak, giysilerin bazı kısımları da çamaşır makinesinde sıkışabilir. En yaygın olanları düğmeler, boncuklar ve yapay elmasların yanı sıra sütyen kemikleridir.

Makineye sadece giysilere değil herhangi bir yabancı nesne girebilir. Küçük çocuklar veya evcil hayvanlar tarafından namluya konulabilir. Eleman çamaşır makinesine sadece tamburdan değil, aynı zamanda toz küvetinden de girebilir.

Bilginize! Bazı otomatik çamaşır makinesi modellerinde, tank ile tambur arasında büyük bir boşluk olduğu için küçük şeyler depoya sıkışabilir.

Çamaşır makinesine giren herhangi bir yabancı nesne yıkama tamamlanana kadar tamburda kalır veya:

 • Tankın dibinde bulunur;
 • Tankın içinde sıkışmış.
 • Bir şafta yara.

Elemanı silindirden çıkarıyoruz

Tekrar fark ederseniz, bir arabanın silindirinden rastgele vurulan bir nesneyi nasıl çıkarırsınız? Drenaj su makinesiYıkamanın başlangıcı mı? Her şey çok basit – programı iptal etmeniz gerekiyor. Çoğu durumda, aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 • Cihazın durması sonucu programın başlat (duraklat) düğmesine basın;
 • Programın başlat (duraklat) düğmesine tekrar basın ve yaklaşık 5 saniye basılı tutun;
 • Pompanın suyu dışarı pompalamasını ve makineyi kapatmasını bekleyin.

Bazı çamaşır makinelerinde su boşaltılmaz, bu nedenle programı kapattıktan sonra suyu manuel olarak boşaltmanız gerekecektir. Bu, bir acil durum filtresi (boşaltma filtresinin yanındaki küçük bir hortum) veya makinenin altında bulunan filtre aracılığıyla yapılabilir. Ambar kapısının kilidini açmak için su tahliyesi gereklidir. İşi tamamladıktan sonra silindiri açıp garip bir nesne elde edebilirsiniz.

Önemli! Fişi prizden çekerek çamaşır makinesindeki programı sıfırlamaya değmez, öncelikle bu kontrol ünitesini etkileyebilir ve ikincisi, modern makineler belirtilen modu hatırlar ve güç kaynağı göründükten sonra programı kesme noktasından devam ettirir.

Bir tanka sıkışmışsa ne yapmalı

Yıkayıcı filtresiTankın içine yabancı bir nesne düşerse veya tank ile silindir arasına sıkışırsa. Çıkarmak kolay olmayacak. Tankta basit bir şey olduğunu anlamak için, elbette bir peçete veya çorap olmadığı sürece, tambur elle dönerken garip bir ses fark edeceksiniz. Ancak çamaşır makinesinin içinde yumuşak nesneler bile kalmamalı, er ya da geç drenaj pompasının çalışmasını engelleyerek veya silindiri döndürerek kendini kanıtlayacaktır.

Çamaşır makinesinden bir eşya alabilirsiniz:

 • Tahliye filtresi sayesinde;
 • Isıtıcının altında bir delik.

Çivi, ceviz, bozuk para vb. Gibi küçük nesneler tahliye borusundan geçerek filtreye girebilir. Bunları filtreden çıkarmak çok basittir. Gevşetin ve dışarı çekin ve zemini bezlerle önceden kaplayın.

Nesneler tankın dibindeyse, bu durumda ısıtma elemanının deliğinden çekilirler.Farklı marka çamaşır makinelerinde, tankın altında ya önünde ya da arkasında on tane vardır. Isıtıcı arka taraftayken, kasadan sadece arka kapağın çıkarılması ve ardından ısıtıcının bağlantısını kesip geri çekmek yeterlidir. Ancak PETN’nin ön pozisyonuyla, Onuncu Nasıl Değiştirilir başlıklı ayrıntılı makaleyi okuyun ve oraya nasıl ulaşılacağını açıklar.

On koltuktan çıkarıldığında, depoya bir el feneri tutun ve nesneyi bulun. Ardından onu makineden çıkarmak için yerel bir tel hattı kullanın.

Çamaşır makinesinde ısıtıcı için delik

Eleman, silindir sıkışmasının sıkışması için asılırsa, tank olmadan rastgele yapamazsınız. Bu, diğer makalelerde defalarca anlattığımız, bir ikame işlemi taşıyan yabancı bir organizmanın çıkarılması sürecine benzeyecektir. Tankı almak savaşın yarısıdır, eğer çıkarılabilir değilse, nesneyi ondan çıkarmak için tank gövdesini ikiye bölmeniz gerekecektir. Bu minimum 3-4 saat sürebilir. İş kolay ve becerikli değildir ve öğretmen genellikle buna güvenir.

Öneriler

Çamaşır sepetiDaha dikkatli olursanız ve tavsiyelere uyarsanız çamaşır makinesinde yabancı cisimlerin bulunduğu hoş olmayan durumlar önlenebilir:

 • Öncelikle, yıkamadan önce kıyafetlerin ceplerini ve giysilere küçük parçaların nasıl dikileceğinin güvenilirliğini kontrol etmeniz gerekir;
 • İkinci olarak, yıkamadan önce kazanın içindekileri kontrol edin ve toz haznelerine bakın;
 • Üçüncüsü, dikişli parçalar, fermuarlar, düğmeler, kemikler vb. Olan giysiler. Özel bir çantada yıkamalısın. Daha sonra aracın deposuna hiçbir şey girmez veya ona zarar vermez.

Bu basit kuralların ihlali, hoş olmayan durumlara yol açar. En iyi durumda, bazı gereksiz şeyler zarar görür ve en kötü durumda tanka bir yabancı cisim girer ve bu durumda pahalı bir onarımdan kaçınılamaz.